REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas trečiadienį pradėjo svarstyti, ar pavesti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) atlikti parlamentinį tyrimą dėl galimo JAV Centrinės žvalgybos valdybos sulaikytų asmenų pervežimo ir kalinimo Lietuvos Respublikos teritorijoje. Nutarimo projektą dėl tokio parlamentinio tyrimo pateikė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Jam po pateikimo pritarta. "Už" balsavo 66, "prieš" - vienas, susilaikė 11 Seimo narių. Nutarimo projektą toliau svarstyti ir priimti numatyta ketvirtadienį.

REKLAMA

Teikiamu nutarimo projektu siūloma pavesti NSGK atlikti parlamentinį tyrimą dėl galimo JAV Centrinės žvalgybos valdybos sulaikytų asmenų pervežimo ir kalinimo Lietuvos teritorijoje.

Balsas.lt jau rašė, jog prezidentams Valdui Adamkui, Rolandui Paksui ir Algirdui Brazauskui, buvusiems saugumo vadams Mečiui Laurinkui ir Arvydui pociui gali tekti varstyti specialiosios Seimo komisijos, tirsiančios galimą CŽV kalėjimų buvimą, duris.

REKLAMA
REKLAMA

„Daug kam gali tekti atvykti. Šiuo atveju visi tie, nesvarbu, ką sakė iki šiol (žiniasklaidai – red. past.), turės savo žodžius patvirtinti. Juk čia bus komisijos klausimai, − yra sakęs A. Anušauskas. − Kviesime visus asmenis, kurie susiję, kurie galėjo valdyti tokią informaciją, jeigu buvo toks CŽV kalėjimas".

Seimui priėmus nutarimo projektą, komitetui būtų pavesta atsakyti į šiuos klausimus: ar JAV Centrinės žvalgybos valdybos sulaikyti asmenys buvo pervežami ir kalinami Lietuvos Respublikos teritorijoje, ar Lietuvos Respublikos valstybės institucijos (politikai, pareigūnai, valstybės tarnautojai) svarstė klausimus, susijusius su slaptųjų JAV Centrinės žvalgybos valdybos sulaikymo centrų veikla Lietuvos Respublikos teritorijoje, sulaikytų asmenų pervežimu ir kalinimu Lietuvos Respublikos teritorijoje; ar Lietuvos Respublikos teritorijoje veikė slaptieji JAV Centrinės žvalgybos valdybos sulaikymo centrai.

Parlamentinio tyrimo išvadas komitetas turėtų pateikti Seimui iki gruodžio 22 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų