Naują parodą pristatanti viena žymiausių Lietuvos juvelyrų porų Solveiga ir Alfredas Krivičiai šį kartą siekia atskleisti nekonformistinį ir šokiruojantį požiūrį į papuošalus.
Žydų kultūros ir informacijos centre Vilniuje ketvirtadienį atidaromoje parodoje „Totali juvelyrika“ menininkai vietoj tauriųjų metalų – platinos, sidabro ar aukso – pasirinkę medvilninės medžiagos skiautes drąsiai ir be kompromisų dekonstruoja papuošalo simboliką. S. ir A.Krivičių dėmesio centre atsidūrė Antrojo pasaulinio karo laikų nacių koncentracijos stovyklose naudota žydų žymėjimo tipologija.
„Paroda „Totali juvelyrika“ – tai asmeninis medžiaginių trikampių, atspindinčių kiekvieno kalinio atsidūrimo koncentracijos stovykloje priežastį, rinkinys. Raudonų, žalių, mėlynų ir kitų spalvų trikampių kombinacijos nacių kareiviams padėdavo kalinių minioje išskirti ne tik žydus, bet ir gėjus, Jehovos liudytojus, politikus ar asocialius asmenis“, – teigiama parodos aprašyme.
Parodą papildys ir specialiai sukurta instaliacija, pristatanti nacių žymėjimo tipologiją modernaus pasaulio simboliuose. Keliuose vaizdo projektoriuose demonstruojamą instaliaciją sudaro net 18 tūkst. skaidrių, keičiančių viena kitą kas 0,2 sekundės.
„Technologijos, masinės komunikacijos priemonės ir virtuali realybė iš principo pakeitė visą žemę. Žmogus liko vienas prieš save ir savo suvokimą apie pasaulį, kuris vėl tapo svetimas, ne tik nepažintas, bet ir nepažinus“, – pranešime spaudai cituojamas A. Krivičius.
Anot jo, nustebinti nūdienos žmogų galima tik parodant, kad tai, ką jis naiviai laiko virtualybė, yra pati tikriausia tikrovė.
„Totali juvelyrika“ yra jau aštuntoji personalinė S. ir A. Krivičių paroda. Menininkai savo darbus taip pat yra eksponavę daugiau kaip 70 skirtingų grupinių parodų ne tik Lietuvoje, bet ir Rusijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir daugelyje Europos šalių, o taip pat Indijoje, Kinijoje ir Japonijoje.
Ne kartą tarptautinės parodose apdovanoti menininkai paskutinį savo apdovanojimą parsivežė iš 2006 metais Lenkijoje vykusio juvelyrikos konkurso „Skandal“, kuriame buvo įvertinti už už kūrybinę drąsą ir bekompromisinį požiūrį.