Kadenciją baigęs prezidentas socialdemokratas Algirdas Brazauskas po balsavimo sekmadienį vyksiančiuose Seimo rinkimuose teigė abejojantis, kad partijos sugebės „perlipti per savo ambicijas“ ir suformuoti vaivorykštės koaliciją.
„Vaivorykštėje yra labai daug spalvų, tas žodis gražiai skamba, bet praktiškai valstybės valdyme nelabai realus“, - sakė ekspremjeras.
Anot jo, užsienyje skirtingos partijos sugeba susijungti į koalicijas valstybės interesų labui, tačiau socialdemokratų garbės pirmininkas abejoja, kad tai pavyktų padaryti Lietuvoje.
„Mūsų partijos labai jaunos, jos tik formuoja savo tradicijas, žmones, vadovus. Be abejojo, ambicijos daugeliu atveju nugali bendravalstybinį interesą, čia yra mūsų bėda“, - pabrėžė A.Brazauskas.
Jo įsitikinu, valdančiosios koalicijos kontūrai gali paaiškėti jau šią naktį. Pasak A.Brazausko, rinkimuose dalyvaujančios partijos pasiryžusios labai greitai spręsti valdžios pasidalijimo klausimą.
Paprašytas įvertinti dabartinį socdemų lyderį premjerą Gediminą Kirkilą ir smukusius socdemų reitingus, A.Brazauskas tvirtino to negalįs padaryti.
„Supraskite mano padėtį, esu partijos garbės pirmininkas, jeigu dabar atsistojęs viešai pradėsiu kalbėti ir kritikuoti savo partiją, kaip į mane žmonės pažiūrės. Jeigu nebūčiau pirmininkas, turėčiau ką pasakyti“, - sakė A.Brazauskas.
BNS paklaustas, ar mato galimybę grįžti vadovauti Vyriausybei, jei socdemai formuotų valdančiąją daugumą, A.Brazauskas tokią tikimybę atmetė. „Aš į premjerus tikrai neičiau“, - pareiškė ekspremjeras.
Tačiau jis leido suprasti neatsisakantis minčių tolesnėje perspektyvoje grįžti į politiką. „Laiko iki mano politikos, jei apie tokią kalbame, yra dar labai daug, daug kas atsitiks Lietuvoje per tą laiką, pažiūrėsime, kokie bus krizės padariniai. Žiūriu į savo politinę poziciją labai praktiškai, vien būti politiniame soste arba pareigose yra mažai, reikia dalyvauti, už viską atsakyti, todėl turiu būti labai atsakingas“, - sakė A.Brazauskas.
Kalbėdamas apie sekmadienį vykstantį referendumą dėl Ignalinos atominės elektrinės veiklos pratęsimo, ekspremjeras pabrėžė, kad jei referendumas įvyktų, tai būtų tik „nedidelė priemonė bendroms pastangoms sprendžiant jėgainės veiklos pratęsimą“.
Anot jo, referendumas „sprendžiamojo balso neturi“, tai būtų labiau moralinė parama derybininkams ir valstybės vadovams.