REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį Seimas svarstė, kaip turėtų būti vartotojams atlyginta už neįvykusius kultūros, pramogų, sporto renginius, neįvykusius dėl karantino ir į kuriuos buvo parduota bilietų.

Antradienį Seimas svarstė, kaip turėtų būti vartotojams atlyginta už neįvykusius kultūros, pramogų, sporto renginius, neįvykusius dėl karantino ir į kuriuos buvo parduota bilietų.

REKLAMA

Seimas po pateikimo bendru sutarimu pritarė įstatymo projektui. Jis bus svarstomas ketvirtadienį vyksiančiame parlamento posėdyje, dėl jo Seimo nariai turės balsuoti dar du kartus.

Įstatymo projektą pristatęs teisingumo ministras Elvinas Jankevičius teigė, kad įstatymas turėtų padėti kultūros sektoriui, kuris, dėl viruso sukeltų padarinių, susiduria net su bankroto grėsme. Ministro tvirtinimu, įstatymas palies ir apie 300 tūkst. žmonių, kurie įsigiję bilietus į įvairius renginius.

„Prašau pritarti šiam svarbiam įstatymo projektui ir padėti kultūros sektoriui bei vartotojams“, – iš Seimo tribūnas kalbėjo E. Jankevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Mindaugas Puidokas klausė, ar įstatymas galios ir biudžetinėms įstaigoms, tokioms kaip Nacionalinei filharmonijai ar Operos ir baleto teatrui. Ministras patikino, kad gauti kuponą ar susigrąžinti pinigus bus galima ir dėl valstybei priklausančių įstaigų renginių.

REKLAMA

Konservatorius Mykolas Majauskas kvietė pritarti įstatymo projektui, tačiau pažymėjo, kad įstatyme yra numatyta, kad, jei dėl objektyvių priežasčių žmogus negali sudalyvauti nukeltame renginyje, jam būtina grąžinti pinigus per 14 dienų. Politikas svarstė, kad „objektyviomis priežastimis“ gali būti piktnaudžiaujama. M. Majauskas siūlė pratęsti pinigų grąžinimo terminą arba atsisakyti šios nuostatos.

Pagal specialų įstatymo projektą, kai renginys neįvyksta dėl karantino metu nustatyto susibūrimų draudimo, paslaugų teikėjas per 30 dienų nuo šio draudimo panaikinimo gali nustatyti kitą renginio datą. Renginys negali vykti vėliau nei po 12 mėnesių nuo karantino panaikinimo.

REKLAMA
REKLAMA

Tokiu atveju paslaugų teikėjas neturi teisės iš vartotojo reikalauti jokių papildomų mokesčių.

Jeigu vartotojo netenkina naujas pasiūlymas, jis privalo per 30 dienų apie tai pranešti paslaugos tiekėjui.

Projektas taip pat numato, kad už neįvykusį renginį gali būti kompensuojama suteikiant kuponą, kurio vertė – ne mažesnė nei pirkto bilieto kaina.

Jeigu vartotojo netenkina nei nauja renginio data, nei kuponas, paslaugų teikėjas privalo grąžinti jam už bilietą sumokėtus pinigus ne vėliau kaip per 14 dienų nuo nustatytos vėlesnės renginio datos.

Jeigu nauja renginio data nepasiūloma, pinigai už bilietus turi būti grąžinti per pusantro mėnesio, 44 dienas, nuo karantino metu nustatyto renginių ir susibūrimų draudimo panaikinimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šis įstatymo projektas galiotų sporto, kultūros, pramogų ar kitų renginių paslaugų teikėjams, kai bilietai į juos buvo parduoti iki šių metų kovo 15 dienos ir renginio data pateko į karantino laikotarpį arba renginys turėtų vykti per tris mėnesius nuo susibūrimų draudimo panaikinimo.

„Dėl renginių ir susibūrimų draudimo karantino metu renginių organizavimo verslas patiria ne tik didžiulių nuostolių, nes ne tik negauna pajamų, bet ir susiduria su sunkumais, kai vartotojai masiškai kreipiasi su prašymais grąžinti pinigus už atšauktus ar nukeltus renginius.

Jeigu šiuo beprecedenčiu atveju bus išimtinai ginami tik vartotojų interesai, nesuteikiant galimybės nustatyti renginių vėlesnę datą, renginių organizavimo sektorius patirs ne tik didelių nuostolių, bet ir, tikėtina, daug renginių organizatorių taps nemokūs“, – rašoma įstatymo aiškinamajame rašte.

Kovo 16 dieną Lietuvoje paskelbus visuotinį karantiną uždrausti visi masiniai renginiai ir susibūrimai. Pagal naujausią Vyriausybės sprendimą, karantinas pratęstas iki gegužės 11 dienos, tačiau neatmetama galimybė jį dar tęsti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų