Ilgąjį liepos savaitgalį įspėja tėvus: nevalia visiškai atsipalaiduoti

Ilgąjį liepos savaitgalį ir Mindaugo karūnavimo dieną lietuviai ilsisi ir turi net tris nedarbo dienas. Vaiko teisių specialistai primena, kad auginant vaikus, visiškai atsipalaiduoti nevalia net per šventes. Neretai pasitaiko, kad būtent per šventes įvyksta didelių nelaimių, kurių metu nukenčia vaikai.

Asociatyvi (nuotr. Shutterstock.com)

„Vaiko teisių gynėjams bei policijos pareigūnams per šventes neretai būna darbų įkarštis. Dažniausiai susiduriama su netinkama vaikų priežiūra, tėvų piktnaudžiavimo alkoholiu ir smurto artimoje aplinkoje atvejais. Suaugusieji švenčia, o vaikai nukenčia.

Savaitgalį žinome, kad didelis kiekis žmonių važiuoja prie jūros. Labai svarbu nepalikti vaikų vienų prie vandens telkinių. Jie turi būti su apsaugos priemonėmis. Nelaimingi atsitikimai gali įvykti čia ir dabar, tik galvą nusuki ir viskas.

Dar labai svarbu stebėti savo vaikus, kad jie nepasiklystų. Prie jūros ar ežero pasitaiko situacijų, kai tėvai tiesiog pameta savo vaikus. Žmonių kiekis yra didelis ir vaikai yra smalsūs iš prigimties, todėl bevaikštinėdami jie nuklysta.

REKLAMA

Jei tai mažametis, tai patiria tikrai didelį stresą tiek jis, tiek tėvai, kol susiranda vieni kitus. Kviečiu likti budriais ir ypač su mažo amžiaus vaikais – nuo kūdikystės iki kokių 4 metų, kol jie dar nėra pajėgūs pasirūpinti tiek savo fiziniais, tiek emociniais poreikiais“, – tv3.lt kalbėjo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Ilma Skuodienė.

Vaiko teisių gynėjai taip pat primena, kad už nepilnamečių (asmenų iki 18 metų) veiksmus yra atsakingi jų tėvai ar kiti atstovai pagal įstatymą. Jie turėtų užtikrinti, kad vaikai nesielgtų netinkamai, švęstų saugiai, nevartotų alkoholio ar kitų svaigalų.

Atėjus vasarai vėlyvą vakarą galima pamatyti vienus mažamečius vaikus žaidžiančius kieme, pasak tarnybos vadovės tėvai turėtų įsivertinti savo vaiko galimybes būti lauke: ar jis gali būti vienas, ar su vyresniais broliais ar seserimis.

„Ypač kai karšti orai, tai tėvai turėtų pasirūpinti, kad vaikai kieme turėtų vandens atsigerti, būtų atitinkama apsauga nuo saulės ir būtų pavalgę. Visa tai įeina į vaiko priežiūrą“, – kalbėjo tarnybos vadovė.

Pagal įstatymus iki šešerių metų vaikų negalima palikti be priežiūros: „Jei vaikas yra iki 6 metų, tai juo gali pasirūpinti ne jaunesnis kaip 14 metų asmuo. Ekstra situacijoms, kokioms 15 minučių, galima palikti vaiką ir su jaunesniu asmeniu.

Labai svarbu paminėti, kad vieni vaikai 6-7 metų jau gali vieni pabūti lauke ir žaisti, bet kiti ir antrokai dar negali likti vieni lauke. Tai labai priklauso nuo vaiko fizinių ir emocinių gebėjimų pasirūpinti savimi esant vienam. Geriausia tai žino ir gali įvertinti tėvai“, – teigė I. Skuodienė.

Tarnybos vadovė pabrėžė, kad tėvams palikus mažamečius vaikus su kitais asmenimis būtina šiuos informuoti ir instruktuoti, kaip reikia elgtis.

„Labai svarbu tėvams įsivertinti, ar broliai, seserys, kurie prižiūri mažesnius vaikus, ar jie yra pajėgūs fiziškai ir emociškai pasirūpinti mažesniu broliu ar seserimi.

Dabar po karantino suaugusieji dažnai skuba į darbus, nes psichologinė ir ekonominė situacija yra įtempta. Tas skubėjimas, taip pat gali būti, kad atneša nelaimės atvejus“, – sako pašnekovė.

Pastebėjus nelaimę ar sužinojus apie galimą vaiko teisių pažeidimą, kuris gresia vaiko sveikatai ir gyvybei, vaiko teisių gynėjai ragina skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.


Rašyti komentarą...
A
Avelina
2020-07-08 14:19:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gydbuūdūbuwūunde
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų