"Teisininkai turės pateikti išvadas. Jeigu yra stabdomas konkursas specialiai, nes esi nepatenkintas, kad nesi laimėtojas, tai tikrai "Klaipėdos nafta" kaip akcinė bendrovė turės kreiptis į teismą, kad būtų pritaikytos priemonės tam ūkio subjektui, kuris kreipėsi, ir taip pat kad būtų pareikalauta, kad tas pats ūkio subjektas padengtų nuostolius, jei jis bus pripažintas, kad yra neteisus ir kreipėsi be pagrindo", - penktadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė A. Butkevičius.
Paklaustas, ką mano apie "Klaipėdos naftos" direktoriaus Roko Masiulio žodžius, kad konkursai stabdomi dėl įstatymų spragų, Premjeras sakė, kad kaltas ir pats R. Masiulis, per daug pasitikėjęs verslininkais.
"Pirmasis konkursas buvo apskųstas ne dėl įstatymo spragų, bet dėl jo (R. Masiulio - ELTA), aš manau, per didelio patiklumo ar pasitikėjimo ūkio subjektais, kurie dalyvavo konkurse", - tvirtino A. Butkevičius.
Anot Premjero, R. Masiulis buvo informavęs, kad susikvietė visus konkurse dalyvaujančius ūkio subjektus ir su jais sutarė, jog pakeis konkurso sąlygas, ir nei vienas ūkio subjektas dėl to nesiskųs.
"Tai pirmiausia buvo jo asmeninė padaryta klaida", - pabrėžė Premjeras.
Vis dėlto Vyriausybės vadovas pripažino, kad SGD terminalo įstatyme esama spragų.
"Yra ne vienas taisytinas straipsnis. Ūkio ministerija dirba šioje srityje", - teigė A. Butkevičius.
ELTA primena, kad "Klaipėdos nafta" bendrovės skelbtą konkursą statyti dujotiekį SGD terminalui laimėjo konsorciumas, kurį sudaro AB "Kauno dujotiekio statyba" ir UAB "Šiaulių dujotiekio statyba".
Vokietijos kompanija "PPS Pipeline Systems GmbH" Klaipėdos apygardos teismui pateikė ieškinį dėl konkurso organizavimo aplinkybių.
Teismo prašyta įvertinti galimus interesų konflikto bei esą neteisėto SGD terminalo jungties laimėtojo - AB "Kauno dujotiekio statyba" ir UAB "Šiaulių dujotiekio statyba" - konkurencinio pranašumo klausimus.
Viešųjų pirkimų tarnyba po "PPS Pipeline Systems GmbH" pretenzijos laikinai sustabdė dujotiekio konkurso laimėtojo patvirtinimo procedūras ir pradėjo savo tyrimą.