Be pasigailėjimo: už kyšį valdininkas kalės dvejus metus

 Aukščiausiasis Teismas antradienį atmetė už kyšininkavimą realia dvejų metų laisvės atėmimo bausme nuteisto buvusio Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktoriaus Alfonso Šimkaus kasacinį skundą.

Šioje baudžiamojoje byloje A.Šimkus nuteistas už tai, kad, būdamas valstybės tarnautojas – Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų komisijos narys, priėmė kyšį – automobilį „Toyota RAV4“.

Kaip skelbia Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), kyšis buvo priimtas už vienos bendrovės interesų protegavimą – už pagalbą jai sudarant didelės vertės darbų sutartis su Klaipėdos miesto savivaldybės administracija dėl miesto parkų, žaliųjų plotų želdinimo, aplinkotvarkos ir priežiūros paslaugų teikimo bei pagalbą laimint viešuosius konkursus.

Ši baudžiamoji byla – jau penktoji, kurioje pagal STT Klaipėdos valdybos pareigūnų atliktus ikiteisminius tyrimus buvo nuteistas buvęs Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos departamento direktorius A.Šimkus.

REKLAMA

Už tos pačios rūšies nusikalstamų veikų padarymą jam Lietuvos apeliacinio teismo 2015 metų gruodžio 31 dienos nuosprendžiu buvo skirta dvejų metų laisvės apribojimo bausmė, 2016 metų gruodžio 22 dienos nuosprendžiu – ketverių metų laisvės atėmimo bausmė ir jos vykdymas atidėtas dvejiems metams.

Dar dviejose baudžiamosiose bylose A.Šimkui skirtos piniginės baudos ir trejus metus uždrausta dirbti valstybės tarnyboje. Iš viso iš nuteistojo konfiskuota daugiau kaip 88 tūkst. nusikalstamai gautų eurų.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų