Seimo laikinoji komisija, tirianti galimai neteisėtą politinių ir interesų grupuočių poveikį teisėsaugos institucijoms ir jų atliekamiems tyrimams, imasi tirti parlamentarų grupės viešą laišką Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei, kuriame jie prašė šalies vadovės apginti D. Kedžio dukters teises.
Pirmadienį posėdžiavusi komisija apklausė kai kuriuos laiško autorius - Gintarą Songailą, Saulių Stomą ir Kazimierą Uoką.
Pasak komisijos pirmininko Juliaus Sabatausko, komisija savo išvados dar nepadarė, kadangi nėra apklausti kiti kreipimosi autoriai.
J. Sabatausko teigimu, komisija nutarė tirti viešą laišką Prezidentei, nes tas kreipimasis buvo adresuotas ir teismams, taip pat "dėl laiške išdėstytų kai kurių teiginių, tikslų".
Laikinoji tyrimo komisija posėdžiavo už uždarų durų. "Posėdis buvo uždaras dėl to, kad komisijos posėdyje nevyktų politinių mitingų", - žurnalistams aiškino J. Sabatauskas.
Jo vertinimu, į apklausą pakviestas Seimo narys S. Stoma "elgėsi nederamai, nekorektiškai, laidė įžeidžiančius epitetus komisijos atžvilgiu". "Manau, kad taip Seimo nariui nedera elgtis", - sakė J. Sabatauskas.
Tuo tarpu parlamentaras S. Stoma kaltino laikinąją komisiją "grubiu kišimusi į Seimo nario veiklą, bandymu paveikti jo sąžinės priimamus sprendimus".
"Tai, ką daro dabar šita komisija, yra pasityčiojimas iš demokratijos, nes ji stabdo demokratijos procesą, stabdo visos teisėsaugos ir visos teisinės sistemos Lietuvoje atsinaujinimą ir dirba, pasakysiu tiesiai šviesiai, galimai pedofilijos klanų gynimo pusėje. Tai yra apgailėtina, manykime, kad tai karštų dienų pasekmė", - kritikos komisijai negailėjo S. Stoma.
Seimo narys, konservatorius Gintaras Songaila kėlė klausimą apie leistinumo ribas. "Kyla klausimas, kur yra ribos tarp spaudimo teisėsaugos ir Seimo nario teisės domėtis svarbiu klausimu", - sakė jis.
Konservatorių frakcijos Seime lyderis Jurgis Razma kelia klausimą - kiek išvis prasminga tirti tokius klausimus, ir taip esą nuvertinti svarbią parlamento instituciją.
Gegužės 17 d. Seimo nariai G. Songaila, S. Stoma, Rytas Kupčinskas, K. Uoka ir Aurelija Stancikienė kreipėsi į Prezidentę, prašydami apginti D. Kedžio dukters teises.
"Mergaitė šiuo metu turi įstatyminę globėją Neringą Venckienę ir yra pareiškusi savo norą gyventi jos šeimoje. Visuomenė nėra abejinga ir reikalauja principingo, nešališko ir sąžiningo tyrimo vadinamoje pedofilijos byloje, šio nusikaltimo užsakovų bei vykdytojų nustatymo, vesvarbu, kokias aukštas pareigas valstybės valdžios sandaroje jie beužimtų. Kreipiamės į Jus, Prezidente, prašydami inicijuoti padėties tyrimą. Atitinkamai siūlysime ir Seimui atlikti savo pareigas, kad būtų apsaugoti D. Kedžio dukters interesai", - rašė parlamentarų grupė.
Tuo pat metu J. Sabatausko komisija nesiėmė tirti jo partiečio - socialdemokrato - A. Šedžiaus elgesio.