Apie Simoną Samošką žiniasklaida rašė jau kovo mėnesį – jau nuo tada vyrukas veikia Lietuvoje. Prieina prie žmonių gatvėje ir seka graudžia istoriją.
Žmonėms suspaudžia širdį
„Mes buvome trise, ėjome Vilniaus gatve sostinėje ir prie mūsų priėjo jaunas vyrukas – nutaisė skausmingą išraišką ir pradėjo su mumis kalbėti angliškai. Man kilo įtarimas dėl jo anglų kalbos – pasirodė, kad gali būti panaši į lietuvio, tačiau nebuvau tikra. Klausiau jo istorijos ir, viena vertus, buvau skeptiška, kita vertus, galvojau – o kas, jeigu istorija tikra? Kas, jeigu svetimoje šalyje apvogtų mane, o žmonės man nenorėtų padėti?“ – tv3.lt sakė su sukčiumi susidūrusi Monika.
Mergina sakė, kad vyrukas pasakojo, kad iš jo pavogė piniginę, o nuėjus į policiją iš jo ten pasijuokė.
„Nebuvau tikra dėl to, ką jis sakė, dėl to nedaviau jam pinigų, tačiau mano draugės skyrė jam po kelis eurus. Keistas buvo jausmas su juo pabendravus. Galiausiai, po kokių trijų mėnesių, tas pats vyrukas vėl priėjo prie manęs ir ėmė sekti tą pačią istoriją! Baisiai įsiutau: pasakiau, kad aš jį žinau ir kad taip pat žinoma yra man jo istorija. Norėjosi sučiupti jį ir pakratyti, kad nustotų mulkinti žmones“, – kalbėjo Monika.
Deportuotas iš JAV
Įrodyti savo istorija sukčius naudoja JAV išduotą vairuotojo pažymėjimą. Šiame dokumente parašyta, kad jis – 23-ejų metų amžiaus Ilinojaus valstijos, JAV, gyventojas Simonas Samoška.
Portalo tv3.lt žiniomis, 2015-ųjų vasarį S.Samoška už smulkias vagystes buvo nuteistas JAV. Įtariama, kad dėl to jis neteko teisės gyventi JAV ir buvo priverstas grįžti į Lietuvą.
Tokių kaip Monika, o iš jų tų, kuriems suspaudė širdį sukčiaus istorija – tūkstančiai, nes apie sukčių žiniasklaida rašė jau kovo mėnesį, tačiau, tv3.lt žiniomis, jis buvo pastebėtas vykdantis savo darbelius dar praėjusią savaitę.
67 protokolai
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistas Paulius Radvilavičius portalui tv3.lt nurodė, kad S. Samoška Vilniaus policijai gerai žinomas.
„S. Samoška buvo deportuotas iš JAV, o Lietuvoje savo veiklą pradėjo 2016 m. sausio 9. Paskutinis teisės pažeidimo protokolas jam surašytas rugsėjo 29 d. Dabar jam surašyti 67 administracinių teisės pažeidimų protokolai. Policija jį sugauna nuolat: rugsėjo 29 dieną, rugsėjo 15, 14, 12, 9, 6,3 dienomis, rugpjūčio 31, 30 – nuolat.
Jam surašomi administracinių teisės pažeidimų protokolai, bet įstatymas nenumato administracinio arešto už tokius jo daromus teisės pažeidimus. Išmaldos prašymas, nedidelis chuliganizmas, įžeidžiantis kibimas, šlapinimasis viešoje vietoje ir pan. Belieka tik jį sugauti, surašyti protokolą, skirti baudą – dažniausiai 50 eurų, ir tiek“, – kalbėjo policijos atstovas.
Jaunam vyrui protokolai surašyti ir už sukčiavimą bei narkotikų vartojimą.
Išieškoti baudų nėra kaip
P. Radvilavičius nurodė, kad jis neturi duomenų, jog bent vieną baudą minėtas asmuo būtų sumokėjęs. Jis taip pat pažymi, kad iš asmens baudas galima išieškoti tada, kai jis turi oficialias pajamas arba turi, ko neturi S. Samoška.
„Jeigu asmuo neturi oficialių pajamų ar turto, tada baudos išieškoti neįmanoma, o administracinio arešto įstatymas nenumato, nesvarbu, kiek pažeidimų jis bepadarytų“, – kalbėjo jis.
P. Radvilavičius žmonėms patarė jam neduoti prašomų pinigų, o kreiptis į policiją, nors ir ši, matomai, sustabdyti sukčiaus negali.