Išteisino dėl išžaginimo, bet nuteisė dėl moters nužudymo: už grotų praleis 14 metų

Vilniaus apygardos teismas antradienį paskelbė nuosprendį sugyventinę nužudžiusiam Andriui Mateikai. Kelis kartus teistas vyras teismo sprendimu už grotų praleis 14 metų ir 3 mėnesius.

Jis buvo teisiamas ir dėl moters išžaginimo, tačiau pagal šį kaltinimą teismas A. Mateiką išteisino. Iš pradžių jam buvo paskirta 14 metų už grotų, bet prie šios bausmės pridėti keli mėnesiai anksčiau neatliktos bausmės.

Kraupus nusikaltimas įvykdytas 2019-ųjų birželį. O sumaišties į procesą įnešė ir pats teisiamasis, kuris tik sulaikytas prisipažino įvykdęs žiaurų nusikaltimą, tačiau vėliau atsisakė savo pirminių parodymų ir pradėjo viską neigti.

Vis dėlto, teismas nepatikėjo A. Mateikos žodžiais. Per ikiteisminį tyrimą surinktų įrodymų pakako, kad asmuo būtų pripažintas kaltu dėl artimo žmogaus itin žiauraus nužudymo.

Įtarimų šešėlis

Nužudytos moters kūnas buvo rastas 2019 metų birželio 2-ąją. Įtariamųjų sąrašo viršūnėje iškart atsidūrė slaugytoja dirbusios moters sugyventinis. Vos sulaikytas pareigūnų, A. Mateika prisipažino kaltu.

Tad ikiteisminis tyrimas sparčiai pajudėjo į priekį ir byla po kelių mėnesių pasiekė teismą. Bet teisme kaltinamasis pakeitė savo poziciją ir pradėjo gintis, jog jo prisipažinimas esą buvo išgautas per prievartą.

Bylos duomenimis, A. Mateika nusikaltimą įvykdė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio. Jo įniršį galimai sukėlė moters atsakymas dėl lytinių santykių. Už šį nusikaltimą A. Mateikai grėsė bausmė nuo 8 iki 20 metų arba įkalinimas iki gyvos galvos.

Ne kartą teistas

Apie A. Mateikos asmenybę daug ką pasako ir jo kriminalinė biografija. Iki paskutinio nusikaltimo jis buvo teistas net penkis kartus.

Anksčiau jis buvo ne kartą teistas dėl smurto prieš artimą žmogų. Dėl smurto artimoje aplinkoje jis užsidirbo 3 teistumus. Teigiama, kad agresijos priepuoliai kildavo, kai A. Mateika būdavo apsvaigęs nuo alkoholio.

Žudikas buvo teistas ir dėl svetimo turto apgadinimo. Nors dėl visų nusikaltimų jis būdavo pripažįstamas kaltu, tačiau sugebėdavo išvengti realios laisvės atėmimo bausmės. Paskirtos bausmės vis būdavo atidedamos. Iki šios, kuri ilgam žudiką izoliuos nuo visuomenės.


Rašyti komentarą...
K
Korupcija
2020-11-17 20:10:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
ŠAUDYTI,
NEGALIMA
PASIGAILĖTI!
Kodėl TIK 14 metų recidyvistui, o ne 20???
Atsakyti
0

G
Gintaras
2020-11-17 20:17:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai taip. Prievartautojams žalia šviesa.
Atsakyti
0

K
Karma
2020-11-17 20:04:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sėdėti už išprievartavimą ir už nužudymą yra labai skirtingi dalykai. Nusipirko ramesnio laiko zonoje...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų