• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išvardyti visų antradienį Prezidentūroje pagerbtų 2009-ųjų tarptautinių konkursų laureatų apdovanojimams prireiktų ne vieno lapo. Prestižiniai muzikų konkursai Prancūzijoje, Vokietijoje, Meksike, koncertai su garsiais dirigentais - Nepriklausomybės atkūrimo 20-metį švenčianti Lietuva turi kuo didžiuotis.

REKLAMA
REKLAMA

Nevaržo pasirinkimo

“Respublikos” kalbinami laureatai neslėpė džiaugsmo - Prezidentūroje surengtos iškilmės tik patvirtina, kad kasdienis darbas turi prasmę.

REKLAMA

Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos pedagogė mokytoja ekspertė Regina Malinauskienė į Prezidentūrą atvyko su dviem talentingomis pianistėmis - Agne Milimavičiūte ir Ana Damucyte. “Šiandien jaučiamės pakylėtos, - “Respublikai” sakė muzikos mokytoja. - Malonu, kai esi pastebėtas ir įvertintas. Dėl to ir dirbame, stengiamės”.

REKLAMA
REKLAMA

Praeitais metais Vokietijoje vykusiame V tarptautiniame pianistų konkurse “Johann Baptist Cramer, St.Georgen Schwarzwalde” A.Milimavičiūtė užėmė pirmąją vietą. Kitoje kategorijoje - fortepijoninių ansamblių 6 ir 8 rankomis konkurse pianistė R.Malinauskienė su savo mokinėmis Agne ir Ana taip pat nurungė visus varžovus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu jaunąsias muzikes R.Malinauskienė rengia balandžio mėnesį Paryžiuje vyksiančiam tarptautiniam Nikolajaus Rubinšteino pianistų konkursui. 34 metus Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykloje dirbanti pedagogė pasidžiaugė, kad mokykla suteikia galimybes vaikams vykti į konkursus užsienyje.

REKLAMA

Pianistė Agnė prisipažino, kad nežinotų, ką veikti, jei nebūtų muzikos. “Gal mano amžiuje tai skamba kvailai, bet muzika man visas gyvenimas”, - sakė 15-metė. Vis dėlto mergaitė ateityje neketina gyventi iš muzikos. “Norėčiau, kad muzika būtų tik hobis”, - sakė jaunoji pianistė.

REKLAMA

Kaip į tokias kalbas reaguoja pedagogė, metų metus kasdien dirbanti dėl savo mokinių? “Mano tikslas - vaiką mokyti profesionaliai ir maksimaliai, o ateities pasirinkimas yra paties mokinio teisė”, - kalbėjo muzikos mokytoja.



Virtuozė iš pajūrio

Iš Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos į iškilmes Prezidentūroje atvykusi pianistė Taisija Kuščenko groja nuo penkerių. Muzikos mergaitė pradėjo mokytis anksčiau nei lankyti vidurinę mokyklą. Į Vilnių ją atlydėjusi pedagogė Tamara Žagarienė Taisiją pianinu skambinti moko jau septinti metai. Ypatingo talento mergaitė įkvėpė T.Žagarienę net parašyti metodinę knygą “Su meile muzikai nuo pirmo žingsnio”.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prizinės vietos tarptautiniuose muzikų konkursuose Kaliningrade, Latvijoje, Prancūzijoje, 1-oji vieta tarptautiniame pianistų konkurse Košicėje, Slovėnijoje, 2009-aisiais - tai tik dalis gyvu stebuklu vadinamos T.Kuščenko laurų.

“Mergaitei labai sekasi groti Volfgangą Amadėjų Mocartą (Wolfgang Amadeus Mozart). Jos rankytės smulkutės, bet mergaitė labai vikri iš prigimties, o to reikia atliekant Mocarto kūrinius”, - pasakojo Taisijos mokytoja.

12-metė pianistė būdama maža svajojo būti delfinų trenere. Šiandien jos gyvenimui diriguoja muzika - repeticijos, pasiruošimas pianistų konkursams, kelionės.

REKLAMA

Vienas didžiausių įvertinimų gabiai jaunajai pianistei - pasirodymas Klaipėdos koncertų salėje su tarp Lietuvos ir Vokietijos gyvenančiu dirigentu Mindaugu Piečaičiu, kuris jauniesiems talentams skiria nemažai energijos.

Nėra tikri dėl ateities

Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos akordeonų orkestro nariai 18-metė Liucina Vlasenko ir 17 m. Danielis Grablevskis su orkestru 2009-aisiais laimėjo XXVII tarptautinį “Parnu Akordionimuusika” festivalį-konkursą Estijoje.

REKLAMA

“Man patinka groti. Nors muzikos mokyklą jau baigiau, per šeimos šventes akordeoną visada išsitraukiu”, - sakė D.Grablevskis. Vaikinas dar nėra galutinai nusprendęs dėl savo studijų, bet su muzika savo ateities greičiausiai nesies. “Savo malonumui grosiu”, - sakė jis.

Abiturientė akordeonistė Liucina svajoja apie muzikantės profesiją, bet studijos Lietuvoje jai neįkandamos. “Per metus už mokslą reiktų mokėti 19 tūkstančių, nusipirkti akordeoną... Man tai per brangu, - sakė mergina. - Domiuosi studijomis Lenkijoje, ten pigiau”.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Info

Praėjusiais metais tarptautiniuose konkursuose aukščiausias vietas pelnė 67 laureatai: solistai, ansambliai, orkestrai, chorai - iš viso per 100 asmenų, neskaičiuojant chorų narių. Laureatus konkursams parengė 54 pedagogai. Kai kurie laureatai yra laimėję ne viename konkurse. Sveikindama į iškilmes susirinkusius atlikėjus prezidentė Dalia Grybauskaitė negailėjo pagyrų vaikus tarptautiniams konkursams rengusiems mokytojams, dėstytojams ir profesoriams, be kurių pedagoginio talento, kasdieninio rūpesčio ir darbo, jos manymu, taip ryškiai ir visapusiškai neatsiskleistų jaunųjų muzikų gebėjimai. Ji pabrėžė, kad svarbus vaidmuo tenka ir Lietuvos muzikų rėmimo fondui, kuris vykdydamas kultūros ir švietimo programų sklaidą ypatingą dėmesį skiria talentingų jaunuolių globai ir būsimųjų menininkų ugdymui.

Gintarė ŠATKAUSKAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų