Ričardas Čekutis
2011.03.15 15:42
(nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)

(nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kaip ir reikėjo tikėtis, Kovo 11-ąją per televizorius išvydę vis gausėjančias patriotų gretas, sukruto įvairūs kosmopolitiniai radikalai, save pravardžiuojantys “lygybės”, “tolerancijos” bei “žmogaus teisių” aktyvistais ir centrais.

Įpratę šventes organizuoti už reprezentacines lėšas lygesni už lygiuosius šie „valdžiažmogiai“ nusprendė, kad tik jie teisingai švenčia kovo 11-ąją.

Seimo “lygybės” grupe pasivadinę parlamentarai nedvejodami visus Kovo 11-osios eitynių dalyvius apšaukė neišprususiais neonaciais: “Žmonės, kurie išdavė leidimą radikalams marširuoti centrinėje Vilniaus gatvėje, ir neišprususių neonacių minia parodė nepagarbą Lietuvos valstybės ir tautos praeičiai ir dabarčiai.”.

Lygesni už lygiuosius seimūnai taip ir nepaaiškino, kokiu būdu eitynių dalyviai parodė “nepagarbą” Lietuvos valstybei. Kad žygiuodami dainavo liaudies dainas? Kad eisenoje žygiavo su Lietuvos valstybės, o ne žydrom Euro-imperijos vėliavom? Ar kad skandavo Vinco Kudirkos dar 1902 metais paskleistą šūkį, kurį visiškai išteisino ir šiuolaikinis teismas? Matyt, šių pseudotolerancijos radikalų nuomone, LR teismo sprendimų kvestionavimas ir yra pati didžiausia pagarbos valstybei išraiška? Žinoma, atsakyti į šiuos klausimus jie nesivargina.

REKLAMA

Tačiau yra ir dar svarbesnių klausimų: nuo kada atskiri Seimo nariai gali nurodinėti savivaldybei, kokius leidimus jai išdavinėti? Maža to, nepagarba valstybei kaltinti savivaldos pareigūnus, sąžiningai ir dorai atlikusius savo pareigą, nepaisant vis didėjančio įvairių destruktyvių grupių spaudimo? Ar tai nėra teisinis nihilizmas, jei parlamentaras gali sau leisti kištis į kitos, jam nepavaldžios institucijos darbą? Nors apie ką čia aš – tai įprasta valdžiažmogių veiklos praktika, nes tik jie yra patys teisiausi ir teisingiausi, “dievo pateptieji”, visi likusieji – “neišprususi minia…”.

Dar juokingiau, kai į “pasipiktinusių” chorą įsijungia europarlamentaro Leonido Donskio, pagarsėjusio antilietuviškais ir antivalstybiniais pareiškimais ES, bei Naujosios kairės’95 ultraradikalų grupuotė, suviliojusi ir kelis rašytojus. Šitie nežinia kieno teisių “gynėjai” jau pirmajame savo švento “pasipiktinimo” sakinyje nesikuklindami imasi visažinių valstybės valdovų vaidmens: “2011 m. kovo 11 d. neteisėtai gavę leidimą Vilniaus Gedimino prospektu pražygiavo radikalieji nacionalistai ir neonaciai…”.

Matote gi, NK’95 “aktyvistai” ir keli rašytojai žino tiksliai, kas šioje valstybėje yra teisėta, o kas ne. Suprantama, šio destruktyvaus kelių žmogelių judėjimo tradicijoje yra šmeižtas, melas bei drabstymasis purvais – tik tuo ir turtingi, kaip sakoma. Tačiau ką šioje kompanijoje veikia tie patys rašytojai, akivaizdžiai net nematę pačių eitynių, klausimas jų sąžinei.

Akivaizdu ir tai, kad paskutinysis “aktyvistų” tekstas rašytas dar gerokai prieš pačias eitynes. “Pasipiktinime”, išplatintame BNS kanalais, įžūliai meluojama: antai rašoma, jog patriotų eisenos dalyviai skandavo tokius šūkius, kaip “Mes – broliai balti” ir “Už Lietuvą, tautą ir rasę!”. Turbūt neverta nė sakyti, kad niekas tokių šūkių neskandavo, bet argi “nepriklausoma” ir “demokratiška” žiniasklaida šiais laikais pajėgi demaskuoti tokį akiplėšišką melą?

REKLAMA

Kiek paverkšlenę, netiesiogiai apkaltinę eisenos dalyvius kone bandymu organizuoti valstybinį perversmą, “aktyvistai” gailiai atsiduso: “…glumina ir baugina, stebint kasmet didėjančias jų mases…”.

Tai bene vienintėlis sakinys visame tekste, tiksliau, sakinio dalis, atitinkanti tikrovę. Ir tai geriausiai paaiškina prasidėjusią patriotinių jėgų šmeižto kampaniją bei drabstymąsi purvais – jokie donskiai su savo paslaugiaisiais “aktyvistais” šiandien nepajėgūs sustabdyti patriotizmo plėtros Lietuvoje, kad ir ką mums žygiuojant beamsėtų pakelėse stypsantys paleckiai ir “nočnoj dozor” neobolševikai.

Turime ir kuo pasidžiaugti – Leonidas Donskis demonstruoja tvirtą proletarišką, antitautišką vienybę su Algirdo Paleckio “frontininkais” bei “Nočnoj dozor”, dar neseniai siautėjusiais Talino gatvėse, neobolševikais. Ir po to papasakokite mums apie “europietiškas” vertybes, “demokratiją”, “besikeičiančią” Rusiją… Papasakokite, draugas Donski, kad su rusais einame išvien mes, o ne jūs… Tik nepamirškite atsiriboti nuo mūsų – nuo savo tautos, kuri vis dar tiki laisvės idealais, nepaisant visų kosmopolitinių “aktyvistų” pastangų. Kartu tai jums ir atsakymas, kodėl mūsų vis daugėja.

Ričardas Čekutis

G.P.
2011-03-15 15:56:29
Norėčiau paklausti, kodėl tie "susirūpinę" visuomenės veikėjai tyli, kad Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose de facto nebeveikia Lietuvos Respublikos Konstitucija ir dalis įstatymų? O šios eitynės - tai visuomenės reakcija į Vyriausybės sisteminį nuolaidžiavimą Maskvai, Varšuvai ir Briuseliui. Jei ir toliau Vyriausybė negins Lietuvos teritorinio vientisumo ir nesipriešins iš Varšuvos finansuojamai "penktajai kolonai", tokių ir panašių demonstracijų turėsime vis daugiau ir gausesnių.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Antanas_01 2011-03-29 12:45:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kas privedė prie to, kad tiems vaikams reikia paramos?   ATSAKYTI
Kacas 2011-03-21 01:39:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prie ko čia valdžia ir skustų kretinų kretiniški šūkiai?   ATSAKYTI
Kacas 2011-03-21 01:38:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Laukiu nesulaukiu tamstos kreipimuosi, labai norisi pasijuokti :)   ATSAKYTI
Kacui 2011-03-18 20:29:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dėl tamstelės įžeidinėjimų viešojjoe erdvėje bus kreipiamasi į prokuratūrą dėl baudžiamosios bylos iškėlimo.    ATSAKYTI
tikras lietuvis 2011-03-18 16:53:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vienžo, taip, draugai "nacionalistai":
1. vyriausiu iš jūsų skiriu Žygeivį;
2. visai niekam neįdomu ką jūs ten kalbate tarpusavyje, kokias idėjas gvildenat - nors pliki lakstykit ar su velnio ragais būkit (niekam tai neįdomu), bet jei jau išeinat į viešumą, tai, kad nebūtų jokių Lietuvai netinkančių dalykų: eisenos idėja yra Lietuvos vardant, todėl asmeninius norus dera pamiršti, kada esate eisenoje.
O tai visokios tokios kaukolinės, "nacionalistinės" smulkmenos leidžia Lietuvos priešams sumenkinti pačią eisenos idėją.   ATSAKYTI
Žygeivis 2011-03-18 16:18:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šunes loja - o traukinys važiuoja. :)

Neišvengiamai ir vis sparčiau artėja ta diena, kada jau daugiau kaip 20 metų besitęsiantis "raudonai-ružavai-žydrų" kosmopolitų-liberastų-vagių-kyšininkų valdymas Lietuvių Tautos Valstybėje baigsis.

Tai akivaizdu kiekvienam, stebinčiam, kur link eina ne tik Lietuva bei Europa, bet ir visas pasaulis.   ATSAKYTI
Žygeivis 2011-03-18 15:17:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ponui Kacui ir kitiems "kacams" siūlau prisiminti, ko reikalavo Sąjūdis 1990 -1991 m. ir kokius iškėlė šūkius.

Deja, Lietuvos Valstybėje valdžią užgrobė, persidažę iš "raudonųjų" komso-rgų, parto-rgų ir kagėbistų, vagys ir kyšininkai.

Ir labai mikliai būtent jie tapo kosmopolitiniais "liberalais-tolerastais", "besiintegruojančiais į Europą".

Juk jiems niekada nerūpėjo nei Lietuvių kalba, nei Lietuvių Tauta, nei laisva ir nepriklausoma Lietuvos Valstybė - kam ji jiems?

Vogti ir imti kyšius daug lengviau, kada gali "prisidengti" kokia nors "Maskva" arba "Briuseliu" bei jų "komisarų" sulipdytais "privalomais Lietuvai teisės aktais".   ATSAKYTI
Žygeivis 2011-03-18 15:06:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kacui

Ir iš kur ponas ištraukė tokią nesąmonę - apie ugrofinus, gyvenusius dabartinėje Lietuvos teritorijoje anksčiau nei indoeuropiečiai?

Įtariu, kad iš rusiškų "istorinių saitų"... :)

Kitą kartą gal nurodykite normalų mokslinį šaltinį, jei jau teigiate tokias "teorijas".

P.S. Visi duomenys rodo, kad ugrofinai pasirodė dabartinės Latvijos teritorijoje žymiai vėliau, nei indoeuropiečiai. Iš ten ugrofinų (tiksliau finų) kai kurios klajoklių kiltys prasismelkė pagal Baltijos jūrą iki pat dabartinės Vokietijos teritorijos. Savo ruožtu indoeuropiečiai lygiai taip pat nukeliavo iki pat dabartinės pietų Suomijos. Ten yra rasta baltiškos kilmės vietovardžių.

Atskiras ir visai neaiškus klausimas - kas gyveno dabartinėje Lietuvos teritorijoje iki pasirodant čia indoeuropiečių gentims. Bet tai tikrai ne ugrofinai.   ATSAKYTI
Labai teisingas pilietis 2011-03-18 14:14:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Savo elgesiu pateisini savo pavadinimą - žydas.   ATSAKYTI
Kacas 2011-03-18 12:02:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
GRIEŽTAS - labas rytas uteliuk, kaip išmiegojai? Mylimus Adolfą su Džiugašviliu sapnavai?    ATSAKYTI
GeležinisVilkas 2011-03-18 09:39:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man 60, bet susirgau ir negalėjau dalyvauti. Lietuva nemirs kol yra patriotiško jaunimo.   ATSAKYTI
GeležinisVilkas 2011-03-18 09:39:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man 60, bet susirgau ir negalėjau dalyvauti. Lietuva nemirs kol yra patriotiško jaunimo.   ATSAKYTI
GRIEŽTAS 2011-03-18 01:58:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal, jei taip Lietuvos nemėgsti, susirink žaislus ir keliauk kur tik rasi geriau?   ATSAKYTI
GRIEŽTAS 2011-03-18 01:57:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tiesa nepatinka. :)   ATSAKYTI
GRIEŽTAS 2011-03-18 01:55:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai vis apie tokius kaip tu.   ATSAKYTI
GRIEŽTAS 2011-03-18 01:54:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai ar tu juodas, ar ne? :)   ATSAKYTI
GRIEŽTAS 2011-03-18 01:53:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai ko amerike taip negražiai šnekėjai?   ATSAKYTI
GRIEŽTAS 2011-03-18 01:52:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teisybė nepatinka? :)
Ar tik nebus į tamstytę pataikęs gerb. S.Vaintraubas, kalbėdamas apie žydus?   ATSAKYTI
Kacas 2011-03-18 01:51:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Buvo linksma, bet jau laikas eiti miegoti - labanakt griežto priežiūros režimo ligoni, linkiu, kad bent šiąnakt nebūtų tamstai ligos priepuolių :D   ATSAKYTI
GRIEŽTAS 2011-03-18 01:51:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuviai jau nebevadina žydų tauta - neskaityk supelijusių laikraščių. :)   ATSAKYTI

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų