8,3 cm aukščio balto kalkakmenio skulptūrėlė „Guenolo liūtė“ buvo sukurta prieš 5 tūkst. metų Mesopotamijoje – civilizacijos lopšyje tarp Tigro ir Eufrato upių daugiausia dabartinio Irako ir Irano teritorijoje.
Tai vienas iš paskutinių to laikotarpio meno dirbinių, likusių privačiose rankose, teigė aukciono namai.
Kas įsigijo šią skulptūrėlę, neskelbiama.
57,16 mln. dolerių kaina pralenkė ankstesnį per aukcioną parduotų skulptūrų rekordą – 29,16 mln. dolerių, kurie lapkričio mėnesį buvo pasiūlyti už Pablo Picasso (Pablo Pikaso) kūrinį „Moters galva (Dora Mar)“ („Tete de femme (Dora Maar)“), teigė „Sotheby's“.
Ankstesnis senovės dirbinių rekordas buvo 28,6 mln. dolerių, kurie birželio mėnesį buvo pakloti už vieną 2 tūkst. metų senumo romėnų bronzinį dirbinį.
„Guenolo liūtę“ aukcionui atidavė kolekcininkų Alastairo Bradley Martino (Alistero Bradlio Martino) ir jo žmonos Edith (Edit), įsigijusių šią skulptūrėlę 1948 metais, patikėtosios nuosavybės fondas. Už ją gauti pinigai bus skirti labdarai, nurodė „Sotheby's“.
„Laimingasis pirkėjas išsiskirs tuo, kad jam priklausys vienas seniausių, rečiausių ir gražiausių meno dirbinių iš senovės pasaulio“, – prieš aukcioną savo pranešime rašė „Sotheby`s“ senovės departamento vadovas Richardas Keresey (Ričardas Keresis).