Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl jau ir Lietuvoje nustatytos omikron atmainos bent apie griežtesnius judėjimo ribojimus negali būti kalbos, pareiškė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Dėl jau ir Lietuvoje nustatytos omikron atmainos bent apie griežtesnius judėjimo ribojimus negali būti kalbos, pareiškė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

REKLAMA

Paklaustas, ar ir kada dėl jau Lietuvoje nustatytos omikron atmainos galėtų būti įvesti griežtesni, pavyzdžiui, judėjimo tarp savivaldybių ar kelionių, ribojimai, ministras tokią galimybę atmetė.

„Tikrai dėl jokių judėjimo apribojimų būti kalbos negali. Svarbiausia yra situacija gydymo įstaigose“, – sakė jis.

Taip A. Dulkys aiškino, kad štai situacija Danijoje tokia, kad iš visų nustatytų atvejų tik 1 proc. yra susijęs su hospitalizacijomis. 

„O kaip žinome, mums svarbiausias rodiklis, nesvarbu, tai būtų delta ar kitos atmainos, reikia jas pažinti, žinoti jų elgesį, užkrečiamumą ir žiūrėti, kokį poveikį daro ligoninėms ir reanimacijai.

REKLAMA

Tai šiandien ta situacija yra pakankamai stabili, tuos atvejus, kuriuos žinome, tai yra peršalimo atvejai ir tie asmenys, kurie yra su tuo susiję, izoliuoti. Ir kol kas nepanašu, kad turėtume kažkokių indikacijų“, – kalbėjo jis.

Ragino tėvus nežaisti su ugnimi

Paklaustas, kiek tikisi, kad bus paskiepyta 5–11 m. vaikų nuo COVID-19, ministras vylėsi, kad skiepysis kuo daugiau gyventojų. 

„Nes net ir naujų atmainų atveju matoma, kad ta sustiprinančioji dozė tampa labai svarbiu kovos įrankiu su virusu ir visomis jo atmainomis. Turime vakcinų pakankamai, registracija nėra pilnai užpildyta. Mano žiniomis, yra užsiregistravę tarp 4–5 tūkst. vaikų“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Ministras kartu kreipėsi į tėvus, ragindamas suprasti, kad labai svarbu paskiepyti ir vaikus.

„Nes jei žiūrėtume į Lietuvos sergamumo rodiklius, jei apskirtai 100 tūkst. gyventojų mes turime 800 su trupučiu atvejų, tai kai žiūrime į vaikų grupę, sergamumas yra 1400 ir daugiau. Tai būtent šioje grupėje yra daugiau sergamumo. Tai reikėtų nežaisti su ugnimi, nežaisti su virusu, tiesiog pasinaudoti galimybe ir pasiskiepyti“, –  kalbėjo A. Dulkys.

Portalas tv3.lt primena, kad trečiadienį prasidėjo 5–11 m. vaikų skiepijimas nuo COVID-19.

Omikron plinta greičiau

Didelį skaičių mutacijų turintis COVID-19 variantas, pirmąkart aptiktas praėjusį mėnesį Pietų Afrikos Respublikoje, paskatino viso pasaulio šalis įvesti kelionių iš Pietų Afrikos šalių draudimus bei atnaujinti vidaus apribojimus, siekiant sulėtinti viruso atmainos plitimą.

Ekspertai įspėja, jog omikron atmaina plinta greičiau nei pasaulyje šiuo metu dominuojanti delta atmaina. Viena to priežasčių – sumažėjęs vakcinų veiksmingumas.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto, remiantis ankstyvaisiais duomenimis, susirgimas šia atmaina sukelia ne tokius sunkius simptomus.

Praėjusią parą nustatyti 2123 nauji COVID-19 atvejai, mirė 12 žmonių, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys. Šeši mirusieji buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Praėjusią parą 1538 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyta 16 tūkst. 37 žmonės.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1292 COVID-19 sergantys pacientai – beveik tiek pat, kaip prieš parą, 119 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta apie 17,5 tūkst. molekulinių (PGR) ir 3,6 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų nežymiai išaugo ir siekia 833,6 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat kiek padidėjo ir siekia 10,8 procento.

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo beveik 496 tūkst. gyventojų, o nuo jos mirė apie 7 tūkst. žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų