• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konstatavęs, kad šiuo metu aiškiausiai susiduriama su nepasiskiepijusiųjų pandemija, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys išvardijo, kaip jau netrukus pasikeis gyvenimas tų, kurie neturės galimybių paso.

Konstatavęs, kad šiuo metu aiškiausiai susiduriama su nepasiskiepijusiųjų pandemija, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys išvardijo, kaip jau netrukus pasikeis gyvenimas tų, kurie neturės galimybių paso.

REKLAMA

Ministras pranešė, kad pamažu jau artėjama prie pavojingos COVID-19 lovų užpildymo ribos, kai dalies gyventojų laukia nauji ribojimai.

„Šiuo metu mes ligoninėse turime apie 200 žmonių, virš 20 yra reanimacijoje. Taigi, kaip Vyriausybė ir planavo, prognozuodama, kad gal jau šį penktadienį, gal sekmadienį, gal pirmadienį bus jau tas lovų užpildymas apie 250–300. Tai, labai tikėtina, kad Vyriausybė pirmadienį ryte susirinks į posėdį užtvirtinti tam tikrų sprendinių, dėl kurių šiandien jau iš esmės susitarėme Vyriausybės pasitarime.

Mūsų tikslas yra tai, kad užtikrintume augančių COVID-19 ligonių gydymą, turime perskirstyti gydytojus, slaugytojus. Tai reiškia, kad skaičiai auga ir tikrai nesinori riboti kai kurių planinių gydymo paslaugų“, – po Vyriausybės posėdžio kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pabrėžė jis, pagrindinė žinutė šiandien – „Skiepykimės“.

„Nepasiskiepijusių pandemija“

Kaip konstatavo ministras, kadangi turima daugiau kaip pusė imunizuotos visuomenės, daroma viskas, kad nebūtų nutrauktos kontaktinės ir planinės sveikatos sistemos paslaugos.

REKLAMA

„Tai svarbu, kad išsaugotume kiek normalesnį gyvenimą pasiskiepijusiems ir kad mūsų vaikai grįžtų į kontaktinį ugdymą. Statistika rodo, kad dauguma COVID-19 ligonių gydymo įstaigose yra nepasiskiepiję asmenys, tai aiškiausiai susiduriame su nepasiskiepijusiųjų pandemija.

Todėl priėmėme sprendimą riboti tam tikras veiklas asmenims, kurie neturi imuniteto COVID-19 ligai. Dalis ribojimų, neturintiems galimybių paso, įsigalios tada, kai Vyriausybė susirinks į sprendžiamąjį posėdį. Labai tikėtina, kad jis įvyks pirmadienį ryte, kai užimtų lovų skaičius bus 250–300“, – pažymėjo A. Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip priminė jis, kita dalis veiklų ir paslaugų be galimybių paso bus pradėtos riboti nuo rugsėjo 13 d.:

„Suprantame, kad tokio didelio masto ribojimai gali sukelti iššūkių mums visiems – ir paslaugų teikėjams, ir gavėjams, todėl reikia laiko pasiruošti.“

Kas bus ribojama iki rugsėjo 13 d.?

Iki rugsėjo 13 d. be galimybių paso negalės būti naudojamasi veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pavyzdžiui, nebūtų galimybės eiti teatrą, kino teatrą, tačiau su galimybių pasu galėsime valgyti ir spragėsius, gerti karštą šokoladą. Tačiau negalėsime be galimybių paso naudotis viešbučių paslaugomis, nebus galima lankytis kavinėse, baruose, restoranuose, nesvarbu, ar lauke, ar viduje. 

Nebus galima organizuoti privačių švenčių restoranuose, kavinėse, sportuoti sporto klubuose, organizuoti ir dalyvauti uždarose erdvėse kultūros, pramogų ir sporto renginiuose, šventėse, mugėse, festivaliuose“, – kalbėjo jis.

REKLAMA

Pažymima, kad pereinamasis ribojimų laikotarpis iki rugsėjo 13 d. skirtas tiek pasiruošti verslams, tiek gyventojams duotas laikas pasiskiepyti. 

Kas bus ribojama nuo rugsėjo 13 d.?

Po rugsėjo 13 d. neturintieji galimybių paso negalės lankytis parduotuvėse, kurių pagrindinė veikla nėra maisto, veterinarijos, pašaro gyvūnams, vaistinių, optikos prekių,, ortopedijos priemonių pardavimas. Tokioms parduotuvėms bus taikomas reikalavimas turėti atskirą įėjimą iš lauko, bus taikomas ploto reikalavimas.

REKLAMA

„Dėl ploto, kaip girdėjote posėdžio metu, dar kiek padiskutuosime. Taip pat negalėsime naudotis grožio specialistų paslaugomis, nebus galima lankytis gydymo įstaigose, jei teikiamos planinės paslaugos, bus teikiamos tik būtinosios paslaugos. Nebus galima naudotis viešuoju transportu, tik pavežėjų paslaugomis ir taksi.

Nebus galima lankytis muziejuose, parodose, bibliotekų archyvų skaityklose, bus galima tik atsiimti ir grąžinti knygas, nebus galima užsakyti smulkaus remonto paslaugų, kai kontaktas trunka ilgiau nei 15 minučių. Taip pat nebus organizuoti ir dalyvauti atvirose erdvėse kultūros, pramogų ir sporto, kituose renginiuose, festivaliuose. Taigi, kaip  suprantame, išimčių sąraše sumažėja iki būtinųjų paslaugų“, – aiškino A. Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybė iš esmės pritarė: nepasiskiepijusiems ir be galimybių paso – daug daugiau ribojimų.

Naujas atvejų šuolis

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 503 nauji koronaviruso atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė du žmonės, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 146,3 atvejo, o teigiamų diagnostinių testų dalis – iki 3 procentų.

REKLAMA

Pastarąjį kartą daugiau nei pusė tūkstančio susirgimų fiksuota gegužės 28 dieną – tądien koronavirusu užsikrėtė 559 žmonės, mirė 12.

Šalyje per praėjusią parą atlikti 6722 molekuliniai (PGR) ir 8804 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 284 tūkst. 191 žmogus, iš jų tebesergančių per parą padaugėjo iki 3538.

Nuo šios ligos iš viso mirė 4422 žmonės, tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 9048 mirtys.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų