Per pusę amžiaus muzika paliūdnėjo dešimčia procentų. Tokią išvadą padarė padarė JAV tyrinėtojai, sukūrę visuomenės laimės lygio įvertinimo metodiką, rašo "ScienceNOW".
Peteris Doddsas ir Christopheris Danforthas, Vermonto universiteto taikomosios matematikos specialistai savo tyrimuose naudojo du šaltinius – įrašus tinklaraščiuose ir dainų tekstus.
P. Doddsas ir Ch. Danforthas ištyrė 20-ies tūkstančių atlikėjų 230 000 dainų tekstus, patalpintus tinklapyje www.hotlyrics.net, bei 2,4 milijonus tinklaraščių iš www.wefeelfine.org, kurių autoriai skaitytojams praneša apie savo savijautą.
Matematikai atrinko tūkstantį žodžių su emocionaliu krūviu ir įvertino juos devynių balų sistema (nuo 1 – "nelaimingas" iki 9 – "esu ekstazėje") ir patikrino, kaip atrinktieji žodžiai pasiskirsto dainų tekstuose ir tinklaraščiuose.
Paaiškėjo, kad nuo 1960 metų laimės lygis dainų tekstuose nukrito 10 procentų. Ypač tai matosi 1961-1980 laikotarpyje, kai atsirado, hard ir pank rokas. Muzikantai pradėjo mažiau naudoti žodį "meilė" ir daugiau – "neapykanta" bei "skausmas".
Tinklaraščių sfera nuo 2005 metų tapo 4 procentais laimingesnė. Didžiausi niurzgliai tinkle yra paaugliai, laimingiausi – blogeriai nuo 45 iki 60-ies metų.
Tinklaraštininkams pačios laimingiausios akimirkos yra Kalėdos ir šv. Valentino diena (6 balai), rugsėjo 11-os metinės – viena liūdniausių dienų – 5,7 balai. M. Jacksono mirtis trims dienoms numušė laimės lygį iki 5,8 balų, o B. Obamos išrinkimas JAV prezidentu pakėlė iki 6,3 balų.