Teismo verdiktas: buvęs „Vilniaus vandenų“ vadovas pagrįstai nuteistas dėl kyšininkavimo

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) ketvirtadienį nutarė, kad buvęs bendrovės „Vilniaus vandenys“ vadovas Darius Norkus pagrįstai nuteistas dėl kyšininkavimo.

Vilniaus vandenys (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Riabovo)

Prokuratūra pranešė, kad teisėjų kolegija atmetė D. Norkaus kasacinį skundą ir paliko galioti Lietuvos apeliacinio teismo sprendimą, kuriuo už didelės vertės kyšio reikalavimą ir paėmimą jam buvo skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant dvejiems metams ir įpareigojant D. Norkų dalyvauti elgesio pataisos programoje.

Apeliacinės instancijos teismas taip pat buvo nusprendęs konfiskuoti iš D. Norkaus nusikalstamos veikos gautus pinigus – daugiau nei 14,3 tūkst. eurų. 

Teikdamas skundą D. Norkus prašė bylą dar kartą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka. 

Baudžiamoji byla teismui buvo perduota dar 2013 metais, ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai.

D. Norkus kaltintas didelės vertės kyšio reikalavimu ir jo paėmimu iš įmonės, teikusios paslaugas „Vilniaus vandenims“, direktoriaus Antanas Čijunčikas už tai, kad minėtai įmonei būtų grąžinti uždelsti „Vilniaus vandenų“ įsiskolinimai už suteiktas paslaugas.

Pinigus bendrovės direktorius A. Čijunčikas iš pradžių perduodavo per savo sūnėną Rolandą Čijunčiką, kuris buvo pažįstamas su D. Norkumi, vėliau kyšius mokėjo ir pats A. Čijunčikas.

Ši byla teismuose nagrinėta ne vieną kartą, LAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų