Ar grius Putino režimas su Navalno grįžimu?

Šį pirmadienį TV3 aktualijų laidoje „Karštai su tv3.lt” bus kalbama apie karščiausius įvykius Maskvoje ir Rusijoje, apie tai, ar grius Putino režimas, ar neateis jėgos, kurios bus pavojingos Baltijos šalims. Studijos svečiai: Rusijos opozicijos atstovas Ivanas Tiutrinas ir Vilniaus politikos analizės instituto vyr. analitikas Marius Laurinavičius.

„Mariau, ar galima palyginti protestus Baltarusijoje ir Rusijoje, kurie buvo savaitgalį?“, – klausė laidos vedėjas, tv3.lt portalo vyr. redaktorius, Artūras Anužis.

„Kiekvienas režimas žlunga, žlugs ir šitas. Nesitikiu, kad tai įvyks artimiausioje ateityje. Maskvoje, Sankt Peterburge skaičiai yra dideli, bet jeigu kalbėt apie visą Rusiją, kas yra svarbiau, masteliai nėra tokie dideli ir jie nepadarys revoliucijos. Įvykiai gatvėje nerodo kažkokios kritinės masės. Didelio žingsnio į priekį visoje Rusijoje aš nematau“, – sako M. Laurinavičius.

Pasak politikos eksperto, neabejojama, kad pasyvių protestuotojų Rusijoje yra žymiai daugiau. Tai didžiausias klausimas – kaip iš pasyvaus protesto pereiti į aktyvų protestą, kuris jau keltų realią grėsmę režimui.

„Kalbant apie režimo nuvertimą, be pasiryžimo numirti, ko gero, to neįmanoma padaryti. Rusijoje yra 140 mln. gyventojų, iš jų apie 4,5 mln. dirba jėgos struktūrose, palyginimui tokio dydžio buvo Vermachto armija Antrojo pasaulinio karo metu. Tai žmonės, kurie gauna gerą atlyginimą, kuriems praplaunamos smegenys ir jie yra pasiryžę režimą ginti bet kokiomis priemonėmis“, – apie tai, kodėl nėra paprasta nuversti režimą kalba Ivanas Tiutrinas.

Tačiau, net jei griūtų Putino režimas, ar Kremliaus opozicijos lyderiu save pristatantis Aleksejus Navalnas, būtų geresnė alternatyva? Jei Navalnas kovoja prieš Putiną už valdžią, tai dar nereiškia, kad jis yra geresnis už jį.

Prisimenant politinius Navalno pareiškimus pastarųjų metų bėgyje ir tai, kad jis palaikė tiek Rusijos karą su Sakartvelu, tiek Krymo aneksiją, o Rusijos okupuotas teritorijas vadina valstybėmis, iškovojusiomis nepriklausomybę, akivaizdu, kad jo požiūris pavojingas ne tik Lietuvai, bet ir visiems Rusijos Federacijos kaimynams, kurie buvo Sovietų Sąjungos rėmuose. Tad kyla tam tikrų klausimų: Jei Navalnas taptų Rusijos prezidentu – ar jis bus geresnis už Putiną? Kas geriau Rusijai ir visam likusiam pasauliui – Putinas ar Navalnas?

Kaip Navalną vertina jį pažįstantis ir kartu dirbęs I. Tiutrinas ir dar daugiau diskusijų – šiandien, 19.30 val. laidoje „Karštai su tv3.lt“ per TV3! Laidą taip pat galite stebėti internete – tv3.lt ir per TV3 Play.


Rašyti komentarą...
K
Klasika
2021-01-25 17:25:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvai reiktų daugiau bendrauti su kaimynais, o ne padlaižiauti Vašingtonui. Putinas diplomatas ir į karus nesivels. O štai jo įpėdiniai tikrai bus aršesni. Jau 200 metų vakarų šalių lyderiai nemiega dėl Rusijos turtų, ypač dabar, kai resursai senka.
Atsakyti
0

O
Ot
2021-01-25 19:00:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepanašu,kad kas nors reikšmingai Rusijoj keistųsi. Putinas įrodys savas tiesas.
Atsakyti
0

J
Jonas
2021-01-25 21:07:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Navalnas yra žydas o žydai yra pasaulio priešai putinas nėra durnas jis žydams nenusileis , putinas yra super valstybės vadovas ir sunes iš pasales jem nebaisus jei kas jis uzciaupe jenkiu šunis be gailesčio amen
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų