tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dabartiniam merui Remigijui Šimašiui nusprendus nebebandyti ir vėl tapti sostinės vadovu, intrigos, kas taps Vilniaus meru, tik daugiau. Favoritu įvardijamas ilgametis Vilniaus vadovas Artūras Zuokas, kuris prieš tai du kartus pralaimėjo R. Šimašiui. Politologai tikina, kad esą Vilnius rinksis dešiniųjų kandidatą. Tačiau, ar tikrai taip bus, kai liberalūs ir dešinieji rinkėjai yra nusivylę R. Šimašiaus antrąja kadencija?

Dabartiniam merui Remigijui Šimašiui nusprendus nebebandyti ir vėl tapti sostinės vadovu, intrigos, kas taps Vilniaus meru, tik daugiau. Favoritu įvardijamas ilgametis Vilniaus vadovas Artūras Zuokas, kuris prieš tai du kartus pralaimėjo R. Šimašiui. Politologai tikina, kad esą Vilnius rinksis dešiniųjų kandidatą. Tačiau, ar tikrai taip bus, kai liberalūs ir dešinieji rinkėjai yra nusivylę R. Šimašiaus antrąja kadencija?

REKLAMA

Kas valdys Lietuvos sostinę, laidoje „Karštai su tv3.lt diskutuoja vieni favoritų šiuose rinkimuose – jau tris kadencijas Vilniui vadovavęs Artūras Zuokas ir dabartinis sostinės vicemeras Valdas Benkunskas.

Pone Zuokai, jūsų valdymo laikotarpiu buvo virš 100 proc. biudžeto skola, berods 380 mln. Per Šimašiaus ir konservatorių kartu valdymo laikotarpį skolą pavyko sumažinti iki 20 proc. Ar nebus taip, kad vėl ta skola augs, jeigu jūs vėl tapsite meru?

REKLAMA

A. Zuokas: Atvirkščiai. Jūs skaičius paišote kaip žonglierius cirke. Tai pirmiausia, priminkime istoriją. Vilniaus miesto savivaldybė, man būnant miesto vadovu, kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT), kartu padedant Seimo nariams, kad Vilniaus gyventojai yra diskriminuojami ir jiems neskiriama tiek lėšų, kiek privalu pagal miesto gyventojų poreikius. Vilniaus miesto savivaldybė laimėjo KT, o Vyriausybė sumokėjo didžiausią Lietuvos istorijoje kompensaciją žalą Vilniaus miesto savivaldybei – 65 mln. eurų 2015 m., kai meras buvo jau R. Šimašius. Tai atimkime iš to sumos, kuri buvo ir pamatysime, kokios šiandien skolos yra ir kokios buvo tada.

REKLAMA

Turite omenyje, kad Šimašiui pavyko sumažinti tik dėl didesnės Vyriausybės paramos?

A. Zuokas: Šiuo atveju žiūrėkime į skaičius. Vilniaus miesto savivaldybės biudžetą sudaro dvi dalys. Tai, ką skiria Vyriausybė ir savarankiškos pajamos. Savarankiškos pajamos padidėjo tik 10 procentų, tačiau biudžeto dydis pasikeitė būtent dėl KT sprendimo, kuris privertė Vyriausybę ir Seimą pakeisti skaičiavimo metodiką, kad nebebūtų politinių sprendimų, [nebūtų sakoma], kad vilniečiams užtenka, tad reikia duoti kažkam kitam. Ir šiandien Vilniaus miesto biudžetas yra 3 kartus didesnis negu 2015 m. Tačiau nepaisant viso to, skirtumas tarp pajamų ir išlaidų iš esmės yra toks pat, koks ir prieš 8 metus. Ir maža to, jeigu žiūrėsime į skolų portfelį, jis sumažėjo labai nežymiai.

REKLAMA

Be abejo, mano paskutinė kadencija buvo ypatingai sudėtinga – atėjusios didžiulės skolos iš prieš tai buvusios kadencijos po ekonominės krizės, tai ta kadencija iš visų trijų buvo pati sudėtingiausia norint daryti, veikti, kad vilniečiai matytų pokyčius mieste. Tačiau sprendimai, kurie šiandien lemia, kad Vilniaus miestas turi milijardinį biudžetą, yra mūsų labai aiškus interesų vilniečių gynimas teisme prieš Vyriausybę, kas nėra paprasta. Paklauskite, kiek yra Europoje sostinių, kurios bylinėjosi su savo Vyriausybe ir laimėjo. Ir antra, natūralu, ekonomikos augimas, kuris per pastaruosius metus Lietuvoje buvo tikrai labai ženklus.

REKLAMA
REKLAMA

Klausimas abiems dėl siaurinimų gatvių – ar keisite šitą tvarką?

V. Benkunskas: Reikia pripažinti, kad buvo padaryta klaida. Šitie projektai nebus tęsiami, prioritetai bus skiriami visai kitur. Pirmiausia mes turėsime susitvarkyti su ta higiena – 230 km. avarinės būklės gatvių. Ir per artimiausius 5 metus bus pasiekta, kad šitos gatvės bus visiškai sutvarkytos, čia turi būti miesto prioritetas šiandieną.

Pone Zuokai, jūs irgi?

A. Zuokas: Be abejonės, mes taip pat matome, kad gatvių siaurinimas yra klaida. Ir daugelis kitų sprendimų – tai, kad nebuvo nutiesta per 8 metus Šiaurinė gatvė, Mykolo lietuvio gatvė, netgi dabar atsisakoma dviejų lygių sankryžų ten, kur  Šiaurinė gatvė ir Kalvarijų, kas irgi darys tik butelio kamštį. Tai mes matome ypatingą priešpriešą prieš vairuotoją ir bandymą matyti tik vieną kelionių grupę – dviratininką. Vilniuje niekada nebus kaip Amsterdame ar kokioje Kopenhagoje dėl kitų dalykų.

REKLAMA

Man patinka, kad su Valdu sutampa nuomonės dėl gatvių siaurinimo. Ir aš kaip tik savo rankose turiu Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą 2022 m. gegužės 9 d., kurį pasirašė Adomas Bužinskas. Kiek suprantu, jis yra administracijos direktoriaus pavaduotojas,  jūsų partijos kolega. Ir būtent šis įsakymas lemia tai, kad šiandien savivaldybės tam tikri padariniai siaurina gatves Vilniaus mieste arba vykdo kitus keistus sprendimus ir projektus, kurie sukelia tiek daug šiandien nepasitenkinimo tarp vilniečių.

REKLAMA

V. Benkunskas: Pone Zuokai, nemanipuliuokite. Jūs puikiai žinote, kieno čia yra projektas. Ir jeigu turite kokių pretenzijų, kreipkitės į Remigijų Šimašių. Čia yra manipuliacijos, ką jūs nuolatos darote.

Pone Benkunskai, turite klausimą ponui Zuokui?

V. Benkunskas: Gerbiamas Zuokai, tai kaip bus su tais Maskvos namais, eisite į derybas su Rusijos Federacija ir Maskvos Vyriausybe?

A. Zuokas: Ne, neisiu į derybas su Maskva, juo labiau, kad tam nėra jokio pagrindo, nes, kaip žinote, šiandien minėtas pastatas nėra teisiškai registruotas ir panaudos sutartis ir minėtos VšĮ, kurios steigėja dar šiandien yra Vilniaus miesto savivaldybė, yra pasibaigusi 2017 m.

REKLAMA
REKLAMA

Tai šiuo atveju šis pastatas teisiškai nėra registruotas, ir jeigu jį savivaldybė norėtų perimti, o ne daryti tik politinius pareiškimus, tai galėjo įstatymų nustatyta tvarka padaryti prieš metus paprasčiausiu būdu. Yra bešeimininkis pastatas, yra įstatymas ir Aplinkos ministerijos tvarka, kurie leidžia tą pastatą savivaldybei nusavinti. Ir jau per tą laikotarpį galėtų būti dar viena mokykla ar centras kitoms paskirtims ir pareigoms. Bet gerbiamas Valdai, ar jūs žinote, kad dar šiandien Vilniaus miesto savivaldybė yra VšĮ „Maskvos namai“ Vilniuje bendrasteigėja, ir kad šiandien jūs turite partnerystę su Maskva.

V. Benkunskas: Pone Zuokai, o kas atvedė miestą į tą partnerystę? Kas sugalvojo, kad Vilniui reikia bendradarbiauti su Maskva, su Rusija? <…> Pone Zuokai, jūsų padarytos klaidos dar šiandien atsiliepia miesto gyventojams, ir tai yra viena didžiausia jūsų klaidų, kurią prieš porą mėnesių vadinote ne klaida, o labai geru žingsniu ir net siūlėte derėtis su teroristine valstybe, kad šitą pastatą išpirkti. Dabar aš suprantu, kad jūs esate nusivylęs ir sukate uodegą, bet iš esmės tai atspindi jūsų prorusiškumą. Jūs esate prorusiškas politikas, nuo 2014 m. aiškinantis, kad reikia derėtis Ukrainai ir Maskvai, Europa turi padėti susitarti ir t.t. Tai atspindi jūsų poziciją. Ne be reikalo už jus ir balsuoja rusakalbiai.

Nieko naujo. Konservas kai tik pritrūksta argumentų tuoj oponentui drebia - tu prorusiškas. Nors tie Lietuvoje pasivadinę konservatoriais ir Putino Edinaja rosija panašūs kaip du vandens lašai, o pačiam antipatiškam ir gana kvailokui Benkunskiui iki charizmatiško Zuoko taip toli kaip karvei iki Mėnulio.
Dieve mano, jau kaip nuvalkiota ta prorusiškumo etiketė. Negi tik toks trumpas to beSkunko protelis, kad tik tiek teišneša???
Ar nepastebėjot, kad dabar viskas kas neatitinka kito nuomonės yra vadinama prorusišku ? Jei kažkas nori " suėsti" politiką ar miesto merą ieško bet kokių sąsajų su rusais. Ir vėl manipuliuojama eilinių žmonių nuomone ir spauda prie to prisideda. Man tai primena skiepų nuo " koronos" istoriją, kai buvo bandoma įteigti, kad neskiepyti žudo skiepytus. Musų valdžios veiksmuose nieko naujo.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų