V. Blinkevičiūtė stebisi premjeres Ingridos Šimonytės taikomais dvigubais standartais, kuomet kalbama apie švietimo ir krašto apsaugos ministrus.
„Keista buvo klausytis premjerės pirmadienį pateiktų argumentų, kodėl G. Jakštas turėtų likti poste. Girdi, naujas ministras švietimo srityje „nieko negalės greitai pataisyti“. Pasirodo, viskas taip beviltiška švietime, anot I. Šimonytės. Tuo metu keičiant krašto apsaugos ministrą ji sako, kad viską įmanoma pagerinti, pagreitinti. Kodėl taikomi dvigubi standartai?“ – klausia V. Blinkevičiūtė.
Teigia, kad prezidentas G. Nausėda ministrui šeštadienį išreiškė nepasitikėjimą
V. Blinkevičiūtė laikosi nuomonės, kad švietimo ministras yra netekęs ir švietimo bendruomenės, ir prezidento Gitano Nausėdos pasitikėjimo.
„Akivaizdu, kad ministrui prezidentas išreiškė nepasitikėjimą, todėl ministrė pirmininkė turėtų tenkinti švietimo ministro atsistatydinimo prašymą“, – teigia V. Blinkevičiūtė.
Pasak LSDP pirmininkės, visa švietimo bendruomenė per gan trumpą laiką pamatė, kad G. Jakštas nesusitvarko su darbu.
„Negalime rizikuoti visų mūsų vaikų išsilavinimu ir ateitimi. Vadovėlių kaip nėra, taip nėra, vyksta šliaužianti švietimo privatizacija, o ministerija, pasirodo, jau net nebesugeba organizuoti vienuoliktokų tarpinių patikrinimų“, – priduria LSDP pirmininkė.
Buvęs švietimo ir mokslo ministras: švietimo bendruomenė yra pašiurpusi
Anot pranešimo žiniasklaidai, buvęs švietimo ir mokslo ministras Remigijus Motuzas sako, kad krizinė situacija švietimo sistemoje pasiekė kulminaciją.
„Dar prieš prasidedant mokslo metams pedagogai visais varpais skambino, kad reikėtų atidėti perėjimą prie atnaujinto ugdymo turinio, nes nėra naujų vadovėlių, tam nėra parengti mokytojai, kurių ir taip katastrofiškai trūksta.
Ministras neišgirdo mokyklų bendruomenių nuogąstavimų ir tarpinių mokinių žinių patikrinimų. Šiandien postringaujama, kad sumaišytos užduotys, bet neįvertinama svarbiausia, juk laužomas jaunų žmonių pasitikėjimas ir likimai, nes tai ne eilinis žinių patikrinimas, bet brandos egzamino I dalis“, – teigia R. Motuzas.
„Kiek bendrauju su mokyklų vadovais, švietimo bendruomene, daugelis yra pašiurpę dėl situacijos. Didžiulį susirūpinimą kelia ne tik neapgalvotos reformos ir perpildytos klasės. Įsivaizduokite, kuomet vyksta ugdymo pasiekimų ir tarpinių žinių vertinimai, daugiau kaip šeši šimtai ugdymo įstaigų ieško mokytojų (kiekviena mokykla – dviejų-trijų)“, – vertina buvęs švietimo ir mokslo ministras.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Padariau didelę klaidą, nes balsavau už konservatorius.
Dabar už šią klaidą dar ilgai mokėsiu ne tik aš, bet visi mes.
Gaila, kad dar reiks laukti pusę metų iki rinkimų, tas pusmetis mums visiems atneš tik skausmą ir nusivylimą.
Tokia mano ir visų mūsų klaidos kaina.
Už ją mokėsime visi kokį dešimtmetį.
Kad tik per tą pusmetį neateitų karas pas mus, nes per jų bukumo, ypač Vilniuje, mirsime, nes net stadionas ir išvogti milijonai jiems svarbiau nei mūsų gyvybės.
Tiesiog mes jiems nesvarbūs.
Nesuprantu kaip galime leisti jiems toliau valdyti mūsų, pasikartosiu mūsų šalį