Ar po dešimtmetį trukusių ginčų išsaugosime draugystę su Latvija? Pasisako ir Latvijos parlamentaras

Lietuva nuo seno Latviją laiko seserimi, o latviai mus vadina „braliūkais“. Mielai lankome vieni kitų kurortus ir sostines, o susitikę bičiuliaujamės. Tačiau kalbą pakreipus link energetikos, verslo ar saugumo, šypsenos dingsta. Štai Lietuvai jau dešimtmetį nepavyksta baigti Baltijos šalių derybų, kurios svarbios siekiant užsitikrinti europinę paramą Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalui. Ar draugiški santykiai ima aižėti?

Lietuvos Vyriausybė siūlo visoms trims šalims susitarti dėl vadinamojo SGD regioninio paketo, kuriame būtų įvertinta Klaipėdos SGD terminalo, būsimo Estijos terminalo ir Inčukalnio saugyklos reikšmė. Jei pavyktų susitarti, Lietuva siektų maždaug 100 mln. eurų europinės paramos Klaipėdos SGD terminalui, tuomet dujos vartotojams atpigtų 5-7 proc.

Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala Lietuvos ir Latvijos santykius vadina dvejopais. Viena vertus, turime daug bendrų interesų, mus sieja bendra istorija, kultūra ir panaši kalba, kita vertus, gražiems santykiams koją dažnai pakiša konkurencija.

„Investicijos, dėmesys iš didžiųjų pasaulio valstybių, dėl jo dažniausiai tenka konkuruoti. Todėl santykis tarsi ir geras, bet praktikoje kažkokių didžiulių proveržių nutinka ne taip dažnai. Tai nebūtinai yra blogas dalykas. Mus tai galbūt skatina tobulėti, bet neleidžia sakyti, kad mes esame visiškai vientisas darinys, turintis bendrus interesus ir dėl visko visuomet susitariantis. Tas pats Klaipėdos uostas irgi su Ventspilio uostu dažniausiai konkuruoja, tai gali tapti niuansu, kalbant su Baltarusija dėl krovinių“, - tv3.lt kalbėjo L. Kojala.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų