• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva, Latvija ir Estija ketina parengti teisės aktus, kuriais būtų užkertamas kelias prekybai nesaugiai plėtojamų branduolinių jėgainių pagaminta elektros energija. Apie tokias iniciatyvas diskutuojama ir visos Europos Sąjungos (ES) lygiu.

REKLAMA
REKLAMA

Tokias iniciatyvas Premjeras Andrius Kubilius pristatė ir Kijeve vykusioje Černobylio katastrofos 25-osioms metinėms skirtoje šalių donorių konferencijoje, tarp kurios delegatų buvo ir Rusijos vicepremjeras Igoris Sečinas.

REKLAMA

„Dar ir dar kartą turėjau pakartoti, kad nesaugiai plėtojamų branduolinių jėgainių pagaminta elektros energija tikrai nebus leidžiama prekiauti Baltijos šalių rinkoje. Mes tokius teisės aktus kartu su kolegomis latviais ir estais planuojame artimiausiu metu parengti ir tvirtinti, apie tai kalbamasi ir ES lygiu", - sakė A. Kubilius ketvirtadienį interviu „Žinių radijui".

REKLAMA
REKLAMA

Kaimynystėje prie vieno stalo sėdėjusiam Rusijos vicepremjerui A. Kubilius turėjo galimybę išdėstyti poziciją dėl planų Lietuvos pašonėje, Kaliningrado srityje, pastatyti atominę elektrinę, tuo tarpu Baltarusijos pareigūnų Lietuvos Premjeras sakė nematęs.

„Į mano pastabas dėl Kaliningrado srityje ir Baltarusijoje plėtojamų branduolinių jėgainių projektų, kurių plėtojimas neatitinka tarptautinių konvencijų, mano kaimynas prie stalo, Rusijos vicepremjeras Sečinas sureagavo gana karštai ir emocingai aiškindamas, kad projektas yra tariamai technologiškai labai saugus", - sakė A. Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Premjeras teigė, kad pozicijos aiškinimas šiuo metu yra labai svarbus, kai tarptautinė bendruomenė ir ES rengia nemažai papildomų saugumą ateityje užtikrinančių priemonių.

Lietuvos Vyriausybės vadovo teigimu, konferencijoje daugelis delegatų kalbėjo apie susirūpinimą ir pasiryžimą, kad branduolinės saugos standartai būtų keliami žymiai aukščiau ir kad saugos testai turėtų būti atliekami ne tik ES šalių, bet ir kaimynių jėgainėms.

Konferencijoje dalyvavo daug aukščiausio rango delegatų, tarp jų Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Pan Gi Munas (Ban Ki-moon), Europos Komisijos pirmininkas Žozė Manuelis Barozas (Jose Manuelio Barroso), Prancūzijos Premjeras Fransua Fijonas (Francois Fillon).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų