• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Vagos leidykla“ pranešė, jog lapkričio mėnesio antroje pusėje bus išleistas legendinis vieno žymiausio XIX a. filosofo Karlo Markso darbas - knyga „Kapitalas“.

REKLAMA
REKLAMA

„Aprašydamas žymiausius pasaulio ekonomikos mąstytojus R. Heilbroneris skyrių apie Karlą Marxą pavadino „Nepermaldaujama Karlo Marxo sistema“. Išties garsiojo kapitalizmo kritiko užsidegimas pažinti tiek kančių sukeliančią ekonominę sistemą, veikusią XIX a. viduryje, atskleisti objektyvųjį jos mechanizmą ir išsprogdinti tą pragarišką pelno didinimo mašiną nuvedė labai toli, labai giliai ir... gerokai į šalį nuo problemos sprendimo.

REKLAMA

K. Marxas tapo savojo metodo suabsoliutinimo auka, tačiau jo pastangos kritiškai analizuoti kapitalizmą kaip sistemą labai daug prisidėjo prie socialinių mokslų plėtros. Todėl daugeliui kritiškai mąstyti linkusių žmonių Marxo pastangos, argumentai, pavyzdžiai ir išvados, lygiai kaip ir jo klaidos bei tiesmukų jo sekėjų praktinių pastangų krachas bus, be abejo, turtingas inspiracijos ir minties įtempimo šaltinis” - teigia gerbiamas prof. habil. dr. Jonas Čičinskas.

REKLAMA
REKLAMA

---

Apie knygą

Karlas Marksas (1818-1883) buvo vienas žymiausių XIX amžiaus filosofų, socialinės istorijos ir ekonominių santykių tyrinėtojų ir didžiausias tuometinės kapitalizmo ekonominės ir socialinės sistemos kritikas. Drauge su bendraminčiu Fridrichu Engelsu (1820-1895) jis sukūrė ir išplėtojo dialektinio ir istorinio materializmo filosofinį metodą, kurio pagalba padarė išvadą apie socialistinės revoliucijos ir proletariato diktatūros bei visuomeninės gamybos priemonių nuosavybės ir centralizuoto ekonomikos valdymo būtinumą.

K.Markso teorinė schema susilaukė kritikos jau nuo pat savo viešo pasirodymo pradžios - dėl to, kad jos pagrindiniai argumentai rėmėsi selektyviai pasitelktais istoriškai trumpo industrinio kapitalizmo plėtojimosi laikotarpio procesais - ir ypač ekscesais - ir visiškai ignoravo kapitalistinės sistemos prisitaikymo prie socialinių reikalavimų galimybes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų