• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

A. Kubilius: susitarimai su „Gazprom“ reikštų Lietuvos interesų išdavystę

A. Butkevičius: su „Gazprom“ nevyksta jokios užkulisinės diskusijos (papildyta 18:14)

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius tvirtina, kad už bet kokių potencialių „Gazprom“ pasiūlymų slypi noras neleisti Lietuvai išsivaduoti iš jo diktato. Pasak jo, Lietuvos sutikimas su tariamai Vyriausybę pasiekusiu „Gazprom“ memorandumu reikštų strateginių Lietuvos tikslų išdavystę.

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius tvirtina, kad už bet kokių potencialių „Gazprom“ pasiūlymų slypi noras neleisti Lietuvai išsivaduoti iš jo diktato. Pasak jo, Lietuvos sutikimas su tariamai Vyriausybę pasiekusiu „Gazprom“ memorandumu reikštų strateginių Lietuvos tikslų išdavystę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Kubilius: memorandumas – Lietuvos interesų išdavystė

A. Kubilius pirmadienį išsakė nuomonę apie tariamą Lietuvai pateiktą „Gazprom“ memorandumą, apie kur pranešta šalies žiniasklaidoje. Tvirtinama, kad patvirtinus šio memorandumo sąlygas, Lietuva galėtų dujas pirkti 20 proc. pigiau. Suprantama, mainais už tam tikras reikšmingas nuolaidas.

REKLAMA

Kaip tvirtina A. Kubilius, sutikimas su memorandumo sąlygomis reikštų, kad suskystintų dujų terminalas liktų neveikiantis, nes nebūtų įvykdytas vamzdžių nuosavybės atskyrimas. Pritarus „Gazprom“ pasiūlymui, tai būtų Lietuvos strateginių interesų išdavystė. Be magistralinių vamzdžių kontrolės perėmimo suskystintų dujų terminalas yra niekas, brangus metalo gabalas“, – pirmadienį pareiškė A. Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Seimo opozicijos lyderio, „Gazprom“ ir toliau siekia užkirsti kelią Lietuvai išsivaduoti iš jo diktato. A. Kubilius teigia, kad nėra jokių aplinkybių, kuriomis Lietuva galėtų sutikti su „Gazprom“ pasiūlymais. Be to, pasak jo, pasiūlydamas 20 proc. pigesnes dujas, „Gazprom“ pats pripažįsta, kad iki šiol Lietuvai taikė nesąžiningas kainas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai, kad „Gazprom“ galėtų savanoriškai atsisakyti savo monopolijos yra iliuzijos, tvirtina A. Kubilius. „Pasidavimas spaudimui, gundymui dėl trumpalaikės naudos atsisakant ilgalaikių tikslų būtų Lietuvos strateginių interesų išdavystė“, – tikina konservatorius.

Pažėrė kritikos Premjerui

A. Kubiliaus kritikos susilaukė ir Premjeras Algirdas Butkevičius, kuris penktadienį iš pradžių neigė, kad Vyriausybė yra gavusi „Gazprom“ pasiūlymų, o vėliau pareiškė, kad paprašė šį klausimą patikslinti Vyriausybės kanclerį.

REKLAMA

„Tokie vaidų žaidimai, slapukaujant lygioje vietoje, verčia mane raštu kreiptis į Premjerą“, – teigia A. Kubilius. „Lietuva turi žinoti šiuo svarbiu klausimu visą informaciją. Neturime susitaikyti su slapukavimu ir išsisukinėjimui“, – pirmadienį pareiškė jis.

„Pasitikėti, tuo ką sako ir daro Premjeras, darosi vis sunkiau“, – pridūrė Seimo opozicijos lyderis.  

REKLAMA

A. Butkevičius: su „Gazprom“ nevyksta jokios užkulisinės diskusijos

Siekdamas išsklaidyti viešojoje erdvėje pateikiamas interpretacijas apie tariamai Rusijos siųstą memorandumo projektą Lietuvai, Ministras pirmininkas A. Butkevičius dar kartą patikina, jog iš Rusijos pusės nebuvo gautas joks dokumentas.

„Dar kartą pabrėžiu, jog nevyksta jokios užkulisinės konsultacijos ar derybos su „Gazprom“. Kaip ir tartasi Sankt Peterburge vykusiame susitikime su „Gazprom“ vadovybe, visi klausimai bus sprendžiami ekspertų grupės, o ne kažkokių tariamai Rusijos dokumentų šešėlyje. Sutarta ir tai, jog konsultacijos tarp Lietuvos ir dujų koncerno vyks tik Trečiojo energetikos paketo rėmuose“, – sako premjeras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viešojoje erdvėje minimą memorandumo projektą Energetikos ministerijai atsiuntė „E.ON Rurhgas“ atstovas ir „Lietuvos dujų“ valdybos pirmininkas Achimas Saulas. „Lietuvos dujų“ valdybos pirmininkas nėra įgaliotas veikti koncerno „Gazprom“ vardu, todėl projektas nelaikytinas oficialiu dokumentu ir nebuvo svarstomas premjero lygiu.  

REKLAMA

Politologo komentaras:

„Kadangi Lietuvos energetikos sektorius yra visiškai priklausomas nuo Rusijos energetinių šaltinių tiekimo ir jų kainų, todėl bet koks su tuo susijęs klausimas yra svarbus tiek vidaus, tiek užsienio politikos kontekste. Būtent dėl nacionalinės svarbos betkokios derybos su GAZPROM turi vykti maksimaliai skaidriai.

Lietuva būtinai turi žengti ilgai atidėliotus žingsnius ir stiprinti energetinę nepriklausomybę bei siekti sumažinti energetinių išteklių kainas vidaus vartotojams, nes taip būtų pakeltas ūkio konkurencingumas bei sumažinta finansinė našta vartotojams.

REKLAMA

Atsakant į klausimą kiek konservatorių rūpestis yra nuoširdus, galima pažiūrėti kokie darbai buvo atlikti jų kadencijos metu… Žiūrint iš šalies, labiausiai norėtusi, kad energetikos sektoriuje būtų mažiau tuščio politikavimo, o daugiau politinio sutarimo dėl valstybei svarbių projektų“, - portalui balsas.lt teigė Politikos analizės ir tyrimų centro vadovas Marius Ulozas.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų