Mikutavičius: „Atlikėjų gyvenime yra dykuma ir tuščia visata"

Muzikantai, dainininkai, aktoriai ir vėl išgyvena nerimo kupinus laikus, mat drastiškai mažėja renginių ir koncertų. Šalyje sparčiai plečiantis koronavirusui, atšaukiami spektakliai, geresniems laikams perkeliami ir koncertai.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas nuogąstauja, kad kiekvieną dieną teatras gyvena nežinioje, ar neteks visiškai užverti durų ir sustabdyti veiklos. Panevėžyje jau atšaukiami spektakliai, mat grįžus iš gastrolių vienas darbuotojas užsikrėtė koronavirusu.

Į Panevėžyje įsikūrusį Juozo Miltinio dramos teatrą įsisuko koronavirusas, saviizoliuotis privalo kelios dešimtys darbuotojų, tarp jų ir aktoriai. Teatras iki lapkričio 5 dienos atšaukia visus spektaklius. Miltinio dramos teatro vadovas Antanas Venckus tikina, kad, grįžus iš Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio, vienas iš kolektyvo narių parsivežė ir koronavirusą.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Marijonas Mikutavičius: „Atlikėjų gyvenime yra dykuma ir tuščia visata"

„Buvo rekomenduota visiems tiems 26 žmonėms dviem savaitėm izoliuotis ir nepakanka žmogiškųjų resursų, kad parodytume spektaklius, kurie buvo numatyti šį savaitgalį iki lapkričio 5 dienos“, – sako teatro vadovas Antanas Venckus.

Operos solistų, aktorių, šokėjų pasaulyje ir vėl nerimastis. Dar rugpjūčio mėnesį dėl koronaviruso buvo uždarytas Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras. Nors šiuo metu teatras veiklą vykdo, žiūrovų srautai yra perpus mažesni. Kaip tik šiemet operos ir baleto teatras švenčia šimtmečio jubiliejų, todėl stengiasi įgyvendinti visą suplanuotą repertuarą ir ruošiasi naujam operos „Traviata“ pastatymui. Tiesa, teatro vadovas J. Sakalauskas pripažįsta, kad situacija neprognozuojama.

REKLAMA

„Tikrai kiekvieną dieną mes nežinome, ar neteks vakare atšaukti renginio ir ar neteks sustabdyti veiklos. Ir taip mes jau gyvename nuo kovo mėnesio, kai planai perdarinėjami kiekvieną savaitę iš naujo ir iš naujo“, – pasakoja J. Sakalauskas.

Sumaištis dėl koronaviruso ir muzikos pasaulyje. Nors šalies miestuose koncertai ir kultūriniai renginiai nėra uždrausti, visgi patys atlikėjai tikina, kad pramogų versle vyrauja štilis. Atlikėjas ir dainų autorius Marijonas Mikutavičius pripažįsta, kad situacija neeilinė, mat pramoginė veikla nesustabdyta, tačiau koncertai nevyksta, tad ir kalbos apie pajamas yra niekinės.

„Koncertų nėra. Niekas dabar iš esmės beveik neorganizuoja jokių bilietinių koncertų, nes tai yra absoliuti rizika ir, greičiausiai, didelis minusas. Tai pramogų versle dabar ne tik mano, bet ir daugelio atlikėjų gyvenime yra dykuma ir tuščia visata“, – teigia atlikėjas.

Operos solistas Merūnas Vitulskis pasakoja dar šiandien važiuojantis į koncertą Panevėžyje. Atlikėjas guodžiasi, kad tai, tikėtina, paskutinis jo koncertas, mat į viršų šaunantys koronaviruso skaičiai greičiausiai išvis atbaidys tiek organizatorius, tiek dalyvius nuo tokių renginių. Pasak Merūno, šiemet koncertų skaičius sumažėjo drastiškai, tad vyras nuogąstauja, kad išgyventi iš koncertinės veiklos tampa neįmanoma.

Marijonas Mikutavičius: „Atlikėjų gyvenime yra dykuma ir tuščia visata'

„Aš tai gal kokius dešimt procentų iš šimto šiais metais ir planuotų, ir neplanuotų koncertų gavau. Tai toks, sakyčiau, lengvas šokas. Džiugu, šeimos priežiūra, vaikai, laisvas laikas, bet vaikų ir savo burnos sąskaita. Juk reikia ir mokesčius mokėti. Įdomiais laikais gyvename, neramiais“, – kalbėjo atlikėjas M. Vitulskis.

REKLAMA

Apie sudėtingą situaciją prabyla ir muzikos prodiuseris, koncertų, renginių organizatorius Martynas Tyla. Pasak jo, dėl koronaviruso meno žmonės, dainininkai ir kūrėjai liks be pinigų. O ypač tai pasijaus šventiniu kalėdiniu laikotarpiu, kai į koncertus įprastai suplūsdavo tūkstančiai gerbėjų. Tai bene geriausias laikotarpis užsidirbti pinigų. Pats prodiuseris pripažįsta, kad dėl koronaviruso stoja ir jo asmeninė veikla.

„Kas susiję su mano veikla, mano įmonėmis ir organizacijomis, kurios turėjo vykdyti veiklą, tai šiai dienai negautų pajamų jau yra apie pusė milijono. Tikėtina, kad tas periodas prasitęs. Galimos negautos pajamos sudarys apie milijoną, jau po naujų metų mes tą turėsime. Nes tai vienas geriausių periodų“, – sako prodiuseris.

O štai ,,Compensa“ koncertų salė šiuo metu atnaujinama, mat čia ruošiamasi renginių sezonui. Tiesa, renginių koordinatoriai pripažįsta gyvenantys neramiomis nuotaikomis – visgi iki paskutinės minutės neaišku, ar suplanuoti koncertai įvyks. Lapkričio, gruodžio mėnesiais čia planuojama surengti po 4–5 renginius, tarp jų ir šventinius koncertus. Tačiau užsakymų privačioms įmonių šventėms šiuo metu nėra – esą visi stebi situaciją ir laukia paskutinės minutės.

Maža to, dėl koronaviruso į koncertų salėje vykstančius renginius parduodama perpus mažiau bilietų nei anksčiau.

Marijonas Mikutavičius: „Atlikėjų gyvenime yra dykuma ir tuščia visata'

„Nežinome, kas bus ateityje, nežinome, kas po savaitės iš tikro bus. Šiuo metu mes galime saugiai pasodinti 1100 žmonių su reikalaujamais atstumais. Kol kas tendencija, kad didžiausias kiekis bilietų yra parduotas prieš karantiną, šiuo metu bilietų pardavimas sumažėjęs“, – pasakoja renginių koordinatorius Deividas Biržys.

Kol kas Vyriausybė nesiima drausti renginių ir koncertų, tačiau reikalaujama imtis visų saugumo priemonių: dėvėti kaukes, dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus atstumo. Taip pat užtikrinti renginio dalyvių registraciją tam, kad vėliau būtų galima atsekti visus su sergančiuoju sąlytį turėjusius asmenis.


Rašyti komentarą...
A
As
2020-10-23 19:17:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei debile esi tai nors viešai nesiskelbk
Atsakyti
0

P
Paneveziete
2020-10-23 19:35:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl nedaro išvadų meno žmonės?Jie kaip kokie pasalpiniai ieško lengviausiai gaunamo pinigo,buvo aišku,kad gali užeiti antrą banga,tai reikėjo susirasti papildomą veiklą.Sunku dabar visiems,tik ne visi verke
Atsakyti
0

:
:DDD
2020-10-23 21:31:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ingridui klyną uostyk, atlikėjau tu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų