Nuo antradienio visi grįžę į Lietuvą iš užsienio privalo būti izoliuojami įvairiose šalies miestų savivaldybių patalpose – apie tai kalbėjo tiek sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, tiek ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Naujienų portalas 15min.lt rašė, kad trečiadienio vakarą iš Ispanijos Alikantės miesto parskridę į Vilniaus oro uostą Lietuvos piliečiai ir dalis užsieničių buvo tikrinami vos kelias valandas. Rašoma, kad lėktuvo keleiviai vėliau nebuvo išvežti su policijos palyda į atskirus viešbučius, bet tiesiog išleisti namo. Visgi,  trečiadienį vakare premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Giedrius Surplys paaiškino, kodėl buvo taip pasielgta.

Lietuviai grįžta namo iš Tenerifės (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Lietuviai grįžta namo iš Tenerifės (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Ekstremalių situacijų operacijų centro atstovas, premjero patarėjas G.Surplys rašė, kad šiuo metu tvarka bus keičiama, tad žmonės galės keliauti namo. Tiesa, nesutikus su tokiomis sąlygomis, asmuo būtų izoliuojamas savivaldybės patalpose. 

Pateikiame G. Surplio komentarą, parašytą socialinėje erdvėje:

„Skubu paaiškinti. Dėl situacijos Vilniaus oro uoste nusileidus lėktuvui iš Alikantės. Viskas gerai. Šiuo metu pasirašomas sprendimas dėl izoliacijos taisyklių modifikavimo. Kol kas parašo nėra, bet Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir savivaldybės jį jau vykdo, atsižvelgdami į žmonių prašymus. Nuo šiol grįžtantis iš užsienio žmogus galės 1. Priduoti mėginį dėl COVID-19, 2. Pasirašyti, kad karantinuosis (konkrečiu adresu), kad supranta, jog nesilaikant karantino, gresia atsakomybė, kad sutinka, jog pareigūnai stebėtu, ar yra namuose, 3. Važiuoti namo, laikydamasis visu reikalavimu. Jeigu asmuo nesitiks su salygomis, bus izoliuojamas savivaldybės patalpose. Tai galios ir tiems, kurie jau buvo izoliuoti savivaldybiu patalpose“, – rašė G. Surplys.

REKLAMA

Kiek vėliau ministerija Sveikatos apsaugos ministerija išplatino pranešime, kuriame pateikia visą informaciją apie pakeitimus.

Po šiandien vykusio Lietuvos Respublikos Vyriausybės koronaviruso sukeltos situacijos valdymo komiteto pasitarimo, kuriame buvo aptarta parvykusių piliečių izoliacijos tvarka, buvo parengti  Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimai, kuriais keičiama neseniai įsigaliojusi ir daug priekaištų iš savivaldybių sulaukusi tvarka, rašoma pranešime.

Tad nuo šiol Į Lietuvą grįžtantys žmonės, turintys tam sąlygas ir sutinkantys su keliamais reikalavimais, galės izoliuotis savo pasirinktose patalpose.

Tie, kurie nesutiks pasirašyti, jog laikysis izoliavimo reikalavimų, nėra Lietuvos piliečiai ar neturės tinkamų patalų, 14 dienų izoliaciją praleis savivaldybių parengtose patalpose.

Visi į Lietuvą grįžtantys žmonės bus tikrinami dėl koronaviruso infekcijos – pasienio kontrolės punktuose mobilios brigados paims jų nosiaryklės tepinėlius bei vėliau juos informuos apie tyrimų rezultatus.

Tiek transporto neturinčius iš užsienio grįžusius žmones, kuriems leista izoliuotis jų pasirinktoje vietoje, tiek tuos, kurie bus izoliuoti savivaldybės patalpose, į izoliacijos vietas turės parvežti savivaldybės transportas. 

Savivaldybės izoliavimo vietos turės būti įrengiamos viešbučių, poilsio, socialinės ir kitos paskirties patalpose, kuriose galima užtikrinti kiekvienam asmeniui atskirą gyvenamąją patalpą su atskiru sanitariniu mazgu(nesant galimybių – vienas sanitarinis mazgas dviem kambariams). Žmonės kambariuose bus izoliuojami po vieną, šeimos galės apsistoti vienoje patalpoje.

REKLAMA

Savivaldybių paruošos izoliavimo patalpos turi būti aprūpintos būtiniausiais baldais, inventoriumi, indais, valymo ir dezinfekcijos priemonėmis, buitinių atliekų surinkimo konteineriais, patalynės bei suterštų drabužių surinkimo talpomis, jei nebus galimybės juos skalbti;

Izoliuojamų žmonių kokybišku ir tinkamu maitinimu (taip pat ir turinčių specifinių poreikių, kaip pavyzdžiui, sergančių cukriniu diabetu, alergiškų ir pan.),  būtiniausių priemonių (vaistų, higienos prekių, drabužių) pristatymu ar perdavimu iš artimųjų taip pat turės pasirūpinti savivaldybės.

Norintys geresnių sąlygų, nei gali pasiūlyti savivaldybė, galės jas gauti susimokėję, jei savivaldybė bus sudarius sutartį su viešbučiu ar kita apgyvendinimo įstaiga.

Jau esantys izoliacijoje, ją savo pasirinktoje vietoje galės toliau tęsti jei patalpos yra tam tinkamos ir žmonės yra pakankamai atskirti nuo kitų. Tam jie taip pat turės pasirašyti, kad sutinka izoliuotis ir laikytis reikalavimų, priešingu atveju jiems grės piniginė bauda. Savo pasirinktoje vietoje izoliavimą tęsti galės tik tie, kurie iki tol nebus pažeidę izoliavimo reikalavimų ir viešosios tvarkos.

Prieš žmonėms tęsiant izoliavimą pačių pasirinktoje vietoje, bus paimti jų tepinėliai tyrimams dėl koronaviruso infekcijos.

Beje, Vilniaus miesto savivaldybės meras Remigijus Šimašius trečiadienį vakare pranešė, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pakeitė savo iki šiol poziciją ir nuo šiol keliautojų iš oro uosto nebesiunčia į viešbučius.

REKLAMA

„Dar įdomiau tai, ką dabar išgirdau iš kolegų, dirbančių oro uoste - Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos 180 laipsnių pakeitė savo pozicijas ir naujai grįžusių keliautojų iš oro uosto nebesiunčia į viešbučius, o siunčia karantinuotis namo. Tai kol kas nepatvirtinta informacija, atnaujinsiu, kai tik žinosiu detales, bet jei tai tiesa - tai dar kartą parodo, kaip svarbu priimant bet kokius sprendimus iškart galvoti ir apie jų įgyvendinimą. Kitaip bet koks įstatymas tampa nerealiu nei savivaldybei, nei nacionalinei valdžiai“, – rašė R. Šimašius.

Premjeras Saulius Skvernelis dar trečiadienį po Vyriausybės pasitarimo teigė pateisinantis privalomą grįžtančių asmenų izoliaciją specialiose savivaldybės patalpose, nes, anot jo, kai kurių grįžtančių lietuvių negalima pavadinti žmonėmis.

„Dauguma atvejų yra įvežtiniai ir toliau toleruoti žmones, kurie grįžta ir galimai yra nešiotojai ir sirgdami, ir juos paleisti laisvai judėti po mūsų šalį, keliant grėsmę visų mūsų gyvybei ir sveikatai, nemanau, kad tai būtų gerai“, – po Vyriausybės posėdžio sakė S. Skvernelis.

Vyriausybei iki balandžio 13-osios pratęsus karantiną, premjeras Saulius Skvernelis ragina į šį laiką patenkančias Velykas šiemet sutikti namuose, jei norime jas su artimaisiais švęsti „ir kitais metais“. 

„Jei mes norime sutikti su savo artimaisiais Velykas ir kitais, ir dar kitais metais, ir dar po penkerių metų, tai gal šitos Velykos tegul būna kitokios – namuose, su savo artimaisiais, su savo šeimos nariais, be judėjimo, be važinėjimo po Lietuvą. Nes tokiu būdu mes galime neturėti kitų Velykų“, – Vyriausybėje žurnalistams sakė S. Skvernelis.

REKLAMA

S. Skvernelis pabrėžia, kad siaučiant koronavirusui turėjo pasikeisti ir tikinčiųjų ritualai, katalikų Bažnyčios dvasininkai laiko mišias žmonėms neinant į bažnyčią, tad taip turėtų būti ir Velykų metu.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga anksčiau taip pat išreiškė saviizoliacijos svarbą.

„Kol kas dauguma fiksuojamų atvejų vis dar yra susiję su parvykusiais iš kitų šalių. Todėl privaloma parvykusiųjų izoliacija 14 dienų būtų labai logiškas žingsnis, kuriam pritaria ir medikai. Tai leistų sulėtinti ligos plitimą ir padidintų tikimybę, kad, augant susirgusiųjų skaičiui, sveikatos sistema suspės jiems padėti“, – kalbėjo ministras.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad šalyje yra įvestos karantino taisyklės. Iš užsienio grįžę lietuviai privalo karantinuotis 14-ai dienų. Viešose vietose žmonės privalo būriuotis grupelėmis, ne didesnėmis, kaip po 2 žmones. Rekomenduojama devėti veidą dengiančias kaukes ir pirštines. 

Trečiadienį Vyriausybė priėmė sprendimą karantiną šalyje pratęsti iki balandžio 13 d.

Už karantino nesilaikymą asmenims gresia bauda nuo 500 iki 1500 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 šimtų iki 6000 eurų.  

Už savivaldybių sprendimų nevykdymą asmenims gresia bauda nuo 250 iki 800 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 800 eurų iki 1500 šimtų eurų.

***

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?

Manau
2020-03-25 21:54:58
Su tokia tvarka bus visiems pyzdiec.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
astra 2020-03-26 08:54:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Geriausiai neskaityti straipsniu ir tuo labiau jų komentarų, tik nervus ir nuotaiką sugadina. Vistiek betvarkė, kiekvieną dieną keičiasi valdžios sprendimai, virusas plinta, tyrimų nedaro, susirgusius atrenka, neguldo į ligonines, mat neužteks vietų greitu laiku. Kapstykis pats kaip išmanai ...   ATSAKYTI
Regina 2020-03-26 07:54:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai bus galimybė plisti sparčiai užkratui, nes kaip pastebima dauguma grįžusiųjų nesilaiko karantino reikalavimų ir tai net ignoruoja... Didės užsikrėtusiųjų vietoje, neišvengiamos mirtys. Būkite grįžusieji rūpestingi, jei jums nesvarbi jūsų sveikata, tai bent pasigailėkite savo tėvų, sesių, brolių, senelių, artimųjų, kaimynų. Sisitelkime visi prieš koronavirusą, išgyvenkime laikinus nepatogumus, pagailėkite nenuilstamai ir ekstremaliomis sąlygomis dirbančių medikų. Ačiū Jums. Visiems sveikatos.   ATSAKYTI
Regina 2020-03-26 07:50:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai bus galimybė plisti sparčiai užkratui, nes kaip pastebima dauguma grįžusiųjų nesilaiko karantino reikalavimų ir tai net ignoruoja... Didės užsikrėtusiųjų vietoje, neišvengiamos mirtys. Būkite grįžusieji rūpestingi, jei jums nesvarbi jūsų sveikata, tai bent pasigailėkite savo tėvų, sesių, brolių, senelių, artimųjų, kaimynų. Sisitelkime visi prieš koronavirusą, išgyvenkime laikinus nepatogumus, pagailėkite nenuilstamai ir ekstremaliomis sąlygomis dirbančių medikų. Ačiū Jums. Visiems sveikatos.   ATSAKYTI
Rimas 2020-03-26 07:42:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jai taip tai kam is viso tas karantinas   ATSAKYTI
Piktas 2020-03-26 07:34:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Idiotas tas katras sugalvojo paleisti namo savaizolecijai. Nafik tos velykos jei toks virusas siaučia. Kinai irgi ne šventė naujųjų metų, o žiūrėjo, kad epidemija neplistu. Linkiu, kad valdžios atstovai uždastu nuo korono viruso.    ATSAKYTI
Gerb. 2020-03-26 07:24:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
LR piliečiai gyvenantys Lietuvoje,mums lieka tik melstis nes neaišku kiek gyvensim,nes mūsų gerb. valdžia paleidžia grįžusias žiurkes su visuru valkiotis po Lietuvą ir platintį virusą. Ačiū grįžtančioms žiurkėms iš užsienio su užkratu o ypač valdžiai kad nebesulauksiu gimdymo datos ir nepatirsiu motinystės džiaugsmo. Ačiū kad priimat žiurkes iš užsienio kurie išguldys lietuvius ir pražudys Lietuvą,užkrės tėvus ir nekaltus žmones Ačiū jums   ATSAKYTI
Ooo 2020-03-26 09:26:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mes ir zmones,tavo benkartu ziurkiukais nevadinam   
990049065 2020-03-26 03:43:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu nors viena karta kad izoliuotis reikia namie o ne kaskur viesbuciuose ar dar kur na nebent neturetu zmogus kur izoliuotis,viezbuciai prigrusti parvykeliu o jai tarp tu parvykeliu bus koks sergantis ir uzkres nesergancius viezbuti tokiu atveju manau reiketu baust veryga su skverneliu .   ATSAKYTI
Antivirusas 2020-03-26 03:12:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neviduriuokit bulviagalviai plaukuoti! :) jeo mirt tai mirt su corona!!!   ATSAKYTI
Na 2020-03-26 08:43:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Matot kokia debilu mastysena?kas jam rupi tokiam issigimeliui?tevai,kaimynai ar aplinkiniai?  
Memelgebiet 2020-03-26 00:34:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Po pandemijos pasipils bylos dėl žmogaus teisių ir laisvių suvaržymo.
Tos teisės apibrėžtos tiek LR KOonstitucijoje , tiek Europos žmogaus teisių įstatymuose , tiek ir JTO konvencijose.
   ATSAKYTI
Pilietė 2020-03-25 22:49:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai jau nėra karantino emigrantams jie toliau platina jie juokiasi iš mūsų o valdžia neturi nuomonės., JAU
MATĖ KAIP laikosi karantino tikrai nori kad būtų kaip Ispanijoje nes jie grįžo iš ten gaila kad įstatymai galioja ne visiems    ATSAKYTI
Jurgis Dj 2020-03-25 22:46:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Prisiminkime Garliavos skandalą: pagrindiniai veikejai - Šimašius (sekė Ūsą), Skvernelis (240banditu) ir Grybauskaitė (žadėjo sekti bylą).   ATSAKYTI
Maxxx 2020-03-25 22:43:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasiruoskit hebrike,dabar uzves linksmibiu,o poto kaltins visus aplinkui tik ne save.   ATSAKYTI
Mara 2020-03-25 22:24:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lėktuvas iš Ispanijos, šiandien ten mirė virš 740 žmonių, keleiviai paleidžiami namo. Kas tas durnius, kuris taip nusprendė? Kas atsakys už coronos naujus atvejus?   ATSAKYTI
Ko gero 2020-03-25 22:37:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip vasada -NIEKAS  
2020-03-25 22:59:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jums pritariu, betvarkė baisi toliau skraidina,plukdo keltais ir paleidžia i keturias puses. Na ir ķa pasirašys pasizades, o kas sukontroliuos tūkstančiai grysta. Tikrai nebus po policininką kiekvienam.kas čia per uzgaidos esant tokiai situacijai.
  
Iš klaipėdos 2020-03-25 22:18:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aisku kaip kurios reiktu te puse, atskirti, bet jeigu nieko nesiims rimciau tai koronovirusas mus nugales. Sreskime protingai nes Italijos ir Ispanijos pasekmes galetume pamastyti.   ATSAKYTI
Iš klaipėdos 2020-03-25 22:17:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aisku kaip kurios reiktu te puse, atskirti, bet jeigu nieko nesiims rimciau tai koronovirusas mus nugales. Sreskime protingai nes Italijos ir Ispanijos pasekmes galetume pamastyti.   ATSAKYTI
Super 2020-03-25 22:17:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Viskas   ATSAKYTI
Mastantis 2020-03-25 22:16:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nu ir debilai su tokiom paziurom kad jus patys uzsikrestumete .Nekarantinuoti tai ko gero nori kad lietuvoje pensininku nebeliktu nebereikes islaikyti ir kitus uzkrestu.Tik nesuprantu kam reikalingi jus visi .   ATSAKYTI
Taip, 2020-03-25 22:40:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pensininkų išlaikyti nereikės, kai jų pramažins.... bet kas tuomet už juos balsuos :) ???

  
Palanga 2020-03-25 22:12:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Geguzes menesi tikrai sirgs 5tūkstanciai!Tokia maza Palanga ,o tiek prikimsta virusu.Tiesiog,nieko nebesinori...   ATSAKYTI
T 2020-03-26 10:11:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Iš kur ištraukei, kad Palangoje prikimšta virusų? Nė apie vieną negirdėta, o ir karantinuoti čia nepatupdyti.  
Ema 2020-03-25 22:12:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Su tokiu poziuru , virusa nepazabosim!!! Jei dar atvyksta iki siol is pavojingu tasku ir dar paleidziami namo!!! Nejuokint su tomis bandomis, zmones nuzudo lieka laisveje!!! O cia jei ir bauda sumokes , kitus apkres ir o tas gyvens sau laimingai !!! Jau zinau, kaip dirba teismai!!!   ATSAKYTI
Kaip matot 2020-03-25 22:15:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasirodo dar ir uz skrydzius primokame kad tik grztu daugiau viruso,debilu krastas.  
Manau 2020-03-25 21:54:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Su tokia tvarka bus visiems pyzdiec.   ATSAKYTI
Jau 2020-03-25 22:19:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau ir yra pipiec...O bus kapiec!  

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
RT (nuotr. stop kadras)
Lietuvoje jau greitai gali būti uždrausta transliuoti Kremliaus valdomos televizijos „Russia Today“ kanalus. Tą daryti rekomenduoja Užsienio reikalų ministerija, mat visą ...
(nuotr. Sauliaus Žiūros)
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) liepos 6 d. duomenimis, šalyje ištyrus 1149 ėminius per parą nustatyti 5 nauji koronaviruso atvejai. Nuo birželio 1 d. iš viso ...
Sodininkai nebežino, ką daryti: neatsigina gausaus kenkėjų antplūdžio (nuotr. stop kadras)
Vilniaus mikrorajono gyventojai šiemet vėl skundžiasi neįprastų padarų antplūdžiu – čia kasmet užplūsta galybė šimtakojų. jie ne tik kiemuose, bet ir namų viduje.  ...
Nida  (nuotr. Fotodiena.lt)
Pirmadienį po kelerių metų pertraukos atidaromas Nidos aerodromas – čia vėl galės leistis mažieji orlaiviai. „Džiaugiuosi, kad rastas sutarimas ir Neringą vėl bus galima ...
Asoc. nuotr.
Lietuvos nacionalinis muziejus, balandį pakvietęs skirti įvairius su koronaviruso pandemija susijusius daiktus, sulaukė per 130 eksponatų. Įdomiausius jų žadama pristatyti jau ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų