Aiškėja, kokių bėdų pridarė audra: išversti medžiai užtvėrė kelius, važiuoti negalėjo net traukiniai

Po vakar vėl fiksuoto karščio rekordo ir atogrąžų nakties, dalį Lietuvos skalbia audra. Aplink sostinę stiprus vėjas vertė medžius, kurie užtvėrė kelius ir net traukinio bėgius, vanduo tvindė gatves ir kiemus, žmonės praneša ir apie dingusią elektrą. Darbo ugniagesiams gelbėtojams netrūksta ne vien dėl siaučiančios audros, bet ir gelbėjant ar traukiant jau nuskendusius žmones. Vien per vakar nuskendo septyni.

Audra Vilniuje užklupo popiet. Socialiniuose tinkluose žmonės iškart ėmė dalytis vaizdais, kaip staigiai ėmė tvinti pagrindinės miesto gatvės. Štai kaip liūtis smogė Antakalniui: skęsta visa gatvė, automobiliai paniro iki ratlankių, kai kurie užgeso ir sustojo vandenyne. Visai sustojo troleibusai, lengvųjų automobilių vairuotojai ieškojo aplinkkelių.

Geležinio Vilko gatvėje didžiulių balų šį kartą nebuvo, tačiau sunkiai pravažiuojamos buvo gatvės buvusiame Šiaurės miestelyje. Užtvindytos Kubiliaus, Verkių gatvės, taip pat ir Kalvarijų, Lukšio, Kareivių.

(41 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Grėsminga audra jau talžo Lietuvą: vėjas laužo šakas, kai kur gatvės dėl lietaus nepravažiuojamos

Kai kurie vairuotojai rizikavo ir važiavo per balas. Kas sugebėjo pravažiuoti, vėliau ieškojo nukritusių valstybinių numerių.

Ugniagesiai per valandą sulaukė pusšimčio pranešimų apie nuvirtusius medžius, dalis darbų tebėra tęsiama, jų gali daugėti.  Pranešimų apie nukentėjusius žmones ar smarkiai suniokotą jų turtą nebuvo.

Taip stiprus vėjas medžius varto Trakuose. Lietuvos geležinkeliai praneša, kad dėl užvirtusių medžių kai kur sutriko ir traukinių eismas.

Audra neaplenkė ir Alytaus. „Facebook“ grupėje „Alytaus piliečiai” žmonės juokauja, kad Naujoji gatvė virto Naująją upe.

Smarkios liūtys Lietuvą pasiekė po tropinių karščių. Daug kur penktadienį karštis siekė beveik 36 laipsnius, o naktį daugelyje vietų buvo daugiau kaip 20 laipsnių. Penktadienį Lietuvoje buvo fiksuotas 90-ies metų karščio rekordas. Per karščius neišvengta ir tragiškų įvykių: nuskendo daug žmonių, per parą – net keturi vyrai ir trys moterys.

„Ugniagesių duomenimis, per praėjusią parą nuskendo septyni žmonės. Skendo visoje Lietuvoje, dvi moterys Kelmės rajone nuskendo, vienas vyras nuskendo Šiauliuose šulinyje, o kiti skenduoliai buvo rasti tvenkiniuose“, – pasakojo situacijų koordinavimo skyriaus vyresnysis specialistas Konradas Liekis.

Policija pranešė, kad net dvi moterys nuskendo Kelmės rajone Maironių kaime Dubysos upėje. Jos atvažiavus ugniagesiams jau buvo ištrauktos į upės salą, gelbėtojai  nuskendo moterys, gim. 56-erių ir 60-ies moterų kūnus pergabeno į krantą. Nelaimės aplinkybes aiškinasi policija.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų