Pirmadienį, liepos 13 d. Vilniaus miesto savivaldybės 2-jame aukšte bus atidaryta kaligrafo Judži Jamamoto darbų paroda. Parodos atidarymo metu nuo 15 iki 17 val. vyks gyva šio autoriaus kaligrafijos ir anspaudų gaminimo demonstracija, į kurią kviečiami visi besidomintys Japonijos kultūra ir menu. Kaligrafijos paroda vilniečiams ir miesto svečiams bus atvira iki liepos 31 d.
Šis kaligrafijos pristatymas Savivaldybėje yra tik vienas iš Japonijos ambasados vykdomo kultūrinio projekto „Japonija toli – Japonija arti“ (IroIro Nippon!) renginių. Iki metų galo Vilniuje dar planuojama surengti japoniško kimono, arbatos ceremonijos, ikebanos pristatymus, Japonijos kino, kovos menų festivalius bei kitus kultūriniai renginius.
Trumpai apie kaligrafiją:
Kaligrafija skaičiuoja daugiau nei 3000 metų istoriją. Per šį ilgą laikotarpį kaligrafinis raštas buvo visaip tobulinamas ir ilgainiui susiformavo keletas pagrindinių hieroglifų rašymo stilių.
Kaligrafijos kūriniai būna įvairūs: dinamiškas rašymas ant didelio popieriaus ar subtilus darbas ant mažo popieriaus lapelio; iškilmingas stilius, rašant tamsiu tušu, ar gracingas stilius, rašant šviesu tušu; darbai netgi gali būti raižomi ant medžio ar antspaudo.
Be raidžių formavimo ar teptuko valdymo technikos kaligrafijoje gana didelę reikšmę turi atmosfera, kylanti iš pačių ženklų. Vertinant kaligrafiją, žinoma, svarbu žinoti žodžio reikšmę, bet dar reikšmingesnės yra tušo spalvos, linijų ritmika, raidės formavimo grožis ir bendras kūrinio įspūdis. Puikūs kaligrafijos kūriniai spalvina gyvenimą ir leidžia sielai pailsėtii.