Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė (tv3.lt fotomontažas)

Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė (tv3.lt fotomontažas)

Paklausti, ką geriausiai atsimena apie kandidatus į prezidentus, daugelis rinkėjų veikiausiai neminėtų jų užsienio ir saugumo politikos vizijos, o vardintų solidų tembrą, gerą laikyseną, tvirtą akių kontaktą ir įtikinamu tonu skambėjusius argumentus. Taip yra todėl, kad rinkėjams kur kas didesnį įspūdį daro ir priimant lemtingą sprendimą vaidina ne tai, ką kandidatai sako, o tai, kaip sako.

Portalas tv3.lt pristato kandidatų į prezidentus Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos kūno kalbos analizę, parengtą kartu su kūno kalbos specialistu Laurynu Pečkaičiu.

Rinkėjų širdis užkariauja kūno kalba

Jeigu kandidatą matote, tuomet reikšmingesnį vaidmenį vaidina jo kūno kalba, jei girdite – jo balso tembras, o kalbos turinys tėra trečiaplanis dalykas, pastebi L. Pečkaitis.

„Pagal statistiką, jeigu mes matome kandidatą gyvai, daugiau nei pusė informacijos, kurią gauname apie pokalbį, apie žmogų, yra iš kūno kalbos. Didžioji dalis informacijos nueina kažkur į pasąmonę. Paskui mes balsuodami racionalių argumentų neturėsime, bet kažkodėl jaučiasi, kad norisi už vieną ar kitą balsuoti, nes jis tinka“, – tv3.lt kalbėjo L. Pečkaitis.

REKLAMA

Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda (A. Strumila/Fotodiena.lt)

Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda (A. Strumila/Fotodiena.lt)

Žinoma, kiekvienas rinkėjas yra individas ir savo favoritą renkasi pagal įvairius aspektus. Vieniems svarbiau, ką kandidatas sako, kitiems – kaip sako. Bet dažniausiai rinkėjų širdis laimi į juos panašūs kandidatai.

„Didžioji dalis rinkėjų renkasi pagal žmogiškas savybes – nuoširdumą, atvirumą, bendrą įspūdį, kuris susidaro pamačius kandidatą tas kelias sekundes. Nelogiškai dauguma renkasi, nes turbūt neturi laiko gilintis į niuansus“, – svarstė pašnekovas.

Tembras ir kalba

Paprašytas paanalizuoti kandidatų į prezidentus – I. Šimonytės ir G. Nausėdos – kūno kalbą bendraujant kartu ir atskirai, stovint ir sėdint, L. Pečkaitis pastebėjo, kad abu kandidatai yra panašūs, panašiai kalba ir gestikuliuoja bei turi panašius kūno kalbos įpročius. Kai kandidatai bendrauja kartu, pavyzdžiui, diskutuoja laidose, L. Pečkaitis pastebi, kad jiedu – bendraminčiai, beveik nematyti konkuravimo ženklų.

„Jiedu stengiasi sėdėti petys į petį, jeigu yra galimybė. Jeigu sodinami vienas prieš kitą, tada kampu pasisuka. Jaučiamas pasitikėjimas vienas kitu, panaši kalba ir vienas kito kūno kalbos mėgdžiojimas“, – sakė L. Pečkaitis.

Vis dėlto kandidatų kūno kalboje specialistas įžvelgia ir esminių skirtumų. Pavyzdžiui, I. Šimonytė kalba gyviau, nuoširdžiau, o G. Nausėdos kalbos tempas yra kur kas lėtesnis ir ilgainiui gali pasidaryti nuobodu jo klausyti.

REKLAMA

„Bet, kai G. Nausėda kalba savo natūraliu tempu, iš anksto apgalvodamas, tai tas balsas skamba labai solidžiai, užtikrintai ir patikimai. Jeigu kažkokios netikėtos situacijos arba tempas yra spartinamas iš išorės, tai balsas pakyla ir tokio užtikrintumo nėra, jaučiasi, kad tai yra nenatūralu. O I. Šimonytė gali varijuoti ir vienoje, ir kitoje situacijoje, ji išlaiko pakankamai užtikrintą, solidų balsą, sudaro nuoširdesnį įspūdį“, – pastebėjo pašnekovas.

Ingrida Šimonytė

Ingrida Šimonytė

Atsakinėdamas į žurnalistų klausimus, G. Nausėda dažnai atsako asmeniškai, bando į atsakymą įpinti savo patirtį arba sako „mano nuomone“, „manau“. Anot L. Pečkaičio, taip kandidatas bando užmegzti asmeninį ryšį su klausytoju.

„G. Nausėdos kūno kalboje trūksta atvirumo, nuoširdumo ir emocinio ryšio pašnekovui. Jis stipriai išreikštas racionalus tipas, racionalus žmogus. <...> I. Šimonytė atviresnė, nuoširdesnė, todėl rinkėjams gali susidaryti įspūdis, kad ji labiau patikimas žmogus dėl to, ką ji sako, dėl atvirumo bendraujant, mažesnių pauzių, greitesnio tempo. G. Nausėda daugiau introvertas, I. Šimonytė – ekstravertė“, – sakė kūno kalbos specialistas.

Gitanas Nausėda Fotodiena.lt/Fotodiena.lt

Gitanas Nausėda Fotodiena.lt/Fotodiena.lt

Akių kontaktas

Įdomu tai, kad, stebint su žurnalistais bendraujančius I. Šimonytę ir G. Nausėdą atidžiau, matyti skirtingas jų akių kontaktas su pašnekovu. Štai I. Šimonytė kur kas tvirčiau palaiko akių kontaktą, tuo metu G. Nausėda atsakinėdamas akimis tyrinėja erdvę, o į akis žiūri mažiau.

REKLAMA

„G. Nausėdos stipriai išreikštas racionalumas, jis nori kiekvieną žodį pasverti, apgalvoti. Kadangi dėmesys nukreiptas į mintis, tai neišlaikoma ta akių kontakto taisyklė, nes vidutiniškai 70 proc. laiko žiūrime į akis, kai gyvai kalbamės su pašnekovu, o G. Nausėda, atvirkščiai – 30 proc. laiko žiūri į akis, 70 proc. – kažkur kitur. Tai šalia būnant gali susidaryti įspūdis, kad ne su tavimi kalbasi. I. Šimonytė išlaiko tą proporciją“, – teigė L. Pečkaitis.

Rankų gestai

Analizuojant I. Šimonytės ir G. Nausėdos rankų gestus, kurie papildo jų akių kontaktą bei balsą, matyti ryškus skirtumas tarp kandidatų gestų sėdint ir stovint. Štai sėdėdama I. Šimonytė sudaro žymiai atviresnio, emocionalesnio žmogaus įspūdį nei G. Nausėda.

„I. Šimonytei netrūksta to racionalumo ir logikos, vidinės kompetencijos, bet ji šiek tiek atviresnė, kas liečia emocijas, kontakto su pašnekovu užmezgimą. Jos rankos būna rezervuotos, sudėtos, būna nedidelis blokas prieš save. Bet, kai kalba, žinodama, ką kalbą, atviri, platesni gestai suteikia daugiau gyvumo jos sakomiems žodžiams“, – pastebėjo L. Pečkaitis.

Gitanas Nausėda (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Gitanas Nausėda (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Tuo metu G. Nausėda sėdėdamas gestikuliuoja žymiai mažiau ir kūno kalbos specialistui susidaro įspūdis, kad kandidatas tai daro sąmoningai, galbūt bandydamas nedemonstruoti įtampos ar nervingumo.

REKLAMA

„Stengiasi neskubėti, apgalvoti ir žodžius, kuriuos sako, ir gestus, kuriuos demonstruoja. Ir to atvirumo, dinamikos trūksta“, – sakė L. Pečkaitis.

Tačiau situacija visiškai priešinga stovint. Stovėdamas G. Nausėda atrodo kur kas atviresnis, daugiau gestikuliuoja rankomis.

„Kas liečia stovint sukuriamą įspūdį per pirmas tris sekundes, duočiau privalumą G. Nausėdai. Jo laikysena šiek tiek tiesesnė. Abu nėra idealiai išsitiesę, bet I. Šimonytės dažnai, ar sėdint, ar stovint, kaklas į priekį palenktas, susikūprinimas truputį didesnis. Stovėdama ji demonstruoja mažiau pasitikėjimo, stovėsena siaura, kojos suglaustos. Kai jie kartu būna, iš I. Šimonytės kūno kalbos jaučiasi G. Nausėdos autoritetas, kad ji demonstruoja autoritetą jam, kad ji žino, jog jis yra stiprus“, – pastebėjo pašnekovas.

I. Šimonytė pristatė užsienio politikos gaires (Fotobankas)

I. Šimonytė pristatė užsienio politikos gaires (Fotobankas)

Panašumai su prezidente

Jei abu kandidatus reikėtų lyginti su prezidente Dalia Grybauskaite, šalies vadovė juos lenktų visa galva, teigia L. Pečkaitis, nes matyti, jog D. Grybauskaitė yra padirbėjusi su savo įvaizdžiu ir per praktiką, ir, matyt, papildomai.

„Tai pirmas įspūdis turbūt G. Nausėdos naudai. Bet I. Šimonytės, kaip minėjau, akių kontaktas, atvirumas, balsas yra privalumai“, – lygindamas kandidatus su prezidente, sakė kūno kalbos specialistas.

REKLAMA

Prezidentė Dalia Grybauskaitė (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Vis tik jis negali išskirti, ar bent vienas kandidatas savo kūno kalbą ir viešąjį kalbėjimą yra tobulinęs su profesionalais, mat netyrinėjo ankstesnių kandidatų pasisakymų.

Antrasis Lietuvos prezidento rinkimų turas vyks gegužės 26 dieną kartu su rinkimais į Europos Parlamentą.

Komentaras
2019-05-21 06:49:27
Kaip kuriose nuotraukose trūksta įvaizdžiui būdingų aksesuarų, tai šluotos, tai ragų...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Papirkti 2019-05-23 17:57:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Puse perskaičiau tai kilo toks jausmas lyg Šimonytė užsakė straipsnį :D Nes grynai Nausėda blogas , nausėda neramus , nausėda anot ir toks.. o Šimonytė visu geresnė :D 100 procentų užsakytas straipsnis.. Nebūna universalių žmonių ir visi kažkuo geri. O čia tik Šimonytė iškelta   ATSAKYTI
arklio 2019-05-21 14:47:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
dukrui -NE   ATSAKYTI
Tomas 2019-05-21 12:53:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tą simonyte sudmaisis ir tas Nausėda bybio ragas mes už šitas šiukšles nebalsuojem !!!????   ATSAKYTI
Grigorij 2019-05-21 10:55:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pritariu. Daugmaz viskas teisingai pastebeta. Butent, kad Simonyte yra atviresne bei nuosirdesne. Tai gerokai paperka. Bet ji be jokio sazines grauzimo atvirai varo, kaip buldozeris, kaip tankas, negailestingai traiskant ir pensininkus, ir verslininkus, kad igyvendinti paranoines landsbergines idejas, kuriom persunkta jos galva. Savo izulumu, jaunatviska energija griaunant, skaldant malkas, Simonyte gerokai lenktu ŠunGrybe. Nauseda yra daugiau patyres, nuosaikesnis, atsargesnis. Gal taip malku neskaldytu. Bet visa tragedija yra tame - ir straipsnyje tai pabreziama, kad pagal savo paziuras ir siekius jie abu yra vienuodi. Хрен редьки не слаще! Toks pasirinkimas yra tragiskai degradavusiu lietuviu, bei Lietuvos visiskas, bet pelnytas fiasko. 30 metu nevarzomo ir nebaudziamo lietuviu braidziojimo prakeiktu pragarisku Sajudzio Baltijos Šunkeliu pagaliau dave savo vaisiu. Lietuviai, pries tai net dviem kadencijom isrinke geriausia visu laiku LR zudike - ŠunGrybe negalejo sau leisti prabangos pakartoti tokia klaida, renkant to paties plauko kandidatus, nes Lietuvele to, greiciausia, neatlaikys. Bet, manau, Dievas samoningai ateme is lietuviu prota, duodamas jums taip pasireiksti, kad per Blogi stabdyti jus kelyje i Pragara, ne tik grazinant jus prie suskeltos geldos, bet ir duodant su ja per galva. Lietuvybe cia TIKRAI ne prie ko. Kalti masiskai degradave lietuvybes nesejai, kartu su ŠunGrybe tape arsiausiais LR ir lietuvybes priesais, pacios JAV uzpakalio gilumos, jos "laisves" oro myletojais. Vytautas Dydysis, imho, kapotu jus be gailiescio, kaip kopustus! Bent lenkai i rusai Lietuvos neisdave: masiskai balsavo uz Tomasevski ir Skverneli. Kodel mes per jus dabar busim priversti kenteti, sriebti jusu jovala? Negalejot islaikyti bent Status Quo, isrenkant Skverneli... O as, idijotas, perdaug patikejau jumis, nusprendziau, kad jus esate verti V.Andriukaicio, norit gydyti, gelbeti Lietuva. IDIJOTAS!!! Maniau, kad jei nerinksit Andriukaicio, tai antram ture balsuosiu bent uz Skverneli. Ne jums, martynai, nei Andriukaitis, nei Matijosaitis. Pastarasis labai ismintingai nekele savo kandidaturos i prezidentus. Jus 30 metu griovet LR, ir nieko kito daryti nemokat. Kaip sake M.Gorkis: ropoti gime skraidyti negali. Pasaulio pabaiga: kaltinot, kad Andriukaitis... - raudonas! Gi jis NIEKAD komunistu nebuvo, o buvo sajudieciu, ejo pries Brazauska, kovojo uz LR nepriklausomybe, tapo Nepriklausomybes Akto signataru. Po to, kai Brazausko LKP ryskiai persidaze, sudesinejo, tapo socialdemokratine, tai jie susivienijo su Andriukaicio partija. O vadinti Karbauski "kolchozniku" - visiskas absurdas! Jis toks "kolhoznikas", kaip as lietuvis. :))) Kitaip jis, kaip imanydamas, remtu zemdirbius, gintu ju interesus, stotu i mirtina kova su ŠunGrybe, vengiant pelnytu RU kontrsankciju ZU ir verslui. O-o-o, kokia neapykanta turit Tarybu valdziai, nemokedami suprasti elementariu dalyku! Tai dar karta patvirtina mano itarima, kad baudziant, Dievas ateme jums prota. Ir dar jus didziuojates, kad esate lietuviai... Antram ture balsuosit be manes, rinksites tarp jusu isrinktu brudu. NIEKAD uz LR priesus nebalsavau, ir nebalsuosiu. Po tokiu prezidento rinkimu man visiskai Dzin, ka rinksit i Europarlamenta. Nukirtus galva, del plauku neverkia.   ATSAKYTI
Grigorij 2019-05-21 17:45:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O dar pagalvojau, kad gal padesiu Dievui jus bausti, ir balsuosiu uz Simonyte. Kad jums butu blogiau. Tokiu krastutiniu atveju, kuo blogiau - tuo geriau! Tik kartus vaistai gydo! Kol gyvenimas skaudziausia nespirs jums i s*kna - nieko nebus! Tiems, kam nedaeina per galva, - daeina per uzpakali. Paziurekit i jusu remta maistinga Cecenija. 10 metu prireike cecenams, kad is RU arsiausiu priesu tapti istikimiausia RU respublika. Bet kiek tai auku pareikalavo, kaip Cecenija buvo sugriauta! Ner kalbos apie cecenu palauzyma, pavergima. Cecenai patys apsisprende. Paziurekit i Ukraina. Tam, kad bent Zelenski isrinkti (dar toli ne RU drauga), ukrainieciams pries tai prireike isrinkti potrosenko, nacionalistus banderoviecius. Kiek tai pareikalavo auku, kokiu nuostuoliu, ekonomikos sugriovimo, komunaliniu tarifu augimo, gydymo neprieinamumo, tymu protrukio. Per 30 metu jusu urvinis nacionalizmas, rusofobija neikiek nesumazejo. RU, padovanojusi jums visiska nepriklausomybe su visa teritorija ir infrastruktura, iki gyvo kaulo nekenciat, nuo nepriklausomybes atkurymo tik jos priesus remiat ir kurstot: cecenu maistininkus, gruzinus, ukrainiecius. Pasirode, kad nemaziau nekenciat savo iseivijos, lietuviu (ir nelietuviu) emigrantu, nuolat renkant priesiska LR valdzia, masiskai varanti tautiecius i uzsieni. Pats laikas jus stabdyti! Nepelnytai per gerai gyvenat.  
Gintaras 2019-05-21 10:37:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Taip, Šimonytė atvirrsnė, net šokdama iš džiaugsmo pirštais rodė "dabar aš jus padarysiu"... :) Negaliu net matyti. Vimdo.   ATSAKYTI
už PrezidentĘ 2019-05-21 10:16:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
pastėbėjau ne kartą drebančias nausėdos rankas. O pagal patarlę kieno dreba rankos?    ATSAKYTI
taigi 2019-05-21 09:50:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
mano nuomone Šimonytė kokia yra tokia ir yra,ji nieko nevaidina per daug,o Nausėda avinėlis vilko kailyje,jis nėra tuo kuo dedasi ir labai stengiasi būti teigiamas.mes jo tiek nepažistam kiek Šimonytės,nesakau kad jis blogas,bet kažkoks paslaptingas   ATSAKYTI
nu jo 2019-05-21 09:44:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
mano nuomone Nausėda pagal įvaizdį būtų labiau tinkamas atstovaut užsienyje Lietuvą,o Šimonytė Lietuvoje,ji būtų labiau artimesnė ir suprantama lietuvos paprastiems žmonėms,Nauseda Lietuvoje per daug jau inteligentiškas ir gražus,žmonės su juo bendraut eiliniai tiesiog nedrįstų.Rinkim abu prezidentais vienas Lietuvai,kitas užsieniui   ATSAKYTI
Gecius 2019-05-21 09:36:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Man šimonytė panašesne į turgaus prekeivę,barsto žodžius kaip žirnius,kad tik įtikintų pirkti jos prekę,t.y. rinktų ją   ATSAKYTI
video 2019-05-21 09:35:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
sluotos, ragu,arba kumeles pagal balsa jai tik fermoje zootechnike dirbti    ATSAKYTI
Nu jo 2019-05-21 09:04:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Iš kur ištraukėt, kad šimonytė "nuoširdesnė"? Jūs bent suvokiat, ką tas žodis reiškia? Šimonytė, kaip buldozeris, eina tiesiai, grubiai, nesustodama. Nesvarbu, kas pasitaikys, tą pervažiuos ir nesigrauš dėl pasekmių. Nausėda yra išlaikytas, galvojantis, ką sako, labiau klausantis nei kalbantis, nori būti draugas visiems nieko neįžeisdamas. Toks gėdos nepridarys sėdėdamas prie bendro stalo su turčiais ir galingaisiais. Šimonytė labiau tiktų turguj pomidorus pardavinėt....
   ATSAKYTI
Nunu 2019-05-21 09:40:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Oi oi Nausėda - vilkas avinėlio kailyje  
Kopija 1:1 2019-05-21 08:44:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Simonyte gi kopijuoja gryba   ATSAKYTI
Komentaras 2019-05-21 06:49:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kaip kuriose nuotraukose trūksta įvaizdžiui būdingų aksesuarų, tai šluotos, tai ragų...   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Didžiūnaitytės žūties tyrimas
DABAR RODOMA
Didžiūnaitytės žūties tyrimas
DABAR RODOMA
Kaip išsirinkti kokybišką medų
DABAR RODOMA
Medikai skaičiuoja aukas
DABAR RODOMA
Tarybiniai karščiai Lietuvoje
DABAR RODOMA
Glostyk Bobiką
DABAR RODOMA
Tragedija Balsio ežere: nuskendo du vaikai
DABAR RODOMA
Braškių katastrofa: nespėja skinti
DABAR RODOMA
Nufilmavo krušą: gabalai kėlė pavojų
DABAR RODOMA
Šalčiūtė apžvelgė kauniečių pamėgtą vietą: čia vykdavo erotikos vakarėliai
DABAR RODOMA
Kraupus radinys Pučkorių parke
REKLAMA
Lukiškės (nuotr. TV3)
Vilniaus centre įsikūręs Lukiškių kalėjimas bus atlaisvintas liepos pradžioje, antradienį pranešė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, pusmečiu paankstindamas iškėlimo ...
R. Karbauskis (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis siūlo galimybę sudaryti atskirą apygardą užsienio rinkėjams. Pasaulio lietuvių vienmandatė rinkimų ...
Pataisos namai (Tomas Urbelionis/Fotobankas)
Vilniuje antradienį pradėtas griauti nebenaudojamų pramoninių pastatų kompleksas, priklausantis Vilniaus pataisos namams. Šioje vietoje iškils bausmių sistemos pareigūnų mokymo ...
Gintautas Paluckas. Rūta Janutienė. Kristupas Krivickas (nuotr. tv3.lt)
Lietuvoje praūžus savivaldos ir Europos Parlamento rinkimams, Seime atsilaisvino trys vietos, dėl kurių rugsėjį grumsis gausus būrys politikų bei kitų įdomių asmenybių. ...
Kai kurie miškų savininkai slepia pajamas už medieną (nuotr. JP/Gedimino BALČIŪNO)
Aplinkos ministerija siūlo įvesti naują mokestį miškų savininkams – jei žmogus turi daugiau nei vieną hektarą miško, bet jo nekerta, jis kasmet privalėtų už tai susimokėti 5 ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų