• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras konservatorių lyderis Andrius Kubilius teigia, jog prezidentui Valdui Adamkui vetavus įmokų į pensijų fondus mažinimo ir juridinių asmenų automobilių mokesčio įstatymus gali strigti visas krizės įveikimo planas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak A.Kubiliaus, jei Seimas neatmestų minėtų prezidento veto, gali kilti rimtų abejonių, ar antikrizinis planas apskritai galės būti įgyvendinamas ir ar jį parengusi dabartinė Vyriausybė galės tęsti savo veiklą.

REKLAMA

Atmesti prezidento veto Seimas gali ne mažesne nei 71 balso iš 141 - daugiau nei pusės parlamentarų balsų dauguma.

„Aš manau, kad gali būti pakankamai sudėtinga surinkti tiek balsų, o tai reiškia, kad gali būti sudėtinga pradėti visą planą, o tai reiškia, kad gali kilti rimtų abejonių, ar Vyriausybė galės tęsti veiklą“, - BNS pirmadienį komentuodamas prezidento veto sakė A. Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas V. Adamkus pirmadienį nusprendė pasirašyti 2009 metų biudžeto įstatymą ir pagrindinius jį lydinčius mokesčių pakeitimo įstatymus, tačiau nusprendė Seimui grąžinti įmokų į pensijų fondus mažinimo ir juridinių asmenų automobilių mokesčio įstatymus.

Premjeras A. Kubilius teigė raginsiąs Seimą atmesti šiuos prezidento veto, nes šalies vadovo grąžinti įstatymai - svarbios antikrizinio plano dalys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Be abejo, šie įstatymai svarbios sudėtinės plano dalys, nes reikia suprasti, kad nepriėmus tokių įstatymų, susijusių su Sodros reikalais, Sodros biudžete atsiveria 600 mln. litų papildomas deficitas, o nacionaliniame biudžete atsirastų 300 mln. litų deficitas, jei neįsigaliotų juridinių asmenų automobilių mokestis. Tai yra didelės sumos ir tikrai tai nepadeda krizės įveikimo planą įgyvendinti visa apimtimi ir turint bendrą visą valdžios institucijų atsakomybę“, - sakė A. Kubilius.

Anot premjero, atsisakant kelių svarbių plano dalių kyla klausimas, ar apskritai verta pradėti įgyvendinti antikrizinį planą.

„Seimą raginsime palikti šiuos įstatymus, nes tai sudėtinė plano dalis, jį svarstė Tarptautinis valiutos fondas (TVF) ir kiti tarptautiniai ekspertai, ir Europos Komisijos buvo aptariamas. Tikrai plano negalima įgyvendinti be esminių jo dalių, o jei jo negalima įgyvendinti, tai kyla klausimas ar jį iš viso verta pradėti įgyvendinti. Todėl Seime svarstysime labai rimtai, kaip įveikti krizę, kai iškyla tokios ne tik finansinės problemos, bet ir politinės problemos“, - kalbėjo A. Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų