Šokiruojantis radinys Klaipėdos rajone: šiukšlinėje – kiaulių galvos

Klaipėdos rajone, Mazūriškių gyvenvietėje esančios autobusų stotelės šiukšlinėje, buvo rastos dvi išmestos kiaulių galvos. Kol kas jų kilmė ir išmetimo priežastis nėra žinoma.

Šokiruojantis radinys Klaipėdos rajone: šiukšlinėje – kiaulių galvos (nuotr. vel.lt)

Radinys Mazūriškių gyvenvietėje esančios autobusų stotelės šiukšlinėje nustebino net ir visko mačiusius Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojus.

Jie tikino, kad rastos kiaulių galvos yra gana šviežios, tad kiaulės galėjo būti paskerstos prieš 1-2 dienas. Darbuotojai įsitikinę, kad kiaulės yra skerstos ne skerdykloje, o kieme, nes skerdykloje jų apdorojimas būtų buvęs visai kitoks.

„Gavome pranešimą apie šiukšlinėje rastas kiaulių galvas. Mes nuvažiavome, paėmėme galvas, sudėjome jas į maišus ir parsivežėme pas save, sudėjome į šaldytuvą. Rastas kiaulių galvas vešime ištirti į laboratoriją ir toliau stebėsime, žiūrėsime, ar nėra kuo nors užkrėstos“, - sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamento patarėjas Virgilijus Valantinas.

Pasak V. Valantino, yra tikimybė, kad rastos kiaulių galvos gali būti užkrėstos afrikiniu kiaulių maru, nes pastarojo plitimas yra nustatytas Plungės rajone, Platelių seniūnijoje.

„Priežasčių, kas ir kodėl taip pasielgė, gali būti įvairiausių. Galbūt žmonės išsigando kiaulių maro, gali būti ir kokie nors pikti kėslai“, - svarstė V. Valantinas.

Šalutiniai gyvūninės kilmės produktai turėtų būti utilizuojami, išvežami į utilizavimo įmonę arba, tokiu atveju, jei tai yra viena kiaulė, gali būti ir užkasami. Už netinkamą šalutinių gyvūninės kilmės produktų atsikratymą gali grėsti bauda iki 30 eurų.

REKLAMA

Visi žmonių laikomi gyvuliai yra užregistruojami į Kaimo verslo duomenų bazę, tad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba mato, kiek kiekvienas ūkininkas laiko kiaulių, avių, galvijų ar ožkų.

„Norėtume, kad kažkas atsilieptų. Kiaulės skerdimas yra ne adata, nepaslėpsi. Galbūt yra ką nors žinančių ar mačiusių, kaip kaimynas skerdė kiaulę. Mes atvyktume patikrinti ir pažiūrėtume duomenų bazėje, kiek yra užregistruota gyvūnų ir kiek jų yra iš tiesų„, - sakė V. Valantinas.

Visus, kurie turi kokios nors informacijos, kas galėjo palikti kiaulių galvas autobusų stotelės šiukšlinėje, prašoma susisiekti su Maisto ir veterinarijos tarnyba telefonu: 880040403.

Gyventojams, radusiems gyvūninės kilmės produktų konteineriuose ar šiukšlinėse, yra rekomenduojama apie tai informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą telefonu 880040403 arba skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

Straipsnio autorė – Vaiva Makarauskaitė.

Šaltinis: www.ve.lt


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų