Mauricas apie turtinę nelygybę: pajamų atskirtis Lietuvoje yra santykinai maža

Vienas žinomiausių Lietuvos ekonomistų, „Luminor“ banko atstovas Žygimantas Mauricas pirmadienį feisbuke pasidalino savo nuomone apie turtinę nelygybę turtingiausiose Centrinės ir Rytų Europos šalyse ir skurdžiausiose. 

Žygimantas Mauricas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

„Tik nerodykite šio grafiko kovotojams su neva „itin didele“ regionine atskirtimi Lietuvoje... Ypač politikams, nes jie yra šventai įsitikinę, kad regioninė atskirtis Lietuvoje yra didžiausia visame pasaulyje (o galbūt net visatoje) ir didėjanti, o kuo esi šventai įsitikinęs – nevalia kvestionuoti", – rašė jis.

Tačiau, pasidalinęs lentele apie vidutinio darbo užmokesčio „į rankas" skirtumus, jis dėstė, kad turtinės nelygybės skirtumai yra, tačiau ne tokie reikšmingi, kaip mėgiama sakyti.

darbo užmokesčio skirtumai į rankas

„Pirma, regioninė atskirtis (pajamų) Lietuvoje yra santykinai maža (žr. grafiką) – CRE ir Baltijos regiono šalyse ji mažesnė tik Čekijoje, o Bulgarijoje, Rumunijoje ir Vengrijoje ji yra nepalyginamai didesnė nei Lietuvoje.

Antra, regioninė pajamų atskirtis Lietuvoje praeitame dešimtmetyje buvo žymiai didesnė. Pavyzdžiui, 2001 metais darbo užmokestis Vilniuje buvo 23 proc. didesnis nei šalies vidurkis, o dabar skirtumas tebėra 16 proc. Spartus minimalaus darbo užmokesčio, pensijų ir viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio augimas turėtų dar labiau sumažinti atotrūkį 2020 metais.

Trečia, darbuotojų, finansuojamų iš valstybės ir savivaldybių biudžetų, darbo užmokesčio atotrūkis regionuose yra kone identiškas nei privačiame sektoriuje, pvz., Telšių apskrityje viešajame sektoriuje dirbančių darbuotojų darbo užmokesčio atotrūkis nuo Lietuvos vidurkio yra net didesnis nei privačiame sektoriuje (atitinkamai -13 proc. ir -11 proc.). Tad siekiant sumažinti darbo užmokesčio „atskirtį" politikams gal vertėtų pradėti nuo savęs t.y. viešojo sektoriaus", – komentavo Ž. Mauricas.

 


Rašyti komentarą...
v
vilnietis
2020-01-06 13:08:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
CIA TOTALUS BESMEGENIS .CINISKAS BURZUJUS. tokius parazitus kaip tarakonus traiskyti reikia.TAI JIE ISNAUDOJA TAUTA.
Atsakyti
0

T
Tata
2020-01-06 13:25:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal reikėtu šiam žmogeliui mažiau demagogija užsiimt. Pavažiuok i regionus ir pažiurėk kaip žmonės gyvena kokia aplinka ir skurdas. Tai negeriantys puikūs žmonės bet kur darbas jo nėra. Pažiūrėk tolau savo lango.
Atsakyti
-1

n
nesiremk lentelemis
2020-01-06 12:56:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
paziurek EK isvadas,
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų