Grėsminga audra jau talžo Lietuvą: vėjas laužo šakas, kai kur gatvės dėl lietaus nepravažiuojamos papildyta 19:19 val.

Šeštadienį sinoptikų prognozės išsipildė. Lietuvą užklupo stipri audra. Sostinėje itin stiprūs vėjo gūsiai laužia medžių šakas, o stiprus lietus verčia ieškoti pastogės.

41

Tiesa, šie reiškiniai – ne tik didmiesčiuose. Alytus neatlaikė lietaus kiekio. Kai kurios miesto gatvės – nepravažiuojamos.

„Facebook“ paskyroje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ rašoma, kad „audrų gamykla užsikūrė“:

„Šiandien audrų gamykla ankstokai užsikūrė. Žvelgiant iš palydovo matyti labai gražus "blynelis" arba supercelė. Per pietinius Lietuvos rajonus slenka intensyvios liūtys su perkūnija ir škvalu, vietomis gali iškristi ir kruša.

Jau eilinį kartą po tokio pavojingo lietaus patvinsta miestų gatvės ir automobilių aikštelės. Būtent tokių stiprių vasarinių liūčių atvejų daugėja dėl spartėjančios klimato kaitos.“

Alytaus gyventojai socialiniame tinkle taip pat dalijasi nuotraukomis. Jose matyti, kad miesto gatvės dėl lietaus tapo nepravažiuojamos.

(41 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Grėsminga audra jau talžo Lietuvą: vėjas laužo šakas, kai kur gatvės dėl lietaus nepravažiuojamos

ESO žemėlapyje, kuriame realiu laiku rodomi įvairūs elektros tiekimo sutrikimai visoje Lietuvoje matoma, kad su problemomis daugiausia susidūrė Vilniaus rajono gyventojai. Tikėtina, kad šie gedimai – kilusios stiprios audros padariniai.

Dėl užvirtusių medžių geležinkelio ruože Vilnius-Kaunas vėluoja šeši traukiniai

Dėl škvalo išverstų medžių šeštadienį sutriko eismas geležinkelio ruože Vilnius-Kaunas, kelionės tikslo šiuo metu nėra pasiekę šeši traukiniai.

„Dėl ant bėgių nuvirtusių medžių sutrikdytas traukinių eismas tarp Vilniaus ir Kauno. Neišvykę arba neatvykę į galutinę stotį yra šeši traukiniai. Buvo septintas, bet jo keleiviams buvo užsakytas autobusas, jo keleiviai pasiekė savo tikslą“, – BNS sakė „Lietuvos geležinkelių“ komunikacijos direktorius Mantas Dubauskas.

Autobusas buvo užsakytas seniausiai dėl audros sustojusio traukinio keleiviams.

„Jeigu artimiausiu metu nebus atstatytas eismas, kitiems keleiviams taip pat pasirūpinsime autobusais“, – sakė bendrovės atstovas.

REKLAMA

„Lietuvos geležinkeliai“ tikisi traukinių eismą atstatyti artimiausiu metu, tačiau kada tiksliai tai pavyks padaryti, M. Dubauskas kol kas detalizuoti negalėjo.

Šeštadienio vakarą gausios liūtys rytų Lietuvoje tvindė gatves, tarnybos sulaukė dešimčių pranešimų apie vėjo nulaužtus medžius.

Ugniagesiai per valandą sulaukė dešimčių pranešimų apie nuvirtusius medžius

Per Lietuvą šeštadienį keliaujant liūtims, ugniagesiai per valandą sulaukė kelių dešimčių pranešimų apie nuvirtusius medžius, dalis darbų tebėra tęsiama, jų gali daugėti.

Kaip BNS informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento situacijų koordinavimo skyriuje, iki 15.30 val. pranešta apie 26 nuvirtusius medžius, tačiau per valandą bendras jų skaičius viršijo penkiasdešimt.

Dalis darbų tebėra tęsiami. Pranešimų apie nukentėjusius žmones ar smarkiai suniokotą jų turtą nebuvo.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šeštadienį didesnėje šalies dalyje numatomi trumpi lietūs, vietomis smarkūs, griaudės perkūnijos, kai kur kils škvalas, gali iškristi kruša.  

Vėjas nepastovių, daugiausia šiaurinių krypčių, 5–10 m/s, per škvalą gūsiai sieks iki 15–20 m/s. 

Audra nutraukė net TS-LKD Tarybos posėdį

Vilniuje, Antakalnyje įsikūrusiame „Vilnius Tech Park“, vykusio Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) Tarybos posėdžio diskusijos buvo skubiai nutrauktos dėl įsismarkavusios audros.

Pro konferencijų salės stogą pradėjo veržtis vanduo, dėl to skubiai nutraukta diskusija, kurioje dalyvavo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Konferencijų salėje buvo išjungta elektra, žmonės paprašyti skubiai palikti patalpas, girdėjosi ir įspėjamosios sirenos.

Paliekant salę buvo matyti balos, kurios pildėsi ant Konferencijų salės grindų, prie laidų.

Apie galimą škvalą Lietuvoje sinoptikai kalbėjo jau anksčiau

Šeštadienį didesnėje šalies dalyje numatomi trumpi lietūs, vietomis smarkūs, griaudės perkūnijos, kai kur kils škvalas, gali iškriti kruša. Vėjas nepastovių, daugiausia šiaurinių krypčių, 5–10 m/s, per škvalą gūsiai 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra 28–33 laipsniai.

REKLAMA

Sekmadienį daugelyje rajonų numatomas trumpas lietus, perkūnija. Temperatūra naktį 16–21, dieną 25–30 laipsnių.

Pirmadienį dieną vietomis, didesnė tikimybė vakariniuose rajonuose, trumpai palis, kai kur su perkūnija. Temperatūra naktį 14–19, dieną 22–27 laipsniai.

Liepos 20-os dieną  daug  kur trumpas lietus, vietomis perkūnija. Vėjas vakarinių krypčių, naktį 5–10 m/s, dieną 7–12 m/s. Temperatūra naktį 12–17, dieną 21–26 laipsniai.


Rašyti komentarą...
P
Pikts
2021-07-17 15:10:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baikit svaigę-sostinė ir Alytus dar ne visa Lietuva! Ir kad Vilniuj ar Alytuj viena gatve patvino, del suknistos kanalizacijos, tai nerėkit TALŽO LIETUVĄ!!!! KAZLŲ RUDOS SAV ANEI LAŠO IR ANEI VEJELIO DVELKSMO!! Parasykit žmonės iš VISOS LIETUVOS-kur dar čia taip talžo!!!
Atsakyti
-37

P
Pasakoriai
2021-07-17 15:19:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekas čia nieko netalžo. Lietaus nė lašo, vėjo taip pat visiškai nėra. Tvanku be proto. Kalvarija.
Atsakyti
-19

B
Beta
2021-07-17 14:58:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Deja Kaune nėra lietaus.
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (99)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų