Kol visuomenė seka buvusio liberalų lyderio Eligijaus Masiulio galimą kyšininkavimo skandalą, valdančiojoje koalicijoje plieskiasi neeiliniai barniai, lydimi kaltinimais šantažu, politiniais žaidimais ir net grasinimais trenkti durimis.

G. Kirkilas, R. Paksas, V. Mazuronis (tv3.lt fotomontažas)

G. Kirkilas, R. Paksas, V. Mazuronis (tv3.lt fotomontažas)

Ketvirtadienį Seimas turėjo spręsti, ar sudaryti parlamentinę tyrimo komisiją dėl manipuliavimo slaptomis pažymomis viešojoje erdvėje ir galimo pažymų poveikio politiniams procesams. Vis dėlto, iki „tvarkiečių“ inicijuotos komisijos sukūrimo belikus tik vienam balsavimui, iki šiol parlamentinį tyrimą rėmę socdemai persigalvojo ir nutarė neremti koalicijos partnerių. Šis klausimas buvo atidėtas.

REKLAMA

„Tvarkiečiai“ skolingi neliko – jie atšaukė ketvirtadienį numatytą valdančiosios koalicijos Politinės tarybos posėdį, kuriame turėjo būti svarstomi pridėtinės vertės mokesčio lengvatos maistui, pabėgėlių kvotų ir kiti svarbūs klausimai.

Žada tartis gražiuoju

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas portalui tv3.lt teigė, kad dėl paramos parlamentinės tyrimo komisijos dėl manipuliavimo slaptomis pažymomis klausimu su socdemais buvo sutarta, o šie susitarimo nesilaiko, todėl Politinės tarybos posėdis ir buvo atšauktas.

„Tvarkiečių“ lyderis vylėsi įtikinsiąs socdemus pakeisti savo poziciją ir apie tolesnius partijos veiksmus, jei to padaryti nepavyktų kalbėti nepanoro.

„Nė vieną ir ne du kartus per šią kadenciją yra buvę, kad nerasdavome bendro sprendimo. Pavyzdžiui, buvo mūsų siūlymas dėl euro įvedimo – aiškiai buvome nusiteikę prieš. Blogiausiu atveju siūlėme referendumą. Teigėme, kad kils kainos. Bet nebuvome palaikyti. Galėčiau suvardinti ne vieną ir ne du tokius dalykus, kai buvome nepalaikyti. Iki šiol atidėdavome tą problemą į šoną, rasdavome kitą sprendimą ir judėdavome į priekį.

Aš manau, kad išgirsime socdemų argumentus dėl komisijos. Aš įsivaizduoju, kad nežiūrint to šleifo, kuris yra metamas vienai, kitai partijai, tame tarpe – socialdemokratams, tyrimo komisija yra reikalinga, nes neatsakytų klausimų yra labai daug“, – kalbėjo R. Paksas.

Rolandas Paksas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Rolandas Paksas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

„Tvarkiečių“ atstovai ne kartą užsiminė manantys, kad socdemus persigalvoti dėl parlamentinės komisijos esą privertė prezidentės Dalios Grybauskaitės spaudimas. Tuo metu pats partijos vadovas R. Paksas apie tai kalbėjo gerokai diplomatiškiau.

REKLAMA

„Jaučiu, kad didžiausią spaudimą daro tie asmenys arba tos institucijos, kurios ir norėtų nuslėpti atsakymus. Buvo pasakyta, kad, pavyzdžiui, buvo pasiūlyta kandidatei į generalinius prokurorus (Editai Dambrauskienei – tv3.lt) išsipirkti postą. Nejaugi visuomenei neįdomu, kas galėjo tai pasiūlyti, kaip ta istorija vyko. Nejaugi neįdomu išgirsti apie slaptus sąrašus? Neįdomu, kodėl Seimo vicepirmininkas Vydas Gedvilas negali tapti ministru? Tų klausimą vis daugiau yra“, – komentavo R. Paksas.

Kels klausimą dėl pasitraukimo

Gerokai kritiškiau apie socdemų elgesį atsiliepė portalo tv3.lt kalbintas „tvarkiečių“ frakcijos Seime seniūnas Petras Gražulis. Jis neabejojo, jog koalicijos partneriams įtaką padarė D. Grybauskaitė.

„Atvirai galiu pasakyti – išlaužė socdemams rankas prezidentė. Anksčiau išlaužė rankas „darbiečiams“, o dabar – socialdemokratams. Ar tai turi kompromituojančios medžiagos prieš juos? Ar jie tokie silpni? Bet iš tikrųjų keista yra“, – pažymėjo P. Gražulis.

„Mes turime turėti stuburkaulį, turime parodyti savo poziciją ir nesilankstyti. Kaip tai atrodys prieš žmogų, prieš rinkėją? Čia mes principingi esame, o čia – lepšiai. Niekas tokių partijų negerbs.

Geriau mes eisime į opoziciją, o jie tegul renkasi „labai švarius“ liberalus, kurie neturi jokių reikalų su teisėtvarka“, – rėžė „tvarkietis“.

Petras Gražulis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Petras Gražulis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

P. Gražulis neslėpė „tvarkiečiams“ siūlysiantis apsvarstyti galimybę trauktis iš valdančiosios koalicijos, mat socdemai esą jau ne kartą parodė, kad nesilaiko susitarimų ir taip žemina „Tvarką ir teisingumą“.

REKLAMA

„Aš labai rimtai svarstyčiau (pasitraukimą iš koalicijos – tv3.lt). Be abejonės šį klausimą svarstysime. Pirmadienį pas mus bus partijos tarybos posėdis. Tai aš manau, kad šitas klausimas tikrai iškils, nes kiek iš mūsų gali tyčiotis, kiek į mus gali valytis kojas? Mes esame mažesnė partijos koalicijoje, bet vis tiek tiekia gerbti koalicijos partnerius, o ne šluostytis kojas“, – aiškino P. Gražulis.

Prabilo opozicijos balsu

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas teigė, jog socdemų nuomonės pasikeitimui – nutarus neremti „tvarkiečių“ dėl tyrimo komisijos sudarymo – D. Grybauskaitė jokios įtakos neturėjo.

„Jokios įtakos mums prezidentūra nedarė. Manau, kad pats premjeras nusprendė, jis galvoja, kad turint omeny, jog yra svarbesnių projektų, pirmiausia, socialinis modelis, į ką jis fokusuojasi, tai mums svarbiau šitas dalykas, o ne visokie politiniai žaidimai, kur vargu, ar čia per likusį laiką kas nors gali įvykti, išskyrus tai, kad kažkokią komisiją sukursi ir tuo baigsis. Prasidės atostogos, o ta komisija nedirbs“, – portalui tv3.lt kalbėjo G. Kirkilas.

Be to, įtakingas socdemas pridūrė, kad imtis parlamentinio tyrimo, kuriame būtų peržiūrėtos tam tikrų bylų aplinkybės, pavyzdžiui, dėl valstybės paslapties atskleidimo išteisintos prezidentės patarėjos Daivos Ulbinaitės byla, „tvarkiečiams“ nevertėtų, mat jie patys, tai yra partija yra įtariama nusikalstama veika.

„Komisijos sudarymas, turint omeny, kad tie patys „tvarkiečiai“ yra visokiose bylose, tai kai kas tai gali traktuoti kaip spaudimą teisėsaugai ir panašiai. Taigi, įvertinus visus šituos dalykus, mes juos įtikinsime (nesiimti parlamentinio tyrimo – tv3.lt) kitoje taryboje“, – pažymėjo G. Kirkilas.

REKLAMA

Gediminas Kirkilas (nuotr. Fotodiena.lt)

Gediminas Kirkilas (nuotr. Fotodiena.lt)

Politikas „tvarkiečių“ sprendimą atšaukti Politinę tarybą ir svarstymus apie drastiškesnį elgesį pavadino spaudimu, kuriuo nieko nepasieks.

„Jei bando spaudimą daryti. Aš manau, kad be reikalo jie čia tas emocijas tokias turi. Aišku, jie bando daryti spaudimą, nes dabar jie pirmininkauja Politinei tarybai, tai teisę atšaukti turi. Tą jie ir padarė. Bet aš nemanau, kad kažkas dėl to pasikeis.

Žinote, koalicija nėra paprasta. Ne vien „tvarkiečiai“, bet ir „darbiečiai“ visokius spaudimus mums daro, tai čia yra tokia tų partijų prigimtis – jiems reikia daugiau populizmo negu tikrų sprendimų, kurie reikalingi. Mes turime iš esmės priešingą koncepciją – mes galvojame, kad reikia per likusį laiką padaryti maksimaliai sprendimus, kurie yra reikalingi ekonomikai ir žmonėmis“, – aiškino G. Kirkilas.

Apkaltino šantažu

Griežčiau įsižeidusių „tvarkiečių“ veiksmus įvertino Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.

„Aš vertinu tai neigiamai todėl, kad man tai primena įsižeidusių vaikų smėlio dėžėje kaprizus. Ir niekaip kitaip tai negalėčiau pavadinti. Jeigu mes dirbame koalicijoje, tai dirbame, o, jei yra noras persigalvoti, tai čia jau yra kitas klausimas. Galime ir jį panagrinėti. [...]

Jeigu mes pradėsime tokį šantažą – „mes norėjome tokio žaisliuko, tokio sprendimo, o Jūsų nuomonė kitokia, tai mes Jums kažką sugriausime, nespręsime kitų klausimų“ – tai tos emocijos neduos rezultatyvaus darbo, išskyrus bereikalingų emocijų pliūpsnį“, – „tvarkiečių“ sprendimą atšaukti Politinę tarybą vertino „darbiečių“ vadovas.

REKLAMA

Valentinas Mazuronis  (nuotr. Fotodiena.lt/Edvardo Blaževičiaus)

Valentinas Mazuronis (nuotr. Fotodiena.lt/Edvardo Blaževičiaus)

V. Mazuronis neslėpė, jog „darbiečiai“ sutiktų apsvarstyti ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ iniciatyvą pasitraukti iš valdančiosios koalicijos, tačiau to daryti koalicijos partneriams nepataria.

„Galima tai vadinti politiniu spaudimu, galima vadinti smulkiu šantažu. Jeigu „tvarkiečiai“ priima sprendimą, kad jie jau ten negali dirbti kartu, priima sprendimą išeiti iš koalicijos, tai čia yra politinis jų sprendimas, kiekviena partija turi tokią galimybę, nors aš nemanau, kad tai yra teisingiausias sprendimas.

Mūsų, Darbo partijos, pozicija yra tokia, kad tai yra koalicijos silpninimas viena ar kita forma ir nebaigimas darbų, likus pusei metų iki rinkimų. Tai yra nenaudinga niekam, o taip pat ir patiems „tvarkiečiams“. Manau, kad tai („tvarkiečių“ pasitraukimas iš koalicijos – tv3.lt) būtų nenaudingas valstybei, nes jei įvesime politinį nestabilumą, tai būtų neteisinga valstybės požiūriu.

Jeigu „tvarkiečiai“ ir toliau manys, kad nereikia susirinkti ir spręsti klausimus arba jie nenorės dalyvauti, tai aš manau, kad turėtumėme spręsti tuos klausimus su likusiais koalicijos partneriais, tai yra su socialdemokratais“, – komentavo Darbo partijos pirmininkas.

 

za nami moskva
2016-05-20 16:41:05
ir kur tu vargsas trauksiesi, kam tu reikalingas, nebent Briuselio korespondentu i komsomolke
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Zaneta 2016-05-21 11:00:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O tai pats P. Grazulis yra svarus, kad i kitus pirstu bado?   ATSAKYTI
Diedukas 2016-05-21 09:40:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dielajet fyd što rabotajiet.   ATSAKYTI
Saulius 2016-05-20 19:17:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ponas P.Gražuli papasakok visiems apie savo aferas ab DITUVOS kolektyviniuose soduose apie turgelio įrengimą.   ATSAKYTI
Seniai zinoma 2016-05-20 18:36:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ka jie daro seseliuose.   ATSAKYTI
Liūdna 2016-05-20 18:12:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nykuma....tai išsirinkome valdžiukę.... skandalai po skandalų... ir visi tokiomis piktomis susiraukusiomis fizionomijomis .... vaidina dirbančius   ATSAKYTI
za nami moskva 2016-05-20 16:41:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ir kur tu vargsas trauksiesi, kam tu reikalingas, nebent Briuselio korespondentu i komsomolke
   ATSAKYTI
apsaugok nuo tokiu, viespatie 2016-05-20 16:36:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
rezydentas, tas kuris ji vadina prezydentu, prejeras su neaiskiais diplomais / LIUX FOTO ,,schventoji trejybe""   ATSAKYTI

Top Video

32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: namuose vaizdas privertė aiktelėti
REKLAMA
Petro Cvirkos paminklas (nuotr. Fotobankas/Vygintas Skaraitis)
Rašytojas Petras Cvirka tautos atmintyje siejasi su kultūra, politiniai ginčai dėl jo paminklo nenaudingi kultūros sričiai, sako Seimo Kultūros komiteto pirmininkas ...
Prekybos centras (nuotr. stop kadras)
Valdančiųjų siūlomas mokestis prekybininkams nuguls ant eilinių gyventojų pečių – skelbia prekybos įmonių asociacijos užsakymu atlikti tyrimai. Esą įvedus mokestį, brangs ...
Jaroslavas Narkevičius (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sako, kad koncentruosis į darbus ir trauktis iš posto neketina.  „Yra ir kitų asmenų, kurie mato mano darbus. Visų nuomonė ...
Dmitrijus Medvedevas ir Vladimiras Putinas (nuotr. SCANPIX)
Rusijos internautai ketvirtadienį skelbė internete lėktuvą vaizduojančius jaustukus ir piktus komentarus, kai žurnalistai ir televizijos žvaigždės neklausinėjo ministro ...
Manoma, kad BMW vairuotojas galėjo būti neblaivus. Kad ir kaip būtų keista, bet neblaivus buvo ir ekskavatoriaus, į kurį trenkėsi BMW, vairuotojas. / „Rinkos aikštės“ TV stop kadras
Kiekvieną dieną vartojami vaistai nuo depresijos, nedarbingumas ir lėtai slenkančios dienos – tokia šiuo metu yra Nerijaus, kurio vairuojamas BMW dar liepos 13-ąją Kėdainių ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: namuose vaizdas privertė aiktelėti
Pakaunėje – gyventojų ir darbininkų konfliktas: prireikė net medikų
DABAR RODOMA
Pakaunėje – gyventojų ir darbininkų konfliktas: prireikė net medikų
DABAR RODOMA
Streikas dėl algų Vilniaus universitete: štai sumos, kurias uždirba jo darbuotojai
DABAR RODOMA
Kolegos prabilo apie Panevėžyje nukritusį ir žuvusį kolegą
DABAR RODOMA
Prekybininkai apie naują mokestį – jis atsisuks kitu galu
DABAR RODOMA
Tėvai nemokamu vaikų maitinimu džiaugiasi, tik įžvelgia dar vieną problemą
DABAR RODOMA
Apžvalgininkas apie Seimo kartelės mažinimą: bus dar daugiau „balagano“
DABAR RODOMA
Medikai įspėja išsigandusius studentus, kaip saugotis užkrato
DABAR RODOMA
Literatūros ekspertas Šileris pasakė, kas lemia prastesnius moksleivių gebėjimus
DABAR RODOMA
Kraupi nelaimė Panevėžyje: žuvo nuo pastolių nukritęs statybininkas
DABAR RODOMA
Genialus pareigūno triukas padėjo akimirksniu apmauti ir rasti įtariamąjį
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų