Pasitikrinkite žinias: ar išlaikytumėte valstybinį matematikos egzaminą?

Šiemet valstybinio matematikos egzamino neišlaikė beveik trečdalis abiturientų. Ekspertai tikina, kad šįsyk užduotys nebuvo tokios painios, bet moksleivių sugebėjimai kasmet prastėja ir kelia nerimą. 

(nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

„Mokytojai kaip tik sako, kad matematikos užduotys buvo lengvesnės nei ankstesniais metais. Vertinimo komitetas atsižvelgė į pandemijos mastą ir situaciją, be abejo, psichologinę būseną, mikroklimatą, baimes, su kuriomis abiturientai ėjo į egzaminą ir todėl vertinimo riba nuo 10-ies buvo pakeista į devynis", – teigia Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Matematiką išlaikė vos 67,61 proc. kandidatų (2019 m. – 82,09 proc. kandidatų). Tam, kad egzaminas būtų išlaikytas, reikėjo surinkti 15 proc. iš 100, t. y. 9 taškus iš 60-ies galimų taškų.

Žurnalo „Reitingai“ žurnalistė Jonė Kučinskaitė egzamino rezultatus vadina katastrofa.

„Beveik 5 tūkst. abiturientų neišlaikė matematikos valstybinio brandos egzamino. Įdomu tik viena: ar kas nors prisiims atsakomybę? <...> Ištraukime „mielieji stručiai“ galvas iš po smėlio – mes nuosekliai einame į katastrofą. <...> Pažiūrėkite matematikos VBE rezultatų lentelę ir paskaičiuokite progersiją – kas laukia jau artimiausioje ateityje... O egzaminams metai iš metų diriguoja tie patys rengėjai, neprisiimantys jokios atsakomybės“, – savo socialinio tinklo paskyroje rašė J. Kučinskaitė

Pasitikrinkite žinias

O ar jūs išlaikytumėte matematikos egzaminą? Ar esate gudresni už abiturientus? Portalas tv3.lt kviečia išsiaiškinti, kaip egzamine būtų pasisekę jums. 

Visas 2020 m. matematikos egzamino užduotis galite rasti Nacionalinio egzaminų centro puslapyje, paspaudę šią nuorodą.

Portalo www.mat.lt skelbiami testo dalies atsakymai:

1. C

2. D

3. C

4. B

5. C

6. A

7. B

8. D

9. C

10. B

Visus užduočių sprendimus galite rasti paspaudę šią nuorodą


Rašyti komentarą...
R
Romas
2020-08-07 08:02:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neįveikiami net pirmi klausimai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų