Paskutinįjį rugsėjo savaitgalį, rugsėjo 28 - 30 dienomis Vilniaus Keistuolių teatras pradės savo dvidešimtąjį teatro sezoną.

Ilgas kūrybinis Keistuolių kelias tiesėsi ir aukštyn kojom, ir geltonomis plytomis, retkarčiais nuklysdamas į Veroną, ar ten, kur sapnuoti draudžiama, tačiau dabar jis sustojo ties naujo dešimtmečio slenksčiu. Apvalus skaičius „dvidešimt“ liudija jau peržengtą pilnametystės ribą, tad Keistuoliai, kaip ir dera jau šiek tiek virš pilnametystės gyvenantiems, ne tik kupini naujų kūrybinių vėjų ir idėjų, bet ir pasiryžę prisiminti tai, kas buvo seniai, gal gerai, gal ir neblogai.

Prisiminimo, saugančio savyje saldų vaikystės skonį ir kvapą, gundomi visą rugsėjo savaitgalį ištikimi Keistuolių draugai, vedini pažįstamais, senais bičiuliais, su kuriais dainavo „Aukštyn kojom“, ar net savo vaikais, keliauja į kino centrus Coca Cola Plaza Vilniuje, Forum Cinemas Akropolis Vilniuje ir Forum Cinemas Kaune žiūrėti retrospektyvinės programos „Vilniaus Keistuolių teatro filmų ruduo“, kurioje pristatomi net aštuoni muzikiniai filmai vaikams ir suaugusiems. Tad Keistuoliai savo sezoną „keistuoliškai – netradiciškai“ pradėjo kino teatrų salėse, o šįkart nori jums papasakoti apie tai, kas bus rodoma Keistuolių teatro salėje.

Rugsėjo 28, 29 dienomis 19 val. jubiliejinio sezoną pradžią intymiai, muzikaliai, ironiškai ir šiek tiek retrospektyviai skelbs Intymi(ų) vyrų trupė „Erelis“. Po ilgos pertraukos, į teatro sceną sugrįžtantys „ereliai“: Aidas Giniotis, Andrius Kaniava, Darius Auželis ir teatrą į pasaulietinę veiklą iškeitę, bet jo nepamiršę Darius Miniotas ir Robertas Aleksaitis publikai ketina parodyti operą - kantatą „Brisiaus galas“ ir tautinį pokalbį - disputą „Sakmė pagal Juzą“. Šis intymios vyrų trupės pasirodymas buvo šiltai sutiktas žiūrovų šių metų Druskininkų teatro festivalyje. Ir tikimės, kad toks pat bus ir Keistuolių teatro salėje.

REKLAMA

Pirmąjį sezono sekmadienį, rugsėjo 30 d. 12 val. Keistuoliai surengs linksmą koncertą vaikams ir ne vaikams „Kaip Medinčiai su Bašmukais dainas dainavo“. Jo metu bus pristatomos spektaklių „Zuikio paveikslėliai“ ir „Išdaigos Bašmukų gatvėje kompaktinės plokštelės – muzikinės versijos. Šie spektakliai jau baigė savo gyvavimą teatro scenoje, tad šis koncertas bus puiki ir paskutinė galimybė žiūrovams „gyvai“ susitikti su Medinčiais ir Bašmukais, o po koncerto įsigyti kompaktinę plokštelę su mėgstamų spektaklių dainelėmis.

Toks tad bus trumpas, bet neabejotinai linksmas mūsų, Keistuolių, rugsėjis. Spalį žiūrovus kviesime į sales, mažiesiems pasakodami apie Terlių ir Žioplytę, apie Senelį Vyšnią ir kitus pamėgtus bei pažįstamus veikėjus, o tėvelius ir šiaip suaugusiuosius kviesime po kelerių metų pertraukos prisiminti Carlo Gozzi sukurtą ir režisieriaus Aido Giniočio į teatro sceną perkeltą istoriją „Karalius Elnias“.

Spalio 16 dieną, Vilniaus Keistuolių teatro aktoriaus Andriaus Kaniavos ir Žirgų globos asociacijos narės Eglės Gerulaitytės iniciatyva mūsų teatre bus surengtas paramos koncertas „Ruduo nesibaigiančioj metų alėjoj“, skirtas Žirgų globos asociacijai paremti. Šiame koncerte savo autorines dainas atliks Vilniaus Keistuolių teatro aktoriai Aidas Giniotis, Andrius Kaniava, Dalius Skamarkas ir vienas populiariausių jaunųjų bardų – Domantas Razauskas. Visos koncerto metu surinktos lėšos bus skirtos Žirgų globos asociacijai, siekiančiai sukurti ir užtikrinti žirgų gerovę.

Lapkričio mėnesį, vis labiau įsibėgėjant gūdžiausiam ir tamsiausiam metų tarpsniui, kuomet kamuoja rudeninės neviltys bei liūdesiai, Keistuoliai bandys visiems įkvėpti optimizmo ir vilties, kviesdami į atremontuotą, pasikeitusią ir dažais kvepiančią „Menų spaustuvę“, kurioje vėl bus rodomas vienas populiariausių ir mylimiausių Vilniaus Keistuolių teatro spektaklių – muzikinis reviu „Taisyklė Nr.1, arba sapnuoti Vilnių draudžiama“.

Lapkričio pabaigoje Keistuoliai iškeliaus į didžiąsias jubiliejinio sezono gastroles – paskutiniąją lapkričio savaitę Maskvos teatro centre „NaStrastnom“ vyks režisieriaus Aido Giniočio spektaklių retrospektyva. Maskvos žiūrovams bus parodyti net keturi Aido Giniočio režisuoti Vilniaus Keistuolių teatro spektakliai – Carlo Gozzi „Karalius Elnias“, „Taisyklė Nr.1, arba sapnuoti Vilnių draudžiama“, net trimis

REKLAMA

Auksiniais scenos kryžiais apdovanotoji Kęstučio Antanėlio ir Sigito Gedos roko opera „Meilė ir mirtis Veronoje“ ir praėjusį sezoną pristatyta Martin‘o McDonagh‘o drama „Luošys iš Ainišmano salos“.

Iki Naujųjų Metų bus pristatyta ir pirmoji šio sezono premjera – miuziklas visai šeimai „Juozapas ir jo svajonių apsiaustas“. Šis kūrinys garsus visame pasaulyje, dar garsesni jo autoriai – vienas žymiausių šiuolaikinių miuziklų kūrėjų duetų – Andrew Lloyd Weber ir Tim Rice. Keistuoliai, gavę šių dviejų vyrų sutikimą ir miuziklą statyti leidžiančią licenziją, bandys pirmąkart Lietuvos scenoje papasakoti įspūdingų nuotykių kupiną ir itin originaliai perkurtą visiems žinomą Biblijos istoriją apie Juozapą, kurį, tėvo numylėtinį, jo paties broliai pardavė vergijon. Patekęs į Egiptą dėl savo sugebėjimo aiškinti sapnus Juozapas tapo faraono patarėju ir draugu. Galiausiai jo broliai atkeliavo pas Juozapą prašyti pagalbos, nes jų krašte prasidėjo badas. Juozapas jiems papasakojo, kas esąs ir atleido broliams jų skriaudas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų