Vilniaus paveikslų galerijoje atidaroma paroda, supažindinanti su žymaus prancūzų rašytojo Stendalio gyvenimu ir kūryba.
Iš Grenoblio atkeliavusi ekspozicija „Stendalis, maištas ir svajonės“ pristatoma stendiniuose lakštuose ant 13-os molbertų. Juose – Stendalio rankraščių faksmilės, iliustracijos, piešiniai. Paroda taip pat supažindina su išskirtinėmis Grenoblio municipalinės bibliotekos ir Stendalio muziejaus dokumentų, meno kūrinių kolekcijomis, pranešė Lietuvos dailės muziejus.
Grenoblio miesto municipalinės bibliotekos parengta paroda skirta Prancūzų kultūros centro veiklos Vilniuje dešimtmečiui pažymėti.
Pirmadienį paroda bus pristatyta Prancūzų kultūros centro partneriams, Lietuvoje reziduojantiems diplomatams, o kultūros visuomenė ją aplankyti galės nuo antradienio.
Stendalis (tikrasis vardas Marie-Henri Beyle, 1783-1842) – prancūzų rašytojas, vienas iš pirmųjų pradėjęs rašyti realistine forma. Rašytojas gimė ir vaikystę praleido provincijoje, Grenoblio mieste, prancūzų revoliucijos metais. Ilgą laiką jis tarnavo Napoleono kariuomenėje. 1812 m. dalyvavo žygyje į Rusiją, pakeliui lankėsi Vilniuje. Estetinės Stendalio pažiūros formavosi apie 1820 metus, kai ėmė domėtis Italijos meno istorija ir rašė knygas apie šios šalies meno ir kultūros paminklus. Žymiausi jo kūriniai – pamfletų rinkinys „Rasinas ir Šekspyras“, romanas „Raudona ir juoda“.