Vienas populiariausių senovės Egipto kultūros paminklų, Berlyne saugomas Nefertitės biustas, į Vokietiją pateko nesąžiningu keliu.
Žurnalas „Der Spiegel" teigia, kad archeologas Ludwigas Borchardtas Egipto valdžios atstovams radinį parodė nedėkingu rakursu. Apie tai liudija anksčiau nežinomas Vokietijos Rytų kompanijos sekretoriaus laiškas, parašytas 1924 metais, praėjus trylikai metų po Nefertitės biusto atsiradimo L. Borchardto rankose. Savo laiške sekretorius detaliai aprašo archeologo ir Egipto senienų vyriausiojo inspektoriaus Gustavo Lefebro susitikimą, vykusį 1913 metų sausio 20-ą.
Egipto ir Vokietijos atstovai susitikimo metu turėjo lygiomis dalimis pasidalyti praėjusio sezono radinius, tarp jų ir Nefertitės biustą, atrastą 1912 metais. L. Borchardtas Egipto atstovui parodė neišraiškingą nuotrauką ir pasakė, kad biustas išskaptuotas iš gipso (iš tikrųjų tai yra dekoruotas kalkakmenis). Nefertitės galva jau buvo supakuota, gulėjo dėžėje, o dėžė stovėjo skurdžiai apšviestame kambaryje. Susitikimo liudininkas nemini, ar G. Lefebras atidarė dėžę, ar jam užteko L. Borchardto paaiškinimo.
Vokietijos Rytų draugija (Deutsche Morgenladische Gesellschaft) neneigia, kad toks laiškas egzistuoja, bet tvirtina, kad praėjusių laikų sandoris buvo sąžiningas, nes G. Lefebrui niekas netrukdė apžiūrėti visų L. Borchardto ekspedicijos radinių.
Egipto muziejų ir papirusų rinkinį Berlyne, kuriame šiuo metu eksponuojamas Nefertitės biustas, per metus aplanko pusė milijono žmonių.
Egipto valdžios kelis kartus bandė išsireikalauti iš Vokietijos biustą, bet tai buvo nesėkmingi bandymai.