• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kodėl žmonės eina į muziejus? Todėl, kad ten rodomi šedevrai verčia galvoti ir jaudina. Bet Romos universiteto tyrėjai išsiaiškino, kad muziejiniai eksponatai žiūrovus veikia skirtingai – senieji meistrai mobilizuoja intelektą, o modernizmas – jausmus.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo rezultatai buvo publikuoti žurnale "Estetikos, kūrybos ir meno psichologija", o straipsnį atpasakoja www.miller-mccune.com.

REKLAMA

Universiteto atstovai, vadovaujami Stefano Mastandrea dviejose Romos muziejuose apklausė (Braschi – XVI-XIX amžiaus menas bei Nacionalinės modernizmo ir šiuolaikinio meno galerijos) 137 lankytojus. Jiems buvo pasiūlyta užpildyta anketą, kurioje teko paaiškinti, kodėl jie tą dieną atėjo į muziejų bei papasakoti apie save.

REKLAMA
REKLAMA

Daugelis respondentų buvo moterys, ir tos, kurios atėjo į Nacionalinę galeriją buvo 10-ia metų jaunesnės už Braschi muziejaus lankytojas.

Populiariausi atsakymai į klausimą "Kodėl atėjot į muziejų?" buvo "noras susipažinti su dailininkų kūryba" bei "noras pamatyti kūrinių originalus". Bet antri pagal populiarumą atsakymai buvo skirtingi – Nacionalinės galerijos lankytojai ėjo tam, kad "gautų malonumą", o Braschi – tam, "kad pakeltų savo kultūros lygmenį".

Didelė respondentų dalis pareiškė, jog jie yra "atviri visoms naujovėms", bet šiuolaikinio meno muziejaus lankytojai dažniau pažymėjo savo norą ieškoti naujų įspūdžių. Kai tyrėjai respondentams pateikė dešimties emocijų, kylančių apžiūrint muziejaus ekspoziciją, paaiškėjo, kad Nacionalinėje galerijoje rodomi kūriniai iššaukia visas dešimt emocijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų