• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teisme išnagrinėtas prašymas nuo alkoholiu piktnaudžiaujančių tėvų atskirti 4 vaikus. Nagrinėjant šią bylą paaiškėjo daug skaudžių aplinkybių, kurios neleido suabejoti, kad vaikams bus geriau gyventi atskirai nuo tėvų.

Teisme išnagrinėtas prašymas nuo alkoholiu piktnaudžiaujančių tėvų atskirti 4 vaikus. Nagrinėjant šią bylą paaiškėjo daug skaudžių aplinkybių, kurios neleido suabejoti, kad vaikams bus geriau gyventi atskirai nuo tėvų.

REKLAMA

Į teismą kreipėsi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovai. Jie prašė neterminuotai apriboti tėvų valdžią 4 vaikų atžvilgiu.

Vaiko teisių atstovai siekė, kad vaikai būtų atskirti nuo gimdytojų. Tuo pačiu įvardyta ir nuolatinė globėja, kuri galėtų rūpintis nepilnamečiais.

Alkoholio žala

Ieškinyje buvo nurodyta, kad atsakovų pora augina 4 vaikus – du berniukus ir dvi mergaites. Tarnybos specialistai reagavo į pranešimą iš policijos, kad lankantis socialinei darbuotojai šeimoje buvo kviečiama policija.

Policijos pareigūnams atvykus į šeimą vaikų motinai nustatytas 3,33 prom. girtumas. Tarnybos specialistų vertinimu, vaikų motinos kalba apsilankymo metu šeimoje buvo nerišli. Vaikų motina prisipažino, kad vartojo degtinę.

REKLAMA
REKLAMA

Ji prisipažino alkoholį vartojanti pakartotinai. Tarnybos specialistams atsakovė pažadėjo, kad su socialinės darbuotojos pagalba važiuos detoksikacijai. Pokalbio metu su motina socialinė darbuotoja patvirtino, jog padės moterį užregistruoti į Lazdynų ligoninę.

REKLAMA

Tarnybos specialistams vaikų motina paminėjo, jog vyro namuose jau nebuvo 4 dienas, o mobiliuoju telefonu prisiskambinti jam nepavyksta, nes jis neatsiliepia į moters skambučius, kur jis yra – nežino.

Taip pat buvo bandoma pabendrauti su vaikais šeimos gyvenamojoje vietoje. Jie atrodė tvarkingai aprengti, tačiau vaikai nekreipė dėmesio į atvykusius specialistus. Mažiausias vaikas specialistams atrodė neišsimiegojęs.

Vyriausia mergaitė tarnybos specialistų apsilankymo metu buvo nekalbi, atrodė rami, rūpinosi visais jaunesniais vaikais, todėl su ja pakalbėti nepavyko, bet mergaitė pasakė, jog jų motina vartoja alkoholį. Mergaitė teigė, kad tikisi, jog motina pamiegojusi nebevartos alkoholio.

REKLAMA
REKLAMA

Minėtai šeimai jau anksčiau buvo taikoma atvejo vadyba. Šeimai ne eilės tvarka buvo skirtas suremontuotas 4 kambarių butas su patogumais, kuriame jie ir gyveno. Vaikų tėvai įsipareigojo tinkamai užtikrinti nepilnamečių vaikų priežiūrą, vaikų ugdymosi procesą ir sveikatos priežiūrą.

Tačiau jie vangiai vykdė pagalbos plane iškeltus uždavinius, tą darė tik paraginus ar priminus. Vaikų motina neigė turinti priklausomybę alkoholiui ir atsisakydavo specialistų pagalbos. Bet moteris ir anksčiau buvo aptikta neblaivi namuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paskutinis jai gimęs vaikas buvo neišnešiotas. Gydytojų teigimu, buvo pastebėtas vaisiaus alkoholinis sindromas, abstinencijos požymiai.

Moteris buvo įspėta dėl alkoholio vartojimo pasekmių, skatinta tinkamai rūpintis nepilnamečiais vaikais, kreiptis pagalbos į specialistus bei informuota, kad pastebėjus galimą moters neblaivumą ir nesaugią aplinką vaikams, bus kviečiami policijos pareigūnai.

Atsižvelgiant situaciją šeimoje, patirtis bei pagalbos plano susitarimus, vaikų mama skatinta registruoti dukras psichologo konsultacijoms. Moteris teigė, kad registruos gydymo įstaigoje, bet to nepadarė.

REKLAMA

Tėvas žadėjo padėti

Tarnybos atstovams pavyko telefonu susisiekti ir su 4 vaikų tėvu. Vyras pokalbio metu patikino, kad padės prižiūrėti sergančius vaikus, pirks maisto.

Vaikų tėvas informavo, kad tuo metu buvo Riešėje pas draugą, dirba miške neoficialiai. Vaikų tėvas buvo informuotas dėl teikiamų socialinių paslaugų pagal gyvenamąją vietą tvarkos, tačiau konkretaus adreso neįvardijo.

Vaikų mama pasakojo, kad retai pasirodantis vyras kartais atveža sauskelnių, kelis eurus. Pasak moters, atsakovas vaikų neapkabina, nerodo jiems dėmesio.

REKLAMA

Vyras taip pat pridūrė, kad bendros ateities su atsakove nemato, bet vaikais pasirūpins. Vis dėlto, ištarti žodžiai ir liko tik žodžiais, todėl teismui teko priimti svarbų sprendimą.

Pritarė vaikų atskyrimui

Bylą išnagrinėjęs Vilniaus miesto apylinkės teismas nusprendė vaiko teisių atstovų ieškinį tenkinti visiškai.

Vaikų tėvams nuspręsta neterminuotai apriboti tėvų valdžią visų 4 vaikų atžvilgiu. Taip pat nustatyta nuolatinė globa ir įvardyta, kur nuo šiol gyvens visi 4 nepilnamečiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš motinos teismas priteisė išlaikymą po 50 eurų kiekvienam vaikui kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki jų pilnametystės. Tėvas įpareigotas kas mėnesį mokėti po 100 eurų.

Pabrėžta, kad sprendimo dalis dėl tėvo valdžios apribojimo, motinos atskyrimo ir išlaikymo priteisimo turi būti vykdoma skubiai.

Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Prie ko čia alkoholis, jei nusoks nuo stogo tai stogas bus kaltas, anie
Vaikai išlaikė alkoholikę motiną,socialinis būstas,pašalpos ir t.t. Tai ką dabar tai motinai daryt,nejaugi reikės eit dirbt uždarius vaikų fabrikėlį?
Bausti reikia gamintojus ir pardavėjus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų