Dėl pažeidimų Vilniaus klinikinėje ligoninėje NVSC kreipsis į prokuratūrą

Dėl nustatytų pažeidimų Vilniaus klinikinėje ligoninėje Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) kreipsis į prokuratūrą, sako centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė. 

Anot jos, ketvirtadienį  NVSC darbuotojai atliko ligoninės patikrinimą ir nustatė „esminių pažeidimų, susijusiu su užkrečiamosios ligos išplitimo rizika“.

„Priėmimo skyriuje iki šiol netinkamai atskirti karščiuojančių ir nekarščiuojančių pacientų bei personalo srautai, netinkamai naudotos asmens apsaugos priemonės, nėra sudarytų tinkamų sąlygų jų užsidėjimui ir nusiėmimui“, – sakė R. Lingienė.

Anot jos, ligoninėje taip pat nebuvo išlaikyti pakankami atstumai tarp pacientų atstumų Kardiologijos, Intensyvios terapijos ir Reanimacijos skyriuje, o  epidemiologiškai reikšmingose patalpose yra daiktų, kurių „niekaip negalima nukenksminti“.

„Pirmadienį bus kreiptasi dėl viešojo intereso gynimo į Vilniaus apygardos prokuratūrą“, – pridūrė NVSC Vilniaus departamento vadovė. 

Jos teigimu, pareigūnai turėtų nustatyti, kam tenka atsakomybė už „grubius infekcijų kontrolės pažeidimus“.

„Nustatyti grubūs infekcijų kontrolės pažeidimai, tam tikrų COVID-19 diagnostikos metodų nenaudojimas kelia abejonių, bet tai – tik abejonės. Specialistų nuomone, yra teikiamos tam tikros nebūtinosios paslaugos. Kreipiamasi bus dėl viešojo intereso gynimo, ar pacientams, apibendrintai sakant, buvo suteiktos saugios paslaugos“, – pridūrė R. Lingienė.

Centro specialistai ligoninės administracijai pateikė nurodymus ištaisyti pažeidimus, taip pat kreipėsi į Valstybinę darbo inspekciją, kad ši padėtų nustatyti, kurie darbuotojai inkubacinio periodo metu turėjo sąlytį su ligoninės darbuotojais, nes darbo apskaitos dokumentai buvo netvarkingi.

NVSC taip pat kreipėsi į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą, kadangi specialistams sukėlė įtarimų ilga pacientų hospitalizavimo trukmė, duomenys apie asmenų temperatūrą, taikomi diagnostiniai metodai.

NVSC duomenimis, su Vilniaus klinikine ligonine susiję 6 iš 12 ketvirtadienį nustatytų koronaviruso atvejų ir dvi naujos mirtys – išviso čia koronavirusas nustatytas 31 asmeniui, iš jų – 11-ai darbuotojų, trys žmonės jau mirė.

REKLAMA

Anot jos, COVID-19 diagnozuotas ir dar šešių išrašytų asmenų giminaičiams, stebimos sąsajos ir su kitais židiniais – Antavilių pensionatu, Pergalės gatvės bendrabučiu, atveju, nustatytu Vilniaus viešojo transporto autobuso vairuotojui.

Pasak R. Ligienės, dar du ketvirtadienį nustatyti atvejai taip pat susiję su aktyviais koronaviruso židiniais: užkratas nustatytas Nemenčinėje esančios bendrovės „Vilnika“ darbuotojo artimajam ir sostinės Pergalės gatvėje esančio bendrabučio gyventojui.

Dar dėl keturių naujų atvejų informacija renkama.  

Ji taip pat pranešė, kad nepasitvirtino anksčiau kelta hipotezė dėl to, jog vilniečiai galėjo užsikrėsti koronavirusu Antakalnyje ir Žirmūnuose esančiose maisto prekių parduotuvėse.

Pasak R. Lingienės, tikrinant šią hipotezę, buvo susisiekta su  93 asmenimis, kuriems nustatyta COVID, visi jie užsikrėtė anksčiau nustatytuose užkrato židiniuose, ir tik „nereikšminga dalis“ jų nurodė lankęsi Antakalnio ir Žirmūnų parduotuvėse. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų