Sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga, pateikdamas naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo suvaldymą šalyje, informavo ir kaip atrodys kasdienis gyvenimas atšaukus karantiną. 

Nors apie pokyčius pasibaigus karantinui ministras kalbėti nenorėjo skubėti, pabrėžė, kad išėjimas iš šio režimo vyks panašiai kaip ir įėjimas.

„Šiandien nedrįsčiau visko susakyti, nes vis tik tai yra kolegialūs sprendimai ir pirmadienį kaip šiuos klausimus aptarinės COVID-19 valdymo komitetas. Aišku tai, kad liks dalis sprendimų dėl judėjimo apribojimų, ypač iš tų šalių, kur viruso plitimas yra žymiai didesnis nei mūsų ar kitose Europos šalyse. 

Taip pat ribojimai masiniuose renginiuose turėtų išlikti, nes iki vasaros pabaigos yra sudėliotas planas, kaip renginiai turėtų atsinaujinti pagal dalyvių skaičių. O dalis privalomų nurodymų pasibaigus karantinui keisis į rekomendacinio pobūdžio – tiek kalbant apie veido, nosies, burnos apsaugos priemonių dėvėjimą, tam tikrų izoliacijos reikalavimų laikymąsi.

REKLAMA

Mes tiesiog žingsnis po žingsniu grįžtame atbuline tvarka taip, kaip įėjome į karantiną. Viskas prasidėjo nuo rekomendacijų, žmonės jų laikėsi“, – kalbėjo jis.

Ribojimai gali vėl griežtėti

Ministras priminė, kad vis tiek esant poreikiui išlieka galimybė skelbi židininius karantinus. 

„Jei matysime, kad situacija blogėja, visko gali būti – gali būti net ir skrydžių ribojimų, kurie gali sugrįžti, jei matysime, kad situacija blogėja, bet kol kas tai yra daugiau teorinių pasvarstymai, nes situacija Europoje gerėja“, – sakė jis. 

A. Veryga pabrėžė, kad tiek ribojimai reikalingi ne jam, ne premjerui, o visiems žmonėms: „Tai, kad žmonės laikėsi tų taisyklių, rekomendacijų, yra prielaidos, dėl ko mes sėkmingai suvaldėme infekcijos plitimą. Jei elgsimės neatsakingai, turėsime su tuo susijusias pasekmes." 

Portalas tv3.lt primena, kad trečiadienį premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad kitą savaitę priėmus sprendimą nuo birželio vidurio atšaukti karantiną, Lietuvoje tebegaliotų valstybės lygio ekstremali situacija.

Šis teisinis režimas, anot premjero, reikštų, kad būtų panaikinti visi iki šiol galioję apribojimai, išskyrus du – masinių renginių draudimą ir apribojimą keliauti į kai kurias šalis.

Gydymo įstaigose varžtų neatleis

Vis dėlto gydymo įstaigos toliau turės dirbti padidintos infekcijų kontrolės sąlygomis.

„Tam tikri dalykai gydymo įstaigose tikrai išliks – tiek pacientų srautų valdymas, tiek reikalavimai laikytis tam tikrų higienos sąlygų. Šiuo metu kaip tik peržiūrinėjame higienos normas ir tvarkas, nes kaip jau buvo ne kartą minėta, turėsime prisitaikyti prie vadinamos naujos realybės ir gydymo įstaigos turės išlaikyti padidintą budrumą dėl įstaigų kontrolės valdymo. Be to, ir dabar atleidinėjama labai daug ribojimų, kurie susiję ir su gydymo įstaigomis", – pabrėžė A. Veryga.

REKLAMA

Per vakar – vos trys nauji atvejai

Lietuvoje per paskutinę parą nustatyti 3 nauji koronaviruso atvejai. Viso nuo epidemijos pradžios fiksuoti 1687 susirgimai. Šiuo metu vis dar serga 334 asmenys, jau 1273 laikomi pasveikusiais.

Izoliacijoje šiuo metu yra 294 asmenys, paveiktomis teritorijomis laikomos visos šalys. Nuo birželio 1 d. užfiksuoti 4 įvežtiniai atvejai.

Nuo COVID-19 infekcijos mirė 71 žmogus, 9 užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių. Per parą Lietuvoje atlikti 5928 tyrimai dėl koronaviruso, bendras jų skaičius siekia daugiau nei 321 tūkstantį.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

REKLAMA

Pakeistas atvejo apibrėžimas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgusi į su kelionėmis susijusius pokyčius, įsigaliojusius nuo birželio 1 d. , tikslina atvejo apibrėžimą. Nuo šiol galimai sergančiu, t. y. įtariamu atveju, bus laikomas žmogus, jaučiantis koronavirusinei infekcijai (COVID-19) būdingus simptomus ir keliavęs ar gyvenęs tose užsienio valstybėse, kurios valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu įtrauktos į SAM kiekvieną pirmadienį skelbiamą šalių sąrašą. Jame nurodyta, kokios prevencijos, grįžus iš šių valstybių, privalu imtis.    

Taip pat ir toliau įtariamu užsikrėtusiu koronavirusine infekcija bus laikomas simptomus jaučiantis ir artimą kontaktų su sergančiu ar galimai užsikrėtusiu per pastarąsias 14-lika dienų turėjęs žmogus.     Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, įvertinus Lietuvos epidemiologinę situaciją, nuo birželio 1-osios, tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami pagal naują tvarką. Numatyta, kad profilaktinis testavimas bus vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius arba, kitaip tariant – įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. Tikslingai toliau bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui – užsikrėtus bendrabučio gyventojui.  

Numatyta, kad toliau bus testuojami visi žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas, t. y. temperatūra, kosulys, dusulys ir kita. Kaip ir iki šiol, bus tiriami visi naujai į ligonines planiniam gydymui, t. y. operacijoms, planinėms procedūroms, guldomi pacientai, taip pat žmonės, kuriuos ištirti nurodys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, dirbantys infekcijos židiniuose, pavyzdžiui, kai susirgimo atvejis nustatomas bendrabučio tipo name. Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko, vadinamieji – pakartotiniai tyrimai.  

REKLAMA

Tai reiškia, kad privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip yra šiuo metu. Jie bus tikrinami tuo atveju, jei jaus koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.

nu
2020-06-04 16:31:11
aik tu na....ui kaip atsibodo šitas durnius su savo nesąmonėm
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Maiklas b 2020-06-08 08:23:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Rudenį nereikės nei verygos nei gandrų geradeju samdysim valdze be kaukių ir be klaunu......   ATSAKYTI
Maiklas d 2020-06-08 08:16:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vasarą klaunu šou tęsėsi isjunkit televizorius kol nesusitapatinot.....   ATSAKYTI
Daug kas 2020-06-08 06:59:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pasikeis,bet nuomonė apie tave,kaip didžiausią nevykėlį ir neapykanta tau už tavo pragaištingus potvarkius - liks.   ATSAKYTI
Valdas 2020-06-06 14:37:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Baisu skaityti šiuos komentarus.Gal šitie žmonės gyvena Mėnulyje ar už jo ribų.Paplito baisi epidemija,o jie tik blevyzgoja kokia valdžia kalta.Galį į save pasižiūrėkit .Matyt be balių ir festivalių gyvent nemokat.
Prisivadinę čia visokiais "vardais"ir pliurpiat nesąmones.
   ATSAKYTI
Rutele 2020-06-07 19:56:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Asilas tu esi...ir mulkina tave..   ATSAKYTI
Ostapas 2020-06-08 08:26:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prabusk maldomis pacijante   ATSAKYTI
Karonė 2020-06-06 11:42:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Veryga su skverneliu bijo masinių renginių, kaip velnias bijo kryžiaus   ATSAKYTI
Aneta 2020-06-06 06:41:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pasaulį valdo tokie pat įstatymai, prie ko čia Veryga. Atrodo kad jūs iš kokio urvo išlindot?   ATSAKYTI
Švelnê 2020-06-05 23:17:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pamoikê   ATSAKYTI
Lietuvis 2020-06-06 14:39:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar ne taip jus mokyt reikėtų.Tikri urviniai.Pritariu Anetai   ATSAKYTI
Hm 2020-06-05 21:49:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Informaciją apie karantiną kaži kodėl nepakeista, gegužės 31d    ATSAKYTI
Hm 2020-06-05 21:48:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Informaciją apie karantiną kaži kodėl nepakeista, gegužės 31d    ATSAKYTI
2020-06-05 21:47:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Informaciją apie karantiną kaži kodėl nepakeista, gegužės 31d    ATSAKYTI
Hehe 2020-06-05 17:31:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei Lietuva liktų be milicininko, kolůkio pirmininko , davatkos-žabos ir gebelso - gyvenimas pasikeistų tikrai. O dabar - užkratas nuo vėžiu sergančio lizinginio tik plečiasi   ATSAKYTI
Val 2020-06-06 14:42:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na ir nusišnekējai.Kur gydeis.Prasta ligoninė buvo   ATSAKYTI
Asara 2020-06-05 10:14:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Asilu asile kiek dar mulkinsi tautą. Jau vemt vercia nuo tavo kalbu   ATSAKYTI
Asara 2020-06-04 20:32:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Asilas ne ministras, duok dieve daugiau jo nieks nebeisrinks. Kiek zmoniu jo deka mire nepateke i ligonines, biudzetinem istaigom algas moka, o tie švilpauja . Sodros, mokesčiu inspekcijos ka jie veikia užsidare ko jie bijo kad zmoniu nepriima. Atsibodo durnius skalambija apie korona kurios visai nera. Atrodo kad kitu ligu nebera. Visokiu klounu valdzioj buvo , bet dabar kokius klounus išsirinkom tai neduok dieve.    ATSAKYTI
Hehe 2020-06-05 17:31:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Raginkime tų debiloidû daugiau nerinkti. TS LKD tiktai   ATSAKYTI
Asara 2020-06-04 20:32:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Asilas ne ministras, duok dieve daugiau jo nieks nebeisrinks. Kiek zmoniu jo deka mire nepateke i ligonines, biudzetinem istaigom algas moka, o tie švilpauja . Sodros, mokesčiu inspekcijos ka jie veikia užsidare ko jie bijo kad zmoniu nepriima. Atsibodo durnius skalambija apie korona kurios visai nera. Atrodo kad kitu ligu nebera. Visokiu klounu valdzioj buvo , bet dabar kokius klounus išsirinkom tai neduok dieve.    ATSAKYTI
Tomas 2020-06-04 20:31:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Šitą pasaulio durniause padarą veryga reike laikyti su ANSNUKIU kaukė iki rinkimų o po rinkimų uždaryti į durnyna kad neplatintu durniu nesąmonių ir neapkrestu padorių žmonių linki mūsų bendruomenė veryga dryk išvadas tavo sarai pažeisti protas iš tavęs niekada nebus vadovo tu esi 0 su minusu Lietuvai kaka,,,,    ATSAKYTI
Nuomonė 2020-06-04 18:22:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tvoraitė toliau kuria. TVORAITE, JAU RAŠIAU, KAD TURIM IR GYDYTOJŲ GIMINĖJ, IR TARP PAŽYSTAMŲ, PUIKIAI ŽINOM ,KAS KAIP VYKSTA. NESISTENK, NEBETIKIM. MŪSŲ DAUG!!!!!   ATSAKYTI
Xxxxx 2020-06-05 22:07:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Idijotu valdžia patiko vadovauti tik neilgai   ATSAKYTI
Pluke 2020-06-04 17:58:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Sako ne jam ir ne skverneliui draudimai reikalingi o liaudziai o tos liaidies klause ar nori tokiu draudimu. Tegul tuos draudimus ir rekomendacijas veryga susikisa i gera vieta o ten daug tilps   ATSAKYTI
Aleksas 2020-06-06 14:29:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jeigu būtume nesilaikę draudimų ir rekomendacijų gal pusė Lietuvos žmonių būtų išmirę.Mes maža tauta.Gal tu savo nuomon3 susikišk, kur ten pas tave telpa.   ATSAKYTI
Teisejas 2020-06-04 17:00:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Viskas prasidėjo nuo rekomendacijų, žmonės jų laikėsi“...???Nes zmones neturejo pasirinkimo,nes mes jiems padejome humaniskomis priemonemis....????/
   ATSAKYTI
Rimka 2020-06-04 16:32:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nu jau labai šlykšti boba!!!    ATSAKYTI
nu 2020-06-04 16:31:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
aik tu na....ui kaip atsibodo šitas durnius su savo nesąmonėm   ATSAKYTI
Zzz 2020-06-06 14:22:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu, tu pats durnius.Tikras nu nu..   ATSAKYTI
Zzz 2020-06-06 14:24:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu , tu pats durnius.Tikras nunas.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Rita Tamašunienė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Pirmadienį Lietuvos ir Lenkijos vidaus reikalų ministrai pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo vidaus reikalų srityje.  Memorandume numatomas Lietuvos ir Lenkijos ...
Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda (nuotr. SCANPIX)
Antrajai kadencijai perrinktas Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda Lietuvą laiko strategine partnere, o šalies vadovą Gitaną Nausėdą –  asmeniniu sąjungininku, sako ...
Iki šiol narpliojama ant bėgių žuvusio dvimečio tragedija: ieško, kas kaltas (nuotr. stop kadras)
Policija iki šiol narplioja ant bėgių žuvusio dvimečio berniuko tragedijos Kuršėnuose aplinkybes. Ar nelaimę lėmė vaiką prižiūrėjusių artimųjų neatidumas ar įvykis tiesiog ...
Kuršių Nerijos pusdienis be elektros: poilsiautojų diena virto košmaru, o verslininkai skaičiuoja nuostolius (nuotr. stop kadras)
Be elektros likusi Kuršių Nerija kai kuriems poilsiautojams šią atostogų dieną pavertė košmaru. Vietos verslininkai ne ką laimingesni – dalis jų skaičiuoja nuostolius, nes savo ...
Nausėda iškėlė sąlygas Baltarusijai dėl Astravo: jei norės rezervinės elektros – mokės milijonus (nuotr. stop kadras)
Prezidentas Gitanas Nausėda perspėja baltarusius, kad skubotas Astravo atominės elektrinės paleidimas kels pavojų visam regionui. Kartu jis perspėja Baltarusijos valdininkus, ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų