JAV spaudė Skvernelį dėl „Huawei“ – tai šnipinėjimo įrankis

Jungtinių Valstijų ambasadorė spaudė Lietuvos Vyriausybę atsisakyti Kinijos technologijų milžinės „Huawei“ dalyvavimo plėtojant 5G tinklą Lietuvoje, penktadienį pranešė naujienų agentūra „Reuters“.

JAV spaudė Lietuvą dėl „Huawei“ (nuotr. SCANPIX)

Anot pranešimo, per kovą įvykusį susitikimą su premjeru Sauliumi Skverneliu JAV ambasadorė ragino imtis veiksmų dėl „Huawei“ ir sakė, kad dėl šios bendrovės 5G ryšio įrangos NATO sąjungininkų kariai gali tapti pažeidžiami.

„Reuters“ teigia, kad remiasi apie susitikimą informuotu lietuvių pareigūnu. Jo pavardė neatskleidžiama.

„Jungtinės Valstijos pasisako už saugius telekomunikacijų tinklus ir tiekimo grandis be tiekėjų, kontroliuojamų užsienio vyriausybių arba patiriančių nederamą įtaką, keliančią neteisėtos prieigos ir žalingos kibernetinės veiklos pavojų“, – sakė JAV ambasados Lietuvoje atstovė.

Tačiau nuo JAV karinės pagalbos priklausoma Lietuva nenori uždrausti „Huawei“, sakė apie minėtą susitikimą informuotas pareigūnas. Šaliai atrodo priimtinos „Huawei“ kainos, be to, ji nenori pykdyti Kinijos. Taigi, rezultatas, anot pareigūno, yra toks, kad Lietuva „ieško būdų uždrausti „Huawei“ iš tikrųjų netaikydama draudimo „Huawei“.“

REKLAMA

Lietuvos Vyriausybės atstovai šios publikacijos plačiau nekomentuoja.

„Galime patvirtinti, kad susitikimai su partneriais, tarp jų ir JAV, tikrai vyksta, kuriuose aptariami saugumo ir kiti klausimai. Konkrečių straipsnių ir juose pateikiamų interpretacijų nekomentuosime“, – BNS penktadienį sakė premjero patarėjas Arnoldas Pikžirnis.

Jungtinės Valstijos pastaruoju metu ėmė spausti partnerius Europoje atsisakyti „Huawei“ įrangos. Amerikiečiai sako, kad ši įranga gali padėti Kinijai šnipinėti Vakarų įmones ir verslą.

„Huawei“ kategoriškai neigia, kad jos įranga gali būti naudojama šnipinėti.

Lietuvoje diskusijas kursto tai, kad „Huawei“ įrangą naudoja telekomunikacijų įmonė „Telia Lietuva“, plėtodama Lietuvoje 5G ryšį, keliami klausimai dėl „Huawei“ technologijų viešajame sektoriuje.

Vyriausybės atstovai iki šiol teigė neturintys priežasčių uždrausti „Huawei“ įrangos naudojimą civiliniais tikslais, bet krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pareiškė, kad krašto apsaugos sistemoje „Huawei“ technologijų nebus.

 


Rašyti komentarą...
T
Tiesa yra tokia
2019-05-24 16:03:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
JAV spaudžia visus , nes Apple, Google ir Microsoft yra jų šnipinėjimo įrankiai. Be to, Huawei yra amerikosams baisus ne dėl šnipinėjimo, o kad aplenkė 5G srityje ir jankiams pakvipo nuostoliais. Čia kaip prezidentą šlepetę užspaudė dėl cžv kalėjimo įrengimo...
Atsakyti
0

G
Gintaras
2019-05-24 17:48:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pati JAVsavo įrangose diegia šnipinėjimo įrankius. Taigi, gal ir verta mums būtų atsūsakyti tų Google, Feisbukų irvisokių kitokių mėšlinų dalykų. Net Microsoft Windows 10 padarė daug efektyviau renkantį informaciją apie vartotoią, nei pirmtakai 7,8... Viskas paprastai: kas pats šūfu kvepia, tuo ir kitus bando ištepti. O mūsų politikai bestuburiai, jei nemoka pasakyti NE. Ieškos aplinkelių, kažkaip švelniau, kažkaip lyg tarp kitko nuošalyje kad patys liktų. Subinlaižiai visi, nesvarbu kas vadovauja. Visi ant kelių parpuolę laižo pautus , o atsistoję laimingai šypsodamiesi visuomenei skelbia : nieko nėra maloniau ir brangiau už laisvę! Šlykštalai bliamba... Na, neužilgo musiet vėl bus gėjų paradas. Tai geriau nei darbo žmonių eitynės. Esame laisvi net nuo savo proto.
Atsakyti
0

A
Aron
2019-05-24 18:36:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na visai nieko ,jei Lietuva taptu (kelinta ten)Amerikos valstija.Ir saugumas ,ir gyvenimo lygis kitas....Visi suprantat gresmes,bet va,taip ir sliauziat ne ten ,kur reikia.Dar ilgai reiksis sovetinis mentalitetas.Bet nieko,jaunimas jau galvoja kitaip.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų