Virš Lietuvos – ne tik itin nemalonių orų ruožas

Sinoptinės prognozės artimiausiomis dienomis nieko gero nežada – pūs stiprus, gūsingas vėjas, o vietomis gali būti ypač slidu. Be to, virš Lietuvos užfiksuotas ir dar vienas reiškinys – sumažėjo ozono sluoksnis.

Orai  (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Ketvirtadienį Lietuvoje buvo pilki, debesuoti orai. Artimiausią naktį nedaug kas tepasikeis – dangų dengs žemi, pilki debesys, visgi, pietinėje šalies dalyje galimi ir pragiedrėjimai. Kur nors gali kristi smulki dulksna, galbūt suboluos rūkas. Vietomis, daugiausia pietinėje šalies dalyje, dėl plikledžio gali būti slidu.

Penktadienį dangus apsiniauks visur. Apie vidurdienį pradės lynoti šalies šiaurėje, vėliau ir kitur. Iki vakaro bus kurį laiką liję visur, išskyrus pietinius šalies rajonus. Be to, bus vėjuota, pūs stiprus, gūsingas pietvakarių vėjas.

„Kitaip tariant, penktadienį orai malonūs nebus. Naktis debesuota, pietinėje šalies dalyje su pragiedrėjimais ir plikledžiu, kritulių tikimybė nedidelė. Dieną apsiniauks visur, apie vidurdienį pradės lyti šalies šiaurėje, vėliau ir kitur, bet pietinių rajonų lietus gali ir nepasiekti. Kur nors krituliai gali būti ir mišrūs. Bus vėjuota. Naktį temperatūra svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 2, prie jūros 5 šilumos, dieną vyraus 2-4, prie jūros – 6 laipsniai šilumos“, – kalba sinoptikas Naglis Šulija. 

Pilkas, vėjuotas ir lietingas ir šeštadienis. Naktį bus apie 2, dieną vyraus 4-5 laipsniai šilumos, prie jūros dar daugiau.

Sekmadienį vėjas rimti visai neskubės, bet atsiras pragiedrulių, dėl to diena bus šviesesnė, lietaus bus mažiau, o šilumos – daugiau, dieną vyraus jau 4-6, prie jūros iki 7 laipsnių šilumos.

REKLAMA

Ką gi, kol kas vyraus drėgni, vėjuoti, vėlyvam rudeniui būdingi orai. Tiek būtų apie juos, bet yra dar vienas dalykas – virš Lietuvos sumažėjo ozono sluoksnis.

Dabar jis maždaug trečdaliu plonesnis nei vidutiniškai. Tačiau jaudintis dėl to visiškai neverta.

Pirma, taip nutinka kasmet šiuo metų laiku.

Antra, ultravioletinių saulės spindulių, nuo kurių ozonas mus ir saugo, dabar irgi mažai, nes toks metų laikas.

Trečia, papildomai mus saugo stori gruodžio mėnesio debesys. Kitaip tariant, tai visiškai nepavojinga.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų