Svarbu gaunantiems paramą: išmokos vaikams nebus įskaitomos į šeimos pajamas

Seimas priėmė Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisas, kuriomis užtikrinami šeimų, auginančius vaikus, teisėti lūkesčiai, susiję su išmokos vaikui neįskaitymu skiriant piniginę socialinę paramą, tęstinumu.

mama su vaiku (Fotodiena.lt/ R. Jonaitienė

Pasak vieno pataisų iniciatoriaus, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojo Tomo Tomilino, dėl būtinybės tikslinti įstatymą kalbėta dar kadencijos pradžioje, rašoma Seimo pranešime spaudai.

„Išmoka vaikams nebus priskiriama prie visų šeimos pajamų ir neturės jokios įtakos socialinei paramai. Dažnai būdavo, kad mes viena ranka duodam, kita atimam. Ir gali atsitikti taip, kad šeimai jokios naudos iš to, kad atsiranda išmoka vaikams, nebus, nes gali dingti nemokamas maitinimas ar vadovėliai, ar kitos nuolaidos. Vaiko pinigai tuo ir skiriasi nuo visų kitų pajamų, kad tai yra būtent vaiko poreikiams skirti pinigai ir jie negali būti pridedami prie šeimos pajamų“, – kalbėjo T. Tomilinas.

Atsižvelgiant į tai, kad yra atvejų, kai šeimos tinkamai gali disponuoti pinigais, nustatyta, kad asmenims, patiriantiems socialinę riziką, išmokos dydis piniginėmis lėšomis gali viršyti 50 proc. paskirtos išmokos dydžio, kai atvejo vadybininkas, koordinuojantis atvejo vadybos procesą, rekomenduoja didesnę kaip 50 proc. paskirtos socialinės pašalpos dydžio sumą mokėti piniginėmis lėšomis, o kai atvejo vadyba netaikoma, – atsižvelgiant į socialinio darbuotojo, dirbančio su asmenimis, patiriančiais socialinę riziką, rekomendaciją.

Už naujas nuostatas vieningai balsvo 97 Seimo nariai.


Rašyti komentarą...
D
Denis
2019-07-11 13:39:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kazin kodel invaliduma iskaiciuoja i seimos pajamas,galetu irgi neiskaiciuoti,invalidumo pinigai vaistams isleidziami...
Atsakyti
0

D
Daugiavaikė
2019-07-11 12:55:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Netrypkit normalių šeimų savo purvinais komentarais. Nereikia visų lyginti su "bambaliniais ir pašalpiniais". Pati auginau ir tebeauginu aštuonis vaikus, mano vyresnieji jau seniai atidavę duoklę Lietuvai , mokėdami mokesčius už varganas, skurdžias pašalpas. Daugybę mętų buvau politikų verdamoj šioj košėj, ne visad sulaukdama nors mažytės paramos. Visad buvau lyginama su Lietuvos atmatom, kai vietoj to, valdžia seniai jau galėjo daryti perversmą socialinėj srity. Geriau jau būtų padėjusi daugiavaikiams dirbantiems, mokėdama išmoką, tiems, kurie stengiasi patys, o ne skubėdama dalyti paramą į kairę ir į dešinę, diskriminuodama tvarkingas šeimas. Taip, tikra tiesa, kad buvo lygtai viena ranka duodama, kita atimama.
Atsakyti
-2

M
Mama
2019-07-11 13:40:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne visos daugiavaijes seimos bambalines ar dar kokios esu dirbanti ir viena auginu tris vaikus vydas irgi dirba bet atejo toks laikas kad sunku gala su galu sudurti bet stengemes tos kurios ant kitu taip varo tai atsisuks kitu galu jums tas lojimas tiek kiek ant daugevaikiu seimu snekat purva pilat sauguma Zmoniu tai linkiu jums kad lygiai tiek pat sveikatos netektumet uz savo pilama purva
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų