Tomaševskis griebiasi šiaudo – reikalauja rinkimų rezultatus skelbti negaliojančiais, kreipsis į Strasbūrą

Po fiasko Seimo rinkimuose Lenkų rinkimų akcija reikalauja, kad rinkimų rezultatai būtų paskelbti negaliojančiais. Pagrindinis partijos argumentas – rinkiminės kampanijos metu platinta esą nepažymėta ir prieš partiją nukreipta politinė reklama.

Trečiadienį partija įteikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), prašydama, kad „dėl šiurkščių LR Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų“ rinkimų rezultatai daugiamandatėje rinkimų apygardoje būtų paskelbti negaliojančiais.

„Reikalaujame, kad rinkimai daugiamandatėje apygardoje būtų pripažinti negaliojančiais“, – per spaudos konferenciją Seime ketvirtadienį sakė europarlamentaras, LLRA-KŠS pirmininkas Valdemaras Tomaševskis.

Jo teigimu, VRK partijos skundą ketina svarstyti sekmadienį.

„Tai yra mažų mažiausiai nesupratimas, kadangi jūs puikiai suprantate, kad tokius rimtus skundus neįmanoma per vieną posėdį išnagrinėti. Mažiausiai reikia sušaukti komisijos posėdį, sudaryti darbo grupę arba komisiją, kuri ruoš visus atsakymus. O ten, kaip suprantate, yra surašyta aibė pažeidimų“, – kalbėjo V. Tomaševskis.

Rimčiausi jų, anot V. Tomaševskio, – ypač didelės reklamos nepažymėjimas ir finansinių šaltinių nenurodymas.

Partija tvirtina, kad Seimo rinkimų įstatymas buvo šiurkščiai pažeistas dėl „Laisvės TV“ kampanijos prieš partijos lyderį Valdemarą Tomaševskį ir partiją.

Įtaria paslėptą politinę reklamą

VRK gali pripažinti rinkimų rezultatus negaliojančiais, jei nustato, kad šiurkštūs rinkimų įstatymų pažeidimai turėjo esminės įtakos rinkimų rezultatams. 

VRK narys Valdemaras Urbanas teigė, kad politine reklama laikomos publikacijos, agituojančios balsuoti už arba prieš politines partijas ar jų kandidatus. Nepažymėta politinė reklama, jo teigimu, laikoma paslėpta politine reklama.

„Kiekviena politinės kampanijos reklama turi būti aiškiai parodyta ir skaidriai įforminta pagal įstatymus, kur matytųsi tos reklamos finansavimas“, – pridūrė V. Urbanas.

REKLAMA

Ruošiasi teismams

Be to LLRA-KŠS tvirtina, kad, sulaukusi sau nepalankaus sprendimo, partija ketina kreiptis ne tik į Lietuvos, bet ir Europos teismus. Čia pat jis mini nušalintojo prezidento Rolando Pakso laimėtą bylą Europos Žmogaus Teisių Teisme Strasbūre.

„Laukiame, kad darbo grupė, kuri turi būti nedelsiant sudaryta, galų gale apsvarstys visus tuos skundus ir faktus. Sekmadienį VRK priims atitinkamą sprendimą. Jeigu jis netenkins mūsų, bylinėsimės teismine tvarka ir jau tam ruošiamės. Ruošiamės taip pat bylinėtis už mūsų valstybės ribų“, – tvirtino V. Tomaševskis.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) per šiuos Seimo rinkimus neperžengė 5 proc. balsų barjero ir nepateko į Seimą. Partija rinkimuose surinko 4,82 proc. balsų. Tiesa, du LLRA-KŠS vienmandatininkai išsikovojo vietas į Seimą dar pirmajame ture.


Rašyti komentarą...
Z
Zėnius
2020-10-15 16:34:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kvailys... ką čia be pridursi...
Atsakyti
-11

Šalininkas
2020-10-15 16:41:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmogus kremliaus statytinis ne lenkas o rusas
Atsakyti
-16

K
Kovenskas
2020-10-15 16:44:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal bijo Kremliaus?
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (74)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų