Vaikas (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus) (nuotr. Balsas.lt)

Vaikas (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus) (nuotr. Balsas.lt)

Balsas.lt jau rašė apie šiaulietę Daivą, auginančią tris sunkiomis ligomis sergančius vaikus, be kitų pagalbos neišgalinčią rasti lėšų vaikų gydymui (Padėkite cerebriniu paralyžiumi sergančiam aštuonmečiui nuvykti į kliniką Izraelyje, Sėkmė loterijoje laimės neatnešė).

Geros valios žmonės paaukojo šeimai 8,620 eurų, bet šios sumos dar nepakanka, kad cerebriniu paralyžiumi sergančiam šeimos jaunėliui Mantui būtų atliktos kamieninių ląstelių ir klubo sąnario operacijos. Kadangi vaiko būklė kasdien blogėja, skubiai dar reikia surinkti 9,380 eurų. Bet dabar vaikų mama kalba ne tik apie pinigus.

REKLAMA

Vaikai: didžiausias rūpestis – Mantukas

Dabar Mantui devyneri. Kai vaikui sukako vienuolika mėnesių, jam buvo diagnozuota labai sunki cerebrinio paralyžiaus forma, epilepsija, su laiku dėl pastovios nepatogios kūno padėties išniro klubai. Stiprių traukulių nuo gimimo kamuojamas berniukas dėl paralyžiaus negali atsistoti, vaikščioti, apsisukti, jis nesugeba kalbėti. Mantas negali būti paliktas be priežiuros nė minutei. Vos 15 kilogramų sveriantis berniukas dažnai prašosi paimamas ant rankų ir atgyja, kai prie jo prisiliečia motinos rankos. Neseniai buvo diagnozuota, jog Manto liga nėra genetinė, dėl to gydytojai teikia nemažai vilčių, kad berniukas turės šansą gyventi geresnį gyvenimą. Deja, laikas ne Manto pusėje. Berniuko klubo būklė kasdien blogėja, jam skubiai reikalinga kamieninių ląstelių operacija ir klubo operacija. Elisées-Klinik Vokietijoje peržiūrėjo Manto medicininius įrašus ir pakvietė jį atlikti kamieninių ląstelių operacijos. Klinika pasirengusi jį priimti – kai tik bus surinkta operacijai reikiama pinigų suma.

Deividas, Mantas ir Greta (nuotr. asm. archyvo)Deividas, Mantas ir Greta (nuotr. asm. archyvo)

Apie ligas: cerebrinis paralyžius – tai galvos smegenų pažeidimas nėštumo, gimdymo metu arba iškart po gimimo, sutrikdantis vaiko judesių, laikysenos, psichikos, kalbos, klausos ir regos vystymąsi. Dėl ligos gali sutrinti vaiko psichinis ir fizinis vystymasis, prisitaikymas prie aplinkos sąlygų. Pacientas dažniausiai negali pasirūpinti savimi. Tokio vaiko tėvai gali turėti psichologinių problemų. Tėvai nekalti dėl savo vaiko negalios, todėl labai svarbu, kad šeima išmoktų jį priimti. Vaiko, sergančio cerebriniu paralyžiumi gydymas, priežiūra ir ugdymas ilgas ir sunkus, tačiau tik didelėmis tėvų pastangomis ir kantrybe galima pasiekti geresnių rezultatų.

REKLAMA

Epilepsija – dažniausias lėtinis nervų sistemos sutrikimas – tai būklė, kuriai būdingi pasikartojantys centrinės nervų sustemos kilmės priepuoliai. Epilepsijos priepuolį galima apibrėžti kaip staigų, nevalingą, laikiną elgesio pakitimą, apimantį sąmonės, judesių, jutimų, autonominės nervų sistemos pokyčius, lydimus nenormalių smegenų elektrinių iškrūvių. Epilepsijos priepuolis gali komplikuotis epilepsine būkle – būsena, kai priepuoliai trunka ilgiau nei 30 minučių, ir ligonis tarp jų neatgauna sąmonės. Tai pavojinga gyvybei, neatidėliotinos pagalbos reikalaujanti būklė, kurios metu mirštamumas siekia 30 proc. ir daugiau. Tokios būklės metu gali sutrikti kvėpavimas, širdies veikla. Epilepsija gydoma specifiniais vaistais nuolat, ilgai, kartais visą gyvenimą.

Vyriausiajam sūnui Deividui reikia genetinio tyrimo

Jau vyriškėjančiam trylikamečiui Deividui nuo pat gimimo tenka eiti sunkų ir skausmingą gyvenimo kelią. Deividui buvo diagnozuota ichtiozė – genetinė odos liga, kuri pasireiškia suskeldėjusia odą, kuri tampa panaši į žuvies žvynus. Jam nustatyta sunkiausia šios ligos forma. Iš ko berniukas paveldėjo geną, tapusį retos ligos priežastimi, nežinia. Dėl ligos Deividas pastoviai kenčia skausmingus odos trūkinėjimus. Balkšvos luobos nusilupa, o ant suskeldėjusios odos atsiveria žaizdos, įsimeta infekcija. Pleiskanojančią vietą ima niežėti ir skaudėti. Kartais būna taip blogai, jog berniukui pasidaro sunku vaikščioti ar net pakelti ranką. Dabartinis gydymas, kuriam mama per mėnesį išleidžia 200-300 Lt., vos palengvina ligos simptomus. Prieš penkerius metus Deividas dalyvavo naujo vaisto klinikiniuose tyrimuose. Iš pradžių buvo vilties, kad liga nurims, bet po kurio laiko paaiškėjo, kad berniukui vaistai nebepadeda.

REKLAMA

Deividas šiuo metu lankosi pas psichologus ir geria antidepresinius vaistus. Deja, kol nėra žinoma ligos priežastis, suteikti efektyvų gydymą neįmanoma. Kol kas galima tik malšinti simptomus ir stengtis, kad liga nepaūmėtų. Todėl turi būti atlikta genetinė analizė, kad būtų galima tiksliai nustatyti kuris genas, lemiantis odos ragėjimą, sukėlė Deivydo ligą. Tada galbūt pavyktų tą geną pakoreguoti. Tai berniuko neišgydytų, tačiau padidintų šansus pagerinti jo gyvenimą. Genetinė analizė kainuoja 1500 eurų. Rugpjūčio 19-ą Deividas gavo iškvietimą iš Miunsterio Universitetinės Ligoninės Vokietijoje. Berniukas yra kviečiamas tyrimams. Tyrimai ir kelionė kainuos EUR 1,500. Šeima pasiryžusi važiuoti.

Apie ligą: Ichtiozė – tai paveldima odos ragėjimo sutrikimo liga, pasižyminti odos paraudimu, sausumu, pleiskanojimu ir pūslių susidarymu. Yra įvairių ichtiozės formų. Ligos pobūdis priklauso nuo to, koks genas pažeistas. Ichtioze negalima užsikrėsti. Liga trunka visą gyvenimą. Kartais ji atitolsta, bet vėliau paūmėja.

Gretai vienuolika ir ji blogai girdi

Greta iš pradžių, tėvų džiaugsmui, atrodė esanti sveika, stipri ir linksma mergaitė. Tačiau viskas pasikeitė, tėvams pastebėjus tam tikrus klausos sutrikimus. Kai Gretai buvo penkeri, Šiaulių ligoninėje jai buvo atlikti tyrimai. Tėvus apstulbino LOR gydytojo žodžiai: „Jūsų vaikas gali girdėti, tačiau atsisako“. Sunkios formos Deivydo ir jaunėlio Manto ligos ir krizė šeimoje pablogino Gretos būklę. Kai Gretai sukako devyneri, mergaitei Kauno Medicinos Universiteto Klinikose buvo nustatyta nauja diagnozė – nedidelis kurtumas. Klausos pagalba suteikta nacionalinės sveikatos priežiūros tarnybos nepadėjo.

REKLAMA

Laikui bėgant, mergaitės elgesyje išryškėjo depresijos ženklai, kuriuos paskatino bendravimo su bendraamžiais stoka. Dabar jau treti metai, kaip Greta vartoja išrašytus antidepresantus. Po pakartotinos audiogramos Kauno Universiteto Medicinos klinikoje paaiškėjo jog pradinė diagnozė buvo klaidinga. Mergaitei buvo diagnozuotas vidutinio lygio kurtumas. Genetinės kraujo analizės metu buvo nustatyta, kad mergaitės kurtumas yra genetinis. Gretai būtinai reikia aukšto lygio klausos aparato, kuri suteiktų mergaitei šansą gyventi normalų gyvenimą. Klausos aparato kaina 3,800 eurų.

Vaikų mama Daiva: man jau žemė slysta iš po kojų

Šių trijų ligoniukų mama šiaulietė Daiva jau nebegali kalbėdama sulaikyti ašarų. Dar ne taip seniai turėjusi nors kokią nors vyro paramą, dabar su juo moteris teisiasi dėl alimentų vaikams. „Šeima iširo, vaikai tėvui nereikalingi, tai bylinėjuosi, kad jie nebūtų palikti mirti“ – neslepia nuoskaudos, galimybių dirbti neturinti moteris, už vaikus iš valstybės per mėnesį gaudavusi 1150 litų, o dabar nuo balandžio mėnesio išsirūpinusi kiekvienam dar po 195 Lt. Pasak jos, pinigai greitai tirpsta vaistams, vizitams pas gydytojus. „Viską, ką galėjome, tą jau išpardavėme. Vieno paramos fondo atstovė, net išsigandusi mano buities, nebenorėjo bendrauti, bet juk vaikai turi šiltus namus, stogą virš galvos, yra pamaitinti, aš visada šalia“. – pasakoja moteris, ir teigia ne kartą kreipusis į kelis labadaros fondus, „Vilties“ bendriją, Šiaulių miesto savivaldybę, bet realios pagalbos nesulaukusi. Daiva sako, kad pasinaudoti jos sunkia situacija bandė aferistai, išvilioję pinigų, esą dovanoms vaikams. „Net mano socialinė darbuotaja pripažįsta, kad ant manęs tarsi koks prakeiksmas kabo, – sako šiaulietė. – Neturiu žodžių, kaip apsakyti dėkingumą mus parėmusiems žmonėms, tačiau dabar aš jau prašau net ne pinigų. Vos ne labiau nei jų, mūsų šeimai ir man pačiai reikia moralinės, psichologinės paramos. Aš pati glimstu į depresiją, visur, kur kreipiuosi atsimušu tarsi į sieną, jėgos senka, Mantukui būtina skubi klubo operacija, Deividui paauglystė, Gretos psichologinė būklė blogėja. Mergaitė niekur nebuvo išvykusi, kokia būtų laimė, jai ją kas pakviestų paviešėti kokioje kaimo turizmo sodyboje“.

REKLAMA

Tačiau mama vilties nepraranda ir toliau visais būdais stengiasi palenvinti savo vaikų dalią. Dabartinis ir skubiausias Daivos rūpestis, kaip nuvykti su šeima į Vokietiją, kur Miunsterio ligoninėje bus atliekami genetiniai tyrimai Deividui. Vykti turi visi, nes palikti kitų vaikų mama negali. „Tačiau kaip nuvežti Mantą, kuris negali sėdėti, skristi lėktuvu? Gal kas galėtų man padėti rasti tinkamą transportą arba mus nuvežti? – prašo mama. – Kita bėda – nerandame ten Vokietijoje, Miunsteryje, kur apsistoti. Reiktų nebrangios vietos šeimai mėnesiui. Kreipiausi, negaunu jokių atsakymų. O gal kas galėtų Gretai padovanoti vaikui pritaikytą klausos aparatą? Žinoma, širdį drąsko ir Manto problemos, pinigėliai jam kapsi, bet vis dar trūksta.“

Daiva Gaborskienė yra įsteigusi paramos ir labdaros fondą „Vaikų sveikata". Ji tikina, kad į jį paaukoti pinigai bus naudojami tik vaikų sveikatos reikmėms ir tai nėra asmeninė jos sąskaita.

Paramą trims Daivos vaikams galima pervesti į šio fondo sąskaitą Nr. 430075800011120751. Bankas „Snoras", Šiaulių filialas. Norintys kitaip padėti mamai ras jos kontaktus čia: http://www.veryspecialpage.com/lt

Taip pat skaitykite:

Skaitytojo naujiena: internete plinta pagalbos šauksmas mergaitei

Pagalbos šauksmas: mergaitei nustatyta ketvirta ląstelių limfomos stadija

Pagalbos šauksmas: vėžiu sergančios mergaitės būklė stabilizuojasi

...........
2011-09-09 11:17:11
Tėveliai, prieš gimdydami tiek vaikų, gimus pirmajam su negalia, pamąstykit, ar verta rizikuoti ir galbūt dar vieną vaikutį pagimdyti sunkesniam gyvenimui.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
naina 2013-12-12 18:26:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
as turiu vpc gaila kad niekas nepadeda   ATSAKYTI
Rita 2011-12-17 23:12:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teiskit tuos kurie zudo vaikus ,kurie naudojasi jiems skirtais pinigais ,kad butu geriau ,teiskit tuos kurie naudojasi pinigais gautais uz vaikuciu negalia ,kurie pijokauja ir nepriziuri,nesirupina ju vaikyste ,saugumu ir ju ateitimi....teiskite tuos kurie juos palieka likimo valiai ir jais nesirupina.Reikia gerbti tevelius kurie rupinasi savo atzalomis be isligu ,nesvarbu ar jie sveiki ar pasiligoja.Sakot gauna daug pinigu uz neigalu vaikeli?Ar susimastot kiek kainuoja vaistai ,daktaru prieziura,gydimai ,sanatorijos ir visi kiti butent tam vaikui skirti dalykai.Juk vaikus reikia ir aprenkti ,apauti ,pamaitinti ,gydimas,vitaminai,konsultancijos gyditoju ,o be viso to vaikams reikia ir pramogu ,kad jiems gyvenimas butu lengvesnis ir linksmesnis.Be viso to reikalinga ne tik tiems vaikams pagalba bet ir juos auginantiems ir milintiems teveliams ,reikalinga psichologine pagalba,moraline pagalba .Tik naivus zmones taip neigiamai gali kalbeti apie visa tai....kurie nera bendrave ir nera mate tu zmoniu kurie susidure su tais sunkumais .Pati auginu tris vaikus ,vienas is ju turi odeles beda ,bet aciu dievui ,kad ji nera baisi ,kad mazylis nesijaucia taip blogai kaip kiti vaikai.....Stiprybes teveliams ir visiems sergantiems vaikams....Ne visi vyrai pabega jai ju vaikas neigalus...nereikia spresti pagal viena pavizdi....Nenusisukime nuo svetimo skausmo ,nes nesame garantuoti ,kad jis neaplankis musu   ATSAKYTI
as 2011-09-14 00:56:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
To> Laura

Gal pasiskaitinek kiek zmones laukia eilej kad gautu isivaikinti vaikuti?!!!! Mano daug draugu vaikuciu negali susilaukti, ir eileje stovi jau daugiau kaip 10 metu.... kolkas jiems net nesisviecia bent jau artimiausiu laiku! Dievuliau sventas, kaip loengva teisti....   ATSAKYTI
a 2011-09-14 00:36:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
prisidedu prie jusu komentaro> tikrai per ziauru!   ATSAKYTI
vaida petraityte 2011-09-12 06:46:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kreipkites i bedeturgu pamatiste jums su teiks pagalba atviks savo dedos istorija nelengva pinguskirs atviks inamus   ATSAKYTI
Nuomone 2011-09-10 12:27:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu , komentatoriam , kurie sako , kad kam leisti ligotus vaikucius i pasauli... reikejo po pirmojo pasidaryt tyrimus , nes dabar ir vaikams gyvenimas bus nemielas ir tevam rupesciu kalnas...
   ATSAKYTI
m 2011-09-10 12:26:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visi šie vaikeliai yra gyvi, turi sielas, kenčia, o mama už juos visus. Netampykite likimo už ūsų, mokydami tėvus įsidėti spiralę ar negimdyti, nes gimdydami visi tėvai tikisi geriausio, neplanuoja nelaimių. Bent mintimis pagelbėkite, jei pinigų neaukojate, nes pasmerkti šią moterį tikrai per žiauru.    ATSAKYTI
Turiu dvynukus.... 2011-09-10 09:17:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Suprantu kad sunku,bet nesuprantu kam i varga leisti vaikus ir dar ligotus,manau geriau spirale isidet ant 5m kad vaiku daugiau negimdyt,nes vaikai kentes del savo ligu o ne tevai.......Tevams lengviausia iseitis prasyt,bet tokiu prasanciu milijonai.....kiti neturi nei valgyt,nei rubeliu,o cia jau reikia rimtu dalyku,del sveikatos sutrikimu.......As nepateisinu tokiu tevu,kur ant vargo gimdo sergancius vaikus......   ATSAKYTI
as 2011-09-09 21:55:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
irute ka ten aiskint zzz, badauja matai bet komoa turi   ATSAKYTI
as 2011-09-09 21:52:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jei zzz neturit slaugyti ka, tai eikit dirbt ir nereikes badaut, gal zinot kiek tos mamytes gauna uz ligoniuko slauga, apsisvieskit   ATSAKYTI
as 2011-09-09 21:49:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
cia tai protingi zodziai, matosi, kad apsisviete raso   ATSAKYTI
as 2011-09-09 21:47:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai visai neatitinka tikroves jei yra su negalia vienas tai reikia pirmiausia isiaiskinti, ar cia genetiskai pavaldeta, o atsiprasau viena pagimdzius su negalia, kad daugiau vaikiuku negimdyt, tai apsurdas. apsizvalgykit, ar per maza tamstai ziniu    ATSAKYTI
zzz 2011-09-09 16:13:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o apie badaujancius kas pagalvoja, suaukos siem, likimo nuskriaustiesm, o normalus liks alkani...   ATSAKYTI
Irena 2011-09-09 15:08:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal, užuot kalbėjus, geriau pervesti į sąskaitą bent 100 litų...   ATSAKYTI
mastytojams 2011-09-09 14:22:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nuo neleimiu, ligu niekas neapsaugotas. ir tai kad vienas vaikas gime neįgalus,dar nereiškia, kad ir kiti tokie bus. ir tai, kad vaikas gime sveikas, dar nereiškia, kad toks bus visada - atsiranda tu ligu paaugus, ir nelaimiu buna.
tik stiprybės tokiai mamai reiktų palinkėti. o tėtis, jau jau tos naštos nepakėlė, bent finansiškai galėtų neatsiriboti.    ATSAKYTI
........... 2011-09-09 11:17:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tėveliai, prieš gimdydami tiek vaikų, gimus pirmajam su negalia, pamąstykit, ar verta rizikuoti ir galbūt dar vieną vaikutį pagimdyti sunkesniam gyvenimui.   ATSAKYTI
Laura 2011-09-09 11:14:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neteisk kitų, kai pats(pati) nė velnio neišmanai ką reiškia rūpintis neįgaliais vaikais. Taip, žiauru palikti likimo valiai tokius gyvenimo nuskriaustus vaikučius, tačiau, mes visi greiti teisti, kol patiems taip nenutinka. Be proto sunku taip gyventi, be proto daug ištvermės reikia... Ir.... tų pačių antidepresantų. Nes retas toks stiprus, kad tai ištvetų.   ATSAKYTI
Laura 2011-09-09 11:12:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vienintelis komentaras, kuriam pilnai pritariu. Vaikai yra labai didelė atsakomybė, gimus vienam vaikučiui su negalia, kam rizikuoti? Tai baisu. Tragedija. Būsimieji tėveliai, prieš gimdydami, pasverkite visus faktus, kokia tikimybė apsigimimams, plius, jei gimė neįgalus vaikutis, pamąstykite ar verta rizikuoti. Geriau alternatyvius būdus apsvarstyti - įsivaikinti.   ATSAKYTI
pavadinimas 2011-09-09 10:50:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ginčijatės dėl niekų, tai tik terminologija ir kiekvienas dalykas turi savo pavadinimą.   ATSAKYTI
Nuomonė-Mamai 2011-09-08 20:03:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
taip skaitysis nepilna šeima.Reikia viską vadinti tikraisiais vardais.Valstybė turėtų formuoti siekiamybės šeimos sampratą:kokios šeimos mes siekiame,bet būna nesėkmių ir kitų dalykų,bet tai nėra siekiamybė.Mes siekiame šeimos :tėtis,mama ir vaikai,bet nevisada tai pavyksta:sukurti,ar ją išsaugoti.   ATSAKYTI

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
REKLAMA
Krematoriumas (nuotr. stop kadras)
Vieninteliame šalies krematoriume atsiduria kas aštuntas mirusysis. Verslininkai tikina, jog šis ritualas Lietuvoje taip populiarėja, jog pernai tokių paslaugų buvo atlikta ...
Eismas žiemą
Šiaurės rytų Lietuvoje bei Raseinių rajone magistralinių, krašto ir rajoninių kelių dangos yra vietomis slidžios dėl susiformavusio plikledžio. Vilkaviškio rajone mažesnio ...
Petras Gražulis (Fotobankas)
Kauno policija atsisakė pradėti tyrimą dėl galimo parlamentaro Petro Gražulio sekimo. „Tikslinant įvykio aplinkybes, nenustačius nusikalstamos veikos požymių, už kuriuos ...
(nuotr. Fotolia.com)
Artėjant viduržiemiui tikrų žiemiškų orų vis dar nesulauksime. Nors naktį temperatūra gali nukristi žemiau nulio, dieną ji žadama teigiama, tačiau bus apsiniaukę, kai kur ...
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų (nuotr. stop kadras)
Šiaulių rajone penktadienio vakarą automobilis partrenkė ir mirtinai sužalojo kelio važiuojamoje dalyje ėjusį pėsčiąjį, pranešė Policijos departamentas.  Pasak ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų
DABAR RODOMA
Rasta vieta Garliavoje, kur slepiant žiaurų nusikaltimą užkasta auka
DABAR RODOMA
Policija apie ieškomos mergaitės bylą: įvykis buvo, pagrobimo – ne
DABAR RODOMA
Pareiškus įtarimus prabilo „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius
DABAR RODOMA
Prabilo ir į kariuomenę pašaukta Londone gyvenanti Zofija
DABAR RODOMA
Į pasiūlymą mažinti amžių į Seimą lietuviai žiūri skeptiškai
DABAR RODOMA
Politinėje padangėje toliau verda aistros: susitiko Nausėda ir Karbauskis
DABAR RODOMA
Maisto reformos neveikia: iš ligoninių plūsta pacientų nuotraukos
DABAR RODOMA
Nufilmuota, kaip pasienyje su Rusija sunaikintas pavojingas sprogmuo
DABAR RODOMA
Kol didmiesčiai svarsto, mažieji Lietuvos miestai vėl pasikabino lenteles su rodyklėmis
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų