• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar pasibaigusi Europos judriosios savaitės akcija transporto spūsčių ir aplinkos užterštumo Lietuvoje smarkiai nesumažino, tačiau, anot Aplinkos ministerijos specialistų, tikimasi jos atsako sulaukti ateityje, rašo „Respublika“.

REKLAMA
REKLAMA

Akcija, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai bei žmonių sveikatai, skatinti gyventojus prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo, Lietuvoje rengiama jau devintąjį kartą, o jos populiarumas kasmet vis didėja. 2000 m. akcijos pioniere Lietuvoje buvo Vilniaus miesto savivaldybė, šiais metais ją rengė jau 22 savivaldybės.

REKLAMA

Akcijos kulminacija tradiciškai tapo rugsėjo 22 d. minima Tarptautinė diena be automobilio. Pasak Aplinkos ministerijos atstovės Neringos Vegytės, akcija yra tęstinė, todėl svarbiausia žmonėms įdiegti geras tradicijas, paskatinti juos bent kartais kelionei į darbą vietoj nuosavo automobilio rinktis viešąjį transportą ir taip švarinti miesto orą.

REKLAMA
REKLAMA

Tarptautinė diena be automobilio nebuvo pamiršta ir kai kurių šalies valdininkų. Aplinkos ministras Artūras Paulauskas ta proga iš tarnybinio automobilio persėdo į visuomeninį transportą.

A.Paulauskas su žmona Jolanta į darbą vakar iš savo namų, esančių Tarandės gyvenvietėje, važiavo mikroautobusu, o Pašilaičių rajone persėdo į troleibusą. Išlipęs Konstitucijos prospekte, ministeriją A.Paulauskas pasiekė pėsčiomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministras pripažino, kad visuomeniniu transportu kelionė trunka ilgiau, bet ji neabejotinai įdomesnė. „Prisipažinsiu – seniai nevažiavau troleibusu. Jeigu darbotvarkė nebūtų tokia įtempta, o autobusai ir troleibusai griežtai laikytųsi grafiko, tokį kelią į darbą rinkčiausi dažniau“, – atviravo A.Paulauskas.

REKLAMA

Pasak ministro, Europoje ekologinių idėjų laikymasis jau ne tik madingas, bet tampa įprastu gyvenimo būdu. „Šįryt automobilių spūstys buvo tokios pat, kaip ir kiekvieną dieną. Vadinasi, vilniečiai nelinkę bent vienai dienai atsisakyti mašinos. Viena iš priežasčių gali būti nepakankamai gerai išvystyta visuomeninio transporto, gatvių infrastruktūros sistema“, – svarstė A.Paulauskas.

Tarptautinę dieną be automobilio pasirinkusieji visuomeninį transportą bent simboliškai sumažino teršalų kiekį. Skaičiuojama, kad automobilis, sunaudodamas 1 kilogramą benzino, sudegina apie 14 kilogramų oro ir į atmosferą išmeta apie 15 kilogramų kenksmingo dujų mišinio.

Arturas Paknys

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų