Beveik pusė - 48 proc. šalies gyventojų teigia jau pajutę ekonomikos lėtėjimo pasekmes. Daugiau nei ketvirtadalis, arba 27 proc. asmeniškai krizės nejaučia, tačiau darbe jau susiduria su lėtėjančiu ekonomikos alsavimu.
Kas dešimtas žmogus krizės dar niekaip nepajuto, o 15 proc. negalėjo atsakyti į šį klausimą, rodo viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ gruodžio 15-22 dienomis naujienų portalo delfi.lt užsakymu atlikta viešosios nuomonės apklausa, kurioje dalyvavo 1002 gyventojai nuo 18 iki 75 metų.
Betarpiškai su nemaloniomis ekonomikos lėtėjimo pasekmėmis dažniau susidūrė moterys, 26-55 metų amžiaus, neturintys aukštojo išsimokslinimo, žemesnių ir vidutinių pajamų atstovai.
Greito ekonomikos atsigavimo šalies gyventojai nesitiki - tik 4 proc. apklaustųjų mano, kad krizė baigsis per pusmetį, 16 proc. - po metų, 21 proc. mano sunkmetį užsitęsiant dvejus metus.
Bemaž kas trečias apklaustasis (31 proc.) nusiteikęs dar blogesniam scenarijui ir mano, kad gerų žinių iš ekonomikos „fronto“ sulauksime tik daugiau nei po dviejų metų. 28 proc. respondentų iš viso nesiėmė vertinti ekonominio sunkmečio trukmės.
Vyrai, jaunesnio amžiaus respondentai, aukštesnio išsimokslinimo atstovai dažniau tikisi greičiau įveikti ekonomikos nuosmukį, tuo tarpu moterys, vidutinio ir vyresnio amžiaus gyventojai, aukštojo išsimokslinimo neturintys tyrimo dalyviai dažniau linkę manyti, jog krizė užsitęs.
Artėjanti krizė verčia itin nerimauti paskolų turėtojus - net du trečdaliai apklaustų paskolas paėmusių gyventojų nurodė, kad ekonominė situacija verčia juos nerimauti dėl paskolos ir palūkanų mokėjimo (66 proc.).
Tyrimo rezultatų paklaida - 3,1 proc.