Dar rugsėjį paskelbę, jog pasiūlys biudžeto problemas spręsti kitaip – parengs alternatyviąją „antikrizinę“ Vyriausybės programą – Seimo socdemai ir „tvarkiečiai“ šį darbą vis atidėlioja.
Turi, bet nerodo
Jau kelias savaites iš eilės socdemai žada pateikti savo „atikrizinę“ programą, tačiau vis atidėlioja. Pasak vieno iš socdemų programos rengėjų Algirdo Syso, partija savo siūlymus jau parengė, tačiau dar reikia korekcijų.
„Turime ilgąją, apie 50 puslapių ir trumpąją – žiniasklaidai ir spaudai – programas. Pasitarėme, pasišnekėjome, kad dar šį bei tą reikia suderinti“, - kalbėjo A. Sysas.
Politikas jokių konkrečių siūlymų nevardijo, tik minėjo, jog dokumente bus apžvelgiama tai, kas buvo padaryta buvusios socdemų ministrų kabineto, kaip su krie kovojo koalicinė vyriausybė ir tai, ką socdemai siūlo daryti kitaip.
„Mes norime, kad tai būtų dokumentas, dėl kurio mums nereikėtų mums raudonuoti. Prirašyti „baikų“ juk galima. Esame rimta partija ir už savo žodžius turėsime atsakyti. Vyksta intensyvi diskusija“, - kalbėjo A. Sysas ir sakė nieko blogo nematąs, jog didžiausia Seimo opozicinė frakcija taip ilgai rengia savo siūlymus.
Svajoja apie valdžią
Valentinas Mazuronis, Seimo opozicijos lyderis, vis kalba apie bendrą opozcijos „antikrizinę“ programą, tačiau kol kas jos neturi net jo vadaovaujama „tvarkiečių“ frakcija. Ji, pasak politiko, dienos šviesą galėtų išvysti lapkričio pabaigoje ir tik tada būtų derinami veiksmai, derinamos bendrosios programos nuostatos.
„Manau, sudėjus programų punktus, kuriems visi pritariame, galėtume tokią programą parengti, - kalbėjo V. Mazuronis, - Mūsų planas toks: programą parengiame, prie kurios kviečiame prisijungti visus ir pozicijoje: juk ir Liberalų sąjūdis nepatenkintas, liberalcentrisytai vis bamba, dalis konservatorių nesutinka su A. Kubiliumi. Jeigu mūsų siūlomas kelias bus patrauklesnis daugiau negu pusei seimo narių, tai turės keistis ir valdančioji dauguma“
„Be jokios abejonės, mes ruošiamės perimti valdžią, kai tik sutarsime“, - įsitikinęs Seimo opozicijos lyderis.
„Tai nerealu. Nekabinkimevieni kitiems makaronų ant ausų. Ji įmanoma tik tada, kai sudaroma kokia nors koalicinė vyriausybė. Kad opozicinės partijos padarytų vieną programa, tai kažkoks nereikalingas darbas“, - sako socdemų atstovas A. Sysas.
Skaičiuojama, jog Seimo opozicijai šiuo metu priklauso 67-68 parlamentarai.
Seimo opozicijos sudėtis:
Socialdemokratai – 25 parlamentarai
Frakcija „Tvarka ir teisingumas“ - 17
Frakcija „Viena Lietuva“ - 11
Darbo partijos frakcija – 10
Mišri Seimo narių grupė – 4